0

"אפקט פינוקיו "-ינחה את בחירתם של 500 הדירקטורים החדשים לחברות הממשלתיות.

500  בובות עץ נשלטות לחלוטין, זה מה שמחפשת הוועדה הבין-משרדית למינוי  דירקטורים וגם אם הוועדה הנכבדה מכוונת לכאורה אחרת למקום טוב,  זה מה שייצא בסופו של דבר כשרואים כיצד  שיטת הבחירה מתכנסת באיטיות ובסבלנות אל " רשימת פינוקיו " של הגוורדיה הישנה והטובה של החברים שתהייה  " חותמת גומי  של השרים ואוספי צקים  בתמורה להצבעה הנכונה " , ובמילה אחת "  תואמי פינוקיו "  ילד העץ  שהפחד הגדול שהיה לגפטו הנגר אביו הרוחני היה שפינוקיו ייצא משליטה וויתפוס עצמאות -כלום לא השתנה.

תפקיד הדירקטור דח"צ או דירקטור מהציבור הוא להביא לחברה רעיונות מבחוץ, רוח רעננה מהמציאות  ואולי השיטה הטובה ביותר לבחירת דירקטורים היא בחינת כושרם לפני המינוי  ולקבל מ 14,000 מועמדים רעיונות בפועל לייעול העבודה בחברות הממשלתיות וכבר הרווחנו ידע  בחינם, ואז לבחור את ה500 הטובים ביותר אך זה מסוכן ביותר, כי הטובים באמת יבחרו ולא  " רקדני העץ " לפי חליל השרים ולכן הנבחרת הנבחרת תהייה כמו נבחרת ישראל .

מי פנוי בלילנבלום ?

מי שקבע את הקריטריונים הסודיים לסינון המועמדים לתפקיד דירקטור וכבר הטיס הביתה 10,000 מתוך 14,000 המועמדים, הבין מבעוד מועד שמיון המועמדים לפי זמן האיכות הפנוי שלהם שיוקדש לתפקידם החדש, או לחילופין בחינת מספר הדירקטוריונים שבהם אדם כבר יושב,  הואלרועץ  לא רלוונטי ומסוגל להעיף את כל הגוורידיה הותיקה של " אוספי הצקים "  מהמשחק ,כלומר את כל אלו שכבר עסוקים מעל הראש ויושבים כבר ב5 דירקטוריונים ומנהלים חברות במקביל ולכן לפרמטר זה שהוא החשוב ביותר ומכונה " זמן איכות " המוקדש ללימוד עסקי החברה כלל לא ניתן משקל בבחירה הכי הוא "נשק שובר שוויון " ומאפשר לאנשים שאינם ב" משחק איסוף הדירקטוריונים"  או בתחילת הדרך להשתתף בו ולגזול את מקומם של העסוקים  והעוגה תיחתך בסכין חדה יותר.

ידע רלווטי לתקופה הנוכחית – סכנה חמורה לשר ולחברה

פרמטר נוסף שלא עלה כלל לדיון בוועדת המומחים למינוי דירקטורים הוא ידע רלוונטי, השכלתי ,טכנולוגי של המועמד והתאמה לתנאי השוק החדשים בכל העולם עסקי שנברא כאן ב5 השנים האחרונות , וכך תמצאו בגוורדיה הישנה שתבחר במז"ט ובהפתעה אנשים בני 60 שתקועים טכנולוגית והשכלתית בעולם שהיה פה לפני 20 שנה, בשעה שהעולם השתנה חלוטין בכל תחום.

הכל השתנה לחלוטין, שיטות פרסום, שיווק, עיצוב ומכירות וטכנולוגיות מחשב שבגינם חלק גדול מהעסקים שהיו כאן לפני 20 שנה  בניהול הגוורדיה הישנה התאדו מקצועית  וטכנולוגית . חדשנות היא מילה יפה אבל לא בחברות הממשלתיות ובשעה שכל מעסיק במשק מחפש עובדים צעירים בעלי השכלה רלוונטית  בוגרי אוניברסיטאות  מתחת לגיל 40 ,בחברות הממשלתיות מחפשים את התקועים את"  האולד טיימרים " את אלו שכותבים בעט נובע  " מונט בלנק" , והולכים עם " שעון דוקסה זהב "  או ומשתמשים ב" מחברות דפרון "   או"  סרגלי רוטרינג "  כדי שיהיו תואמי השרים וידברו איתם באותה שפה מקצועית והשכלתית כמו " שפת  בייסיק"  או בני  דור הקומודור 64 .

אבל מה זה בכלל משנה כשלרוב החברות הממשלתיות אין בכלל אתר אינטרנט ,או שיש אתר שלא בנוי לשירות ציבור הילידים שהוא מטרד .

הסכנה הגדולה דירקטור שיצא משליטה = אפקט פינוקיו

אין סכנה גדולה יותר לשר הממנה ולחברה הממשלתית הישנונית שתפקידה היחידי  הוא הזרמת כספי ציבור לשיבר הנכון ולטייקון הנכון מדירקטור שיצא משליטה ומורד בשרים שמינו אותו והוא מתחיל להפוך לחשוב עצמאית והופך ל" מייצג ציבור אמיתי " ולא פינוקיו של 2 השרים שמינו אותו ומצפים ממנו לקבל הוראות כמו אותה בובת עץ.

אחד כזה יכול להרוס עסקים שלמים של מקורבים התלויים על כתפי החברה הממשלתית כשישאל שאלות קשות או יבדוק מאזנים או יחשוף שחיתויות לא עלינו ,מה גם שנבחר מטאטא חדש שהוא מטאטא טוב -זוכרים.

מהו תפקידו המאתגר של הדירקטור החדש 2014 ?  מכירת דואר ישראל והתעשיה הצבאית למקורבים  בזול.

תפקיד הדירקטור הנבחר הוא אחד והוא להתיישר מול 2 השרים הממנים אותם בהסכמה ולספק את הסחורה בהרמת יד ברגע הנכון על ההצעה הנכונה על מכירת הרכוש הממשלתי בחינם ,כמו כל הדירקטורים קודמיהם הנאמנים והטובים שהביאו את 110 החברות הממשלתיות הקיימות לגרעון מוערך של 110 מיליארד שקל,  בממוצע מיליארד שקל גרעון לחברה ממשלתית אבל זה רק סטטיסטיקה,  כש75 מיליארד מהגרעון שייך לחברת חשמל, 10 מיליארד חוב לחברת מקורות והשאר 30 מיליארד מתחלק על שאר 100 החברות הממשלתיות חלקן חשובות וחלקן זניחות, אבל רובן הגדול בגרעון של עשרות עד מאות מיליונים (כסף ציבורי קטן) שכל הכסף זרם כמובן למקורבים והטייקונים שמרוקנים בשקט את החברות .

כמו לדוגמא רשות הדואר שחייבת באג"ח ובבנקים יותר מ500 מיליון ותפשוט בוודאות רגל בשנה הבאה- חכו ותראו  .. והנדל"ן היקר שלה כבר חולק למקורבים לפי מכסות ,  או למשל" התעשיה הצבאית " שתמכר בזיד עדשים לטייקונים ולאחר מכן יסתבר לצערנו שנעשתה טעות אקטוארית .

וכל מכירה כזאת זקוקה לדירקטורים נאמנים לשרים ולטייקונים ," תראו מה שאצבע יכולה לעשות ".

נהנית ספר לחברך או עשה לנו ליק וSHARE

* לא כתבתי בשבועות האחרונים כי סיימתי  פרוייקט ענק ומפתיע שיבוא לידי ביטוי בימים הבאים,  וגם פינוקיו יקבל שיתוק ברגל  מהתדהמה .

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.