2

200,000 נשים משתכרות שכר מינימום הצביעו לנתנייהו-ונצחו את הבחירות.

כ 200,000 נשים עובדות, רובן מהפריפריה, כולן משתכרות שכר מינימום, עובדות בעסקי הטייקונים,במפעלי תעשייה שלהם, בנקיון, כקופאיות, במכירות, ועובדות קבלן בשכר רעב מחפיר של 4300 שקל רצו להצביע לנתנייהו .

הן הכריעו את הבחירות כשנתנו לנתנייהו כ8 מנדטים נטו..(26.200 קולות  למנדט) כרבע מהקולות הישירים שקיבל נתנייהו בסה"כ 870,000 מתוך3.48 מיליון קולות זה יכל להיות ההפרש שיעשה שינוי- אבל זה רק פנטזיה .

כמה פאטתית נשמעת היום הדרישה הזאת של "הסמול "להעלאת שכר המינימום ל 30 שקלים לשעה, כשמסתבר ששכרן כלל לא מעניין אותן , ולמי שעוד זוכר את נסיון הליכוד לבטל את שכר המינימום לפני מ"ס שנים מבין היום את הרקע להצעה ולתופעה הזאת וכמה טעה בחשיבתו הסוציאליסטית, היום מסתבר כי גם אם שכרן יירד ל 3600 שקלים לחודש,  הן ימשיכו להצביע לנתניהו לתשומת לב המעסיקים ואנשי הסמול הרחמנים.

תסמונת האשה המוכה ( והמנוצלת כלכלית)

אותה שכבת נשים שעובדת קשה מאד למחייתה בשכר מינימום של 4300 שח והיא המקופחת ביותר בשכר בישראל ורוב מוחלט של המשתייכות אליה הן נשים רצו לבחור בנתנייהו, זאת במקביל לעובדה שערב הבחירות הליכוד ושותפותיו הקואליציוניות במוצהר מנעו בכוח את העלאת שכר המינימום בצורה ראוייה עבור מצביעיהן , כשהם בשלטון ורק האופוזיציה לחצה ואין תירוץ לקיפוח.

קצת קשה לדמיין כיצד ניתן לגדל משפחה נורמטיבית ומשכילה, לגדל ילדים באיכות חיים ולחיות ברווחה וכבוד בסכום הזה, אך יתכן שהמדינה משלימה להן שכר בדרכים שונות (הנחות ארנונה חשמל מים) אבל ברור לחלוטין שמדובר בשכר נמוך מאד והדיון העירני בסוגיית העלאת שכר המינימום לא השפיע כלל על הצבעתן.

העלאת שכר המינימום היתה טעות – השמאל ויצרני המזון לחצו.

היום, בדיעבד כבר ברור שהעלאת שכר המינימום ב 3 פעימות שנדחפה בכוח על ידי חברי הכנסת מהשמאל החברתי רחמני , ארגוני נשים פמיניסטיות וראשי ענף המזון, היתה טעות איומה כלכלית, אך צודקת חברתית, כי לשכר שלהן 4300 שקלים בחודש אין שום משמעות בשיקולי הבחירות של הנשים האלו " המתנדבות  של נתנייהו ".

רק לחץ "קרטלי וחברות המזון " להעלאת שכר המינימום" זאת כדי להעלות את המכירות ענף המזון שקרסו בשנה האחרונה ב 5 אחוז ובכדי למנוע  את המשך ירידת המחירים והתמוטטות המכירות בענף המזון הביא להעלאה זו.

זאת בשילוב לחץ של חברי כנסת חברתיים -רחמנים מהמרכז והשמאל העלתה את שכרן  ב300 שקלים ל 4600 שקלים" ללא ביקוש אמיתי מהשטח מהעובדות המנוצלות במפעלי הטייקונים  – וההוכחות לפנינו, עבור נתנייהו הם יאכלו גם חצץ..

רק מצחיק לחשוב על "רפורמת הכסאות"  לקופאיות של שלי יחימוביץ הרחמנית .

העלאת השכר באה משדרות רוטשילד

ראוי לציין לבושתם של חברי הכנסת החברתיים של "הסמול " שיזמו את ההעלאת השכר, כי העלאת שכר המינימום נולדה במרכז תל אביב-פינת שדרות רוטשילד כתוצאה מפגש אינטרסים של רחמנות פעילי שמאל חברתיים, בשילוב האינטרסים כלכליים של טייקוני המזון שרצו להרוויח.

מסתבר ששם בפריפריה אין שום חשיבות לשכר המשולם לעובד או לניצולו הכלכלי, או לתנאי העבודה שלו כפי שנראות משדרות רוטשילד, והחשוב הוא "הכבוד"  ובעיקר כבודו של נתנייהו.. כמו שנאמר אין מחיר לכבוד המשפחה הלוחמת באליטות הסוציאליסטיות .

התעשיינים למדו לקח מר – פיגוע גרבוז חסך מיליארדים

היום כל תעשיין או מעביד בישראל מבין שבמילים טפשיות שנזרקות מעל במה בכיכר רבין ברגע הנכון בתוספת  "אפקט רגשי " חברתי- פוליטי ניתן לא לשלם לנשים האלה שום תוספת או להעלות שכר הן לא מעוניינות בהעלאת שכר.

ולמעשה "אפקט גרבוז " הולך לחסוך בעתיד לתעשיינים מיליארדי שקלים הוצאות שכר, כי עדיף לשלם מיליון שקל עבור השטויות של גרבוז שהפך למפורסם הסטורית בשנה על נאום " מנשקי הקמעות"  ובמקביל לקצץ את הוצאות השכר במפעלי הפריפריה ובעסקים במרכז במיליארדים – "הכל כבוד"  וההגיון הכלכלי תקוע ב "צומת מסובים" ולא עבר אותו דרומה ..

הראשונים שיאכלו אותה כמובן יהיו עובדי כי"ל שורפי תעודות הבוחר בליכוד.

אפליית שכר הנשים מובנית בכלכלת ישראל

בישראל קיימת אפליית שכר נוראית לנשים עובדות בשכר מינימום, והן מרוויחות 4300 ש"ח לחודש כ 30 אחוז פחות משכר גברים המשתכרים כ6000 שקלים ופחות מחצי השכר הממוצע במשק  לגברים ונשים כ 9400 שקלים .

מה שמדהים הוא שערב הבחירות הליכוד התנגד להעלאת שכר המינימום ל30 שקל שעה כ 5,700 שקלים למרות שחלק לא קטן מצביעיו משתכרים את השכר הזה ,כי נתנייהו ידע שהכסף לא מעניין את מצביעיו אלא הכבוד האבוד שלו – פטרונם

החברים החברתיים סוציאלים "בסמול" צריכים להבין שהם לא קוראים לחלוטין את המפה  וחושבים בטעות שהם באירופה הקלאסית הסוציאליסטית עם זכויות אדם- אבל אצלנו במזרח התיכון מתנהגים בכוחניות כמו בכל מדיניות המזרח התיכון כי אנחנו במזרח התיכון.

נהנית ספר לחבריך ועשה לייק  וSHARE

נכתב ב 50 דקות

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

2 Comments

 1. זה לא הכבוד אתם סתם מתנשאים על המזרחיים(חלקית בצדק).
  הימניים משוכנעים שנתניהו יעזור להם נגד הפצצת אטום של איראן בפרט והערבים בכלל.

  כמובן שרוב הערבים לא רוצים להרוג אותנו אבל לצערנו רוב האנשים מאמינים שכן.
  דרך אגב גם השמאלנים מאמינים שאיראן מסוכנת אחרת היו אומרים בריש גלי בבחירות ועוד קודם שאין סכנה בכלל מאיראן ומשאר הערבים אבל זה לא נאמר סימן שבסתר הם כן מאמינים שיש סכנה מוחשית.
  השיטה של השמאלנים זה לנסות להתחנף לערבים ולהפיס את דעתם והשיטה של הימניים כידוע לתת בראש.
  שתי השיטות נכשלות כישלון חרוץ כי נקודת המוצא שלהם היא הפחד מהערבים.

  במאמר מוסגר לתת כסף לאדם עני רק מחריף את מצבו לעיתים!
  זה אולי ישמע כמו שיא ההתנשאות אבל תבדקו את הספר "אבא עשיר אבא עני",
  האבא העשיר אמר לקיוסקי שאין טעם לתת למי שמקבל מעט יותר כי במילא הוא יבזבז הכל על שטויות.
  הבעיה היא המנטליות של העוני.

 2. אבי – קשה להאמין איפה אנחנו חיים.
  אמת – רוב העם מגיע מארצות ערב והמנטליות היא כמו שאמרת – כבוד.
  אכן הם לא מבינים שהם נותנים כבוד לאדם שדופק אותם.
  משה רבנו עבר 40 שנה בנוכחות אנשים עם מנטליות של עבדים רק כדי שהם לא יכנסו לארץ המובטחת – עכשיו אנו מבינים מדוע.
  באופן מקביל וקצת מוזר האנשים שמקבלים משכורת מינימום לא ממש חיים בישראל אבל כאן דואגים שגם הילדים שלהם יחיו במדינת עוני במקום בארץ זבת חלב ודבש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.