4

תאריך שגוי בשעון מחשב המטוס המאלזי, מנע חיבור מאובטח ל GOOGLE MAPS ולהעלמותו – נסו בבית במחשב .

סוללת ליתיום (כפתור) שהתרוקנה גרמה לתאריך שגוי בשעון המחשב של המטוס המאלזי ומנעה ממחשבי הניווט של המטוס להתחבר " בצורה מאובטחת " ורציפה לאתרי גוגל, גוגל מפות  google maps  ואחרים או אתר DROPBOX .  נסו בבית

ה WEBSITE  SECURITY CERTIFICATE   שגילתה  את התאריך השגוי בשעון המחשב כנראה שחסמה מחוסר VALIDATION  או EXPIRATION מספר מאגרי מידע ותוכנות כבדות במטוס המלזי או ברשת האינטרנט באופן אוטומטי לגלישה רציפה בגובה רב וניתקה אותם כמו גוגל מפות  .

לכאורה נותר המטוס ללא חיבור און ליין למערכות הניווט, הגיבוי, זיהוי והביות שיתכן שהיו מושתתות ברובן המוחלט על רשת האינטרנט או על חומרת הענן , כי עולם התעופה עבר לטיסה באייפדים במקום מפות .

הנתונים המתפרסמים מראים שהמטוס המשיך לטוס באפילה ללא מערכות ניווט, אך שינה כיוון מחוסר התמצאות בלילה עד שנחת או התרסק- בתקווה שיאותרו הנוסעים

 

       הניסוי הפשוט שתבצעו בביתכם

 

נסו זאת על המחשב בבית (שנו את התאריך בשעון המחשב מספר שנים או 6חודשים לאחור (דימוי לסוללה שכשלה ), או הוציאו את סוללת הליתיום בלוח האם ונסו לגלוש בגוגל או גוגל מפות או דרופ בוקס – לא תצליחו !!! נסו להקליד פעמיים ברציפות את המילה גוגל באתר גוגל או GOOGLE MAPS   או  DROPBOX. לא תצליחו

            12 סיפורים לטיסת לילה

סיפור אמיתי שקרה שהעלתי  בספר 12 סיפורים לטיסת לילה  קרם עור וגידים ואני מאמין שזה מה שקרה כמו שמאמינים כולם –  נכתב לזכרו של שותפי העלום למשימות שלימד אותי רבות .

 

   טיסת גוגל אינה עונה   -סיפור אמיתי   

 http://econoblog.co.il/?p=16159

 

 

כיצד עובדות מערכות אבטחת המידע ה  CERTIFICATION  ?

 

מערכות האבטחה של אתרי המידע המאובטחים האלו מחפשות תמיד  VALID CERTIFICATE  בדמות סנכרון זמן אמיתי מול התוכנה באון ליין ומשגרות מייד את ההודעה עם סמן אדום  שנו את תאריך השעון במחשב שלכם, קוד האבטחה פקע  או אינו תקף .

מה קורה כשהסוללת השעון במחשב  מתרוקנת לחלוטין ?

כשהסוללה הקטנה שמתחזקת את השעון במחשב קורסת ונגמרת , השעון רץ אוטומטית  ל 010180  לפני  34 שנים ולמעשה לא ניתן להכנס יותר/ או בקושי רב  לאתרי מידע מאובטחים כמו גוגל גוגל מפות או אחסון דרופבוקס  או אתרים מאובטחים אחרים.

כנראה שתוית האבטחה הרגילה מתירה גמישות כניסה של 4-6 חודשים בהרשאות התיישנות ומעבר לכך האתרים המאובטחים חסומים, מה גם שמדובר באבטחת מערכות מטוס נוסעים הרגישות להונאה והתחזות אתרים גדולות יותר.

מדוע זה חשוב מאד ?

מדוע זה חשוב ? משום שכיום כל הניווט האווירי במטוסים עבר לאייפדים טעונים בתוכנות במקום מפות ניווט מנייר ואם המכשירים אינם מסונכרנים און ליין או זקוקים לקבלת תוויות אבטחה עדכניות, הרי שלא יעבדו כשהשעון והתאריך במטוס אינו מכוון כתוצאה מקריסת הסוללה בדולר.

 

וזאת ההודעה המתקבלת כשהתאריך  אינו תקין במסכי תוכנות מיקרוסופט או  

   FIERFOX

THERE IS A PROBLEM WITH THIS WEBSITE SECURITY CERTIFICATE

TO HELP PROTECT YOUR SECURITY INTERNET EXPLORER

HAS  BLOCKED THIS WEBSITE FROM DISPLAYING CONTENT

WITH  SECURITY CERTIFICATE  ERRORS – CLICK FOR

OPTIONS SECURITY CERTIFICATE EXPIRED OR NOT VALID

   נכתב על ידי אבי זלינגר  בלוג  אקונובלוג   ECONOBLOG.CO.IL בתקווה לפתרון התעלומה ובינתיים תהנו מהסיפור  ובתקווה שתקנו את הספר המדהים

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

4 Comments

 1. אבי זלינגר היקר,

  כל קשר בינך לבין מחשוב,
  הוא מקרי לחלוטין

 2. חחחחחחחחח
  ממליץ לכל מי שלא מבין במחשבים לא לקרוא את הכתבה.
  שטות מוחלטת!

 3. הפרטים הטכניים נכונים , הסיטואצייה לא הגיונית.
  אם מספר תוכנות לא עבד ,ובטח שאם המפות לא עבדו
  היתה נדלקת נורה אדומה מייד במוחו של כל בר דעת

 4. אני לא מבין מה גיליתם פה
  ככה אבטחה עובדת היום אין מה לעשות זה המחיר של אבטחה מוגבלת
  בנוסף לזה כאשר בטריה של CMOS מפסיקה לעבוד הזמן לא חוזרת אוטומטית ל 1980 אלא רק אם תאבד את הכוח במחשב אז עשתדליק אותו פעם הבאה הוא יחזור לתאריך הדיספולטיבי של ה BIOS של המחשב ולא ל 1980
  בנוסף לזה ברגע שתתחבר לאינטרנט שוב המחשב שלך אוטומטית יעדכן את השעון לשעה הנכונה משרתים של מיקרוסופט או גוגל
  אז חלאס לדבר שטויות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.