0

התרגיל של פרי גליל , אותו סיפור כבר 60 שנה , איך עושים 18 מיליון על חשבון המדינה ביומיים

 

מי שמבין איך בנוייה המערכת הפוליטית בישראל ,יכול לדפוק כסף קל חסר סיכון , על חשבון המדינה ובעיקר בשנת בחירות ורגישות כלכלית של הממשלה היא אינדיקטור לבחירות .

מכיוון שהליכוד רוצה את מצביעיו דפוקים ,עניים,מושפלים וממורמרים כבלוק פוליטי קשיח , שהוא בסיס כוחה של המפלגה הזאת , הוא דואג למקם בכל עיירת פיתוח במדינה , מפעלים עתירי כוח אדם זול ופשוט , ואת כספי החינוך והתרבות של הישוב ,הוא מזרים לטובת הקמת וסבסוד , מפעלים עתירי כוח אדם על סף הרווחיות רובם ליצוא או למזון .

מכיוון שבעלי המפעלים האלו רוצים להרוויח , וצריכים עובדים זולים לצרכי ייצור , הם מתמקמים בעיירות פיתוח,ומשתלבים במדיניות הליכוד כמו יד לכפפה .
בדרך , הם מקבלים הטבות ומענקים ,שהיו מיועדים לתושבים וכן לעיתים מקבלים פטור מארנונה דבר שמכביד שוב על הישוב ומונע את יציאתו מהבוץ ולמעשה, ככל שהמפעל משלם נמוך יותר , הוא משרת את מדיניות הליכוד טוב יותר , כי ביום הבחירות, עובדי המפעל ילבשו את חליפותיהם , וילכו להצביע בעד הליכוד , ונגד התעשיין מצפון תל אביב שדופק אותם 4 שנים בשכר נמוך .

כל תעשיין כזה יודע , כי לקראת הבחירות , הרגישות של נושא פיטורי עובדים , בעיקר בעיירות הפיתוח גבוהה מאד , ולכן הוא מרשה לעצמו לאיים בסגירת מפעל , שהרי סגירת מפעל דומה ברמת גן , או נתנייה אפילו לא היתה מוזכרת בחדשות , אבל פרי גליל הוא מפעל שיש לו עיירה על הגב , ולכן הרגישות גדולה , כי אם האנשים לא יעבדו בפרך ויהיו מובטלים וחופשיים לראשונה בחייהם , הם יתחילו לחשוב כמו האנשים החושבים מעיתון הארץ ,והם יכולים להגיע למסקנות הגיוניות לראשונה בחייהם ,ולגלות שהם כלי שרת ביד השלטון והתעשיינים כדור הפינג פונג שבין המטקות הגדולות ..

בעלי המפעל יודעים שהממשלה תשבר בקלות כשמדובר בשנת בחירות והם החליטו למתוח את החבל עבור 18 מיליון כי זה כמו למלות לוטו כשהמספרים אצלך בכיס

בסך הכל המפעל ידפוק על 600 עובדים , 18 מיליון שקל לכיס או 30,000 שקל לעובד , כמעט שנה שכר בעבור העברת 2 פסי ייצור ל48 שעות לעיר אחרת .

מי אמר שכסף מרויחים מיצור שימורים , הכסף הגדול בא מעבודה בעיניים על הממשלה

בפורים הזה בעלי המפעל כבר לא צריכים לחגוג כי את המכה הם כבר עשו

נהנית ספר לחברך ועשה לנו לייק

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.