4

אבטחת אל-על עולה למדינה 500 מיליון, כמו אימון 100 גדודים במילואים באש בשנה

אימון 100  גדודי מילואים בשנה בתעסוקה או באימון באש (50,000 איש בשנה) עולה לצה"ל 500 מיליון  שקל (4000  חיילי מילואים בחודש כפול 8000 שקל שכר, כפול 12 חודשים =400  מיליון שקל),  פלוס 100 מיליון תחמושת = 480  בדיוק כמו כמו התקציב לאבטחת מטוסי אל-על  בשנה,

בשעה שהרמטכ"ל צועק כמו כרוכיה שאין לו כסף לאמן את גדודי המילואים בתעסוקה ואימונים, מישהו בממשלה קצת מתבלבל כשהוא משלם לאל-על  500 מיליון שקל בשנה  על אבטחת 38 מטוסי אלעל ועוד 20  מטוסי ארקיע וישראאיר, ומשהו השתבש לחלוטין במחירי האבטחה של החברה הלאומית שכל מאבטחיה באו משירות סדיר בצה"ל בעלות של 350 שקל לחודש, ועתה מרויחים פי 50 על אותה עבודה.

כמה כסף קונה כמה אבטחה ?

מחיר האבטחה של אלעל משקף תעסוקת 9 גדודי מילואים לחודש  4500 חיילים בשער של 10,000 שקל פלוס תחמושת,  והמחיר הזה מופקע לחלוטין מול הפרופורציות של עלות הצהלי"ת לאימון גדודי המילואים, מה גם שכאן מדובר בתחשיב של חיילי מילואים יקרים שרובם אינו מגיע לשכר הזה וראוי היה לשלם להם אותו ומעניין איפה אפשר לדחוף כמות בזאת של אנשים במערך האבטחה של אלעל כמו כמות המילואים?.

הפתרון הנכון חיילים בסדיר יאבטחו את אלעל

אז הינה הפתרון בדמות העברת אבטחת אלעל ברובה על ידי חיילים בסדיר בניהול צהל"י  ובהנחיית השב"כ שהחיילים יאהבו את הרעיון (צופר) ויסכימו לטוס לחו"ל גם בעלות שכר של 350 שקל שכר לחודש, ובמקביל גם אותם 100 גדודי מילואים יתאמנו ללא הפסקה, וצה"ל מדבר על הפסקת אימון של 100 גדודים בשנה כשאימון כל גדוד לחודש עולה 5 מיליון שקל  או 500 מיליון בשנה.

כמה עולה  אימון גדוד מילואיםמלא  באש חייה ?

העסקת גדוד חי"ר במילואים בתקן מלא 500 חייל בשכר ממוצע של 8000 שקל לחודש עולה 4 מיליון לחודש,  ואם תוסיפו ירי תחמושת  בעוד מיליון שקל  באימון  דבר שאינו קורה,  נגיע ל5 מיליון שקל בחודש, ואילו מחיר אימון  8 גדודים בחודש עומד על 40 מיליון, אבל רוב חיילי המילואים רק חולמים על שכר של 8000 שקל בחודש שהם ראויים לו, ואילו אבטחת 38 מטוסי אלעל ובנוסף 20 מטוסי ישראיר סך הכל 58 מטוסים עולה גם היא  40 מיליון בחודש,  או 500  מיליון בשנה כשהמטוסים נמצאים רוב הזמן בישראל משום שהם טסים בטיסות קצרות (QUIKEY  ׁ  חפוז ) לאירופה  והם חוזרים באותו יום , ורק מיעוטם עושה טיסות טרנס אטלנטיות ארוכות לאמריקה או למזרח כשהמטוס אינו נמצא בישראל מספר ימים  .

פרשת מאבטחי השרים סימן מתריע  לבזבוז 100 מיליון בשנה

במשך שנים אובטחו השרים בישראל, לאחר רצח השר רחבעם זאבי  שלא שמר על נוהלי בטחון, ולאחרונה עקב המצב הכלכלי  מאות מאבטחים שעבדו דרך מערך השב"כ פוטרו בלילה אחד תוך חיסכון של 100 מיליון שקל בשנה, זאת לאחר ביקורת על ההתנהלות המאפיוזית, וביקורת קשה על הבזבוז האדיר.

מאות מאבטחי השרים שפוטרו עלו למדינה בבזבוז של 100 מיליון שקל בשנה, או במחיר אימונם של 20 גדודי מילואים לשנה  10,000 חייל במחיר של 8000 שקל ו 20 מיליון שקל תחמושת.

אבטחת אלעל צריכה לעבור מהשב"כ לצה"ל

רק אתמול התפרסם כי תקציבי השב"כ קפצו במאות מיליונים בשנים האחרונות, ותקציב אבטחת אל-על הוא חלק מתפקיד השב"כ "מערך האבטחה הממלכתי ", אולם העסקת כוח האדם בשב"כ יקרה ביותר, והיא עולה פי 30 -50 מהעסקת חייל צה"ל בסדיר, והפרדוקס הוא שהשב"כ בוחר את מאגר כוח האדם שלו לאבטחת אל-על מחיילי צה"ל הקרביים, והוא מייקר את עלות ההעסקה והשמירה פי 30 כשהוא מעסיק אותם בתנאים אזרחיים .

כששכרו של חייל סדיר בצה"ל נע בין 350-700 שקלים בין אים הוא חייל רגיל או קרבי, הרי שזאת עלות העסקה ליום של מאבטח מטוסים בשירות אזרחי, או בכיר במערך האבטחה ששכרו מגיע לעשרות אלפים, והעברת האבטחה ברובה לצה"ל מקטינה את הוצאות השכר בצורה דרמטית.

אין ספק בכלל שהקמת גדוד אבטחה או חטיבת אבטחה לאלעל ולשאר החברות הישראליות שישען על תשתיות צה"ל ובסיס חיילי סדיר שבמילא הופכים למאבטחים בשב"כ תיטיב עם החיילים בסדיר, שיקבלו צופר אדיר, ויוריד את עלויות האבטחה של החברות בצורה דרמטית  ויאפשר את קיצוץ הוצאות השכר ב 80 אחוז ותוזיל את האבטחה במאות מיליונים שחסרים עתה בקופת המדינה, והחסכון לטווח ארוך יהיה אדיר ויאפשר לצה"ל לאמן על חשבון החסכון את אותם 100 גדודי מילואים בשנה  שהרמטכ"ל מאיים שלא יתאמנו,ולא לרדת בכשירות הצבאית והבטחונית .

נ.ב כשאלעל בוכה שאין לה כסף לממן את אבטחתה תמיד נשמטת העובדה כי עקב "הסכמים הסטורים " שנעשו שליש מעובדי החברה מיותרים וכולם בשכר גבוהה מאד, איש איש אינו דורש לפטרם בכוח ,אבל החברה יכולה להתייעל בקלות, ולמעשה קיים קשר ישיר בין התייעלות לחברה לחוסנו של צה"ל, כי הממשלה צריכה להחליט אם הכסף ילך למימון חברה שהיא בזבזנית, או אימון היחידות הצבאיות שלה.

נהנית ספר לחברך או עשה לנו לייקSHARE

ניתן לפרסם את התכנים באתרים אחרים  תחת שמי רק להודיע לי במייל    ZELINGER@inter.net.i

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

4 Comments

  1. יישר כח על הפרסומים וההתמדה. יירבו כמותך בישראל. מושחתים, אטומים וסמרטוטיהם הפרטיים והממשלתיים – נמאסתם !!! צאו מחיינו !!

  2. אני חושב שעצם מתן אפשרות לחיילים לעבוד בסביבה עסקית כמו אל על היא רעיון מצויין, כי ברובם מעולם לא עבדו בסביבה כזו, והם מקבלים את החינוך להתנהגות במקום עבודה משירות בצה"ל, שאינו הדוגמה הטובה ביותר למקום עבןדה מסודר.
    לדוגמה, בצה"ל אין סכנת פיטורים, בעוד שבאל על תמיד אפשר יהיה להחזיר אותם לשרות צבאי רגיל, כלומר הם יכולים לאבד את הצ'ופר אם לא יתנהגו יפה וכו'.

  3. שתי בעיות עם הנושא:

    א. האם ניתן למצוא מספר מספיק של מועמדים מתאימים. זה לא רק ידיעת אנגלית + קב"א מתאים אלא גם ייצוגיות והתאמה לעבודה שירותית בסביבה אזרחית בינלאומית, די דומה לדייל.

    ב. זה לא בהכרח משרה מלאה אלא גם חלקית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.