1

תקציב 2013 עומד להיות העתקו המדוייק של תקציב גזרות 2003 -המצב רק יחריף

" חיסול המעמד הבינוני "  עומד במרכז תוכניתה של הממשלה החדשה "לשים את האדם העובד במרכז ולירות בו"  או להרוג אותו ברכות בעזרת מיסים.

עצוב מאד לראות שכלום לא השתנה בחשיבה הממשלתית, ושפקידי האוצר שולטים בשר האוצר לחלוטין ומתמרנים אותו לבצע את " חזון הטייקונים  2003"  שלהם.

מי שמצפה להתאוששות כלכלית של המעמד הבינוני  ב 4 השנים הבאות יכול להמשיך לחלום, כי  זה לא יקרה, אלא המצב הכלכלי בישראל רק יחריף, כי המשק מנוהל לפי האגנדה השגוייה של פקידי האוצר בלבד, שלא רק שנכשלו כבר בפעם השניה ברציפות  ב10 השנים האחרונות בתפקידם והערכותיהם הכלכליות, אלא גם מסרבים לעזוב את המושכות וממשיכים לגלגל את הכשלונות הכלכלים על המעמד הבינוני שמחפה עליהם בירידה באיכות חייו .

הטבח במעמד הבינוני החל ב 2003 וממשיך ב 2013

איך יכול להיות שתוכנית כלכלית שהתאימה לשנת 2003 מתאימה לשנת 2013 כשהעולם השתנה לחלוטין, ובמיוחד כשידוע שהתוכנית הכלכלית של 2003 פגעה אנושות במעמד הבינוני ושם התחילה התדרדרותו הכלכלית, אולם ב2003 המעמד הבינוני שהחזיק באחוז החסכון הגבוה  הוא שהציל את הממשלה מחורבן כלכלי ולא הטייקונים, אבל המעמד הבינוני קיבל את העונש על המשמעת התקציבית שלו בדמות " ועדת בכר " שגזלה לו 30 אחוז מהפנסייה ומיסוי החסכונות שלו, ואת השכר והמזומן קבלו הטייקונים בדמות הלוואת חסכונות ציבור ללא בטחונות  ?

מקריאה בעיתונים מסתבר ש80 אחוז מסעיפי הקיצוץ בתקציב 2013  הם העתקם של אותם " סעיפים דרקונים " מתקציב 2003  מישהו פשוט עשה קופי -פאסט בכלל לא לבדוק את המשמעויות, והרכבת הממשלתית דוהרת ממשיכה באותה דרך שבה נסעה  ב2003 בהנהגת פקידי האוצר, יורשיהם של אלו שהלכו לעבוד אצל הטייקונים, כשהיא כמובן דורסת במכוון את המעמד הבינוני שוב.

אותן הונאות  תקשורתיות-כלכליות  חוזרות

הבלוף ושמו ההסתדרות –לציבור נדמה לכאורה כאילו יש איזה ניגוד אינטרסים בין הממשלה וההסתדרות ומדובר באוייבים, אבל 2 הצדדים הם יד אחת לחלוטין בחיסול המעמד הבינוני  וההצגה של" השביתה הגדולה"  בת יום אחד של המגזר הציבורי עוד תחזור, כדי " להמחיש את תמיכת ההסתדרות במעמד הבינוני והחלשים" , אבל ההסתדרות מייצגת רק עובדים חזקים שבהם הממשלה לא תיגע באמת, אלא תגרד כמה קשקשים משערם כפי שקרה ב2003  וקיצוץ אמיתי לא יתבצע ב"איש השמן" , כי גם נתנייהו וגם עייני הם לכאורה עובדי מדינה כששניהם מקבלים את שכרם ממנה כבר עשרות שנים, וההסתדרות תשמח להפקיר את המגזר הפרטי לטובת "פרעות האוצר"  ונוחות עובדיה,  ואיש לא יגע בבורות השומן האמיתים בתקציב המדינה.

הונאת הקיצוץ בקצבאות ילדים – בשנת 2003 נתניהו קיצץ בקצבאות הילדים כדי לממן את הגרעון, אולם אהוד (הצדיק ) אולמרט שרצה להיות ראש ממשלה בכל מחיר החזיר את קצבאות הילדים לשיאן כדי להכניס את החרדים לקואליציה, וזאת תרומתו למשבר שאנו נמצאים בו היום, כששוב הממשלה צריכה לקצץ את הקיצוץ בקצבאות ילדים, ובינתיים נמנעה התייעלות המשק ומשלוח החרדים לשוק העבודה, מה שהיה האגנדה של מפלגת "שינוי  " בראשות טומי לפיד – נשמע מוכר.

הונאת הרפורמות המבניות – מאז שנת 2007 כל הרפורמות שבוצעו על ידי הממשלה פגעו אנושות בכיס מעמד הבינוני ולא בוצעו שום שינויים במגזר הציבורי כדי לייעל אותו, בהכרזות על רפורמות הממשלה אלופה אבל בשטח לא בוצעה רפורמה אחת שחייבה התמודדות עם עובדי המגזר הציבורי, או עובדי החברות הממשלתיות .

הונאת השמירה על תוואי הגרעון והגרעון – משהו מסריח לחלוטין בכל התנהלות האוצר עם הגרעון בתקציב המדינה ותוואי הגרעון הלאומי וגדלו,  וימים יגידו אם אזרחי המדינה לא יתעוררו כמו תושבי אלבניה, יוון ,וקפריסין, וימצאו שוקת ריקה לפניהם, ויתכן שיהיה מדובר במשבר מסוג אחר כמו "משבר פנסיות" שבו קופת האוצר אינה יכולה לממן את כל הפנסיות במגזר הציבורי

כשהגרעון קופץ ב 30 מיליארד שקל תוך שנה, או עולה בקצב של 200 אחוז בשנה מ 15 מיליארד ל 45 מיליארד  שקל, והממשלה נתפסת במפתיע לא מוכנה  ונופלת בגלל זה,  כי לא הצליחה לבצע קיצוץ, סימן שמדובר במשהו הרבה יותר עמוק .

יתכן שהיום אנו רואים רק את קצה הקרחון,  בדיוק כמו אותה פיסת שלג שראתה הטיטאניק שלבסוף גם הטביעה אותה, בשעה כשכולם חגגו על הסיפונים, ורב החובל אמר ש" אין סיכוי שהטיטניק תטבע עם הצוות האחראי הזה , הכי  טוב בעולם במערבי ששומר על משמעת ואחריות  – נשמע מוכר.

אבל היא טבעה .

נהנית ספר לחבריך ועשה לונו לייק  ו SHARE

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. נהנית מהכתבה ומסכים איתכה לחלוטין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.