12

מפלגת "התאחדות מרכז התימנים 1948-55 הייתה שותפה לחלוקת ילדים לפי מפתח מפלגתי

התאחדות התימנים1רק עובדה אחת אביגדור פאר סגן מנהל "המחלקה לטיפול בעולה" שכח להזכיר, כי החל מהכנסת המכוננת ועד הכנסת השלישית בשנים 1948-1955 בזמן "פרשת ילדי תימן", ישבה בכנסת "מפלגה תימנית עדתית" בשם מפלגת "התאחדות התימנים בישראל " שסימנה בקלפי היה האות ל " . המפלגה היתה שותפה להבאת 1600 ילדים תימנים ממחנה חאשד ולחלוקת ילדים תימנים רובם יתומים וחצי יתומים על פי מפתח מפלגתי והיתה שותפה בהעברת ילדים תימנים לקיבוצים ופנימיות דתיות . 

ארכיון מפלגת התאחדות התימנים שהיה ברחוב העליה מס 1 בתל אביב נעלם והוא מוסתר אצל הפעילים ולא הגיע לידי וועדת קדמי ושלגי משום היה פותר תעלומות גדולות ובעיקר את "מנגנון חלוקת הילדים" לפי מפתח מפלגתי והיה מסייע לאיתור מספר רב של מאומצים שההורים מחפשים אחריהם.

מדינת ישראל חייבת לדרוש את מסמכי הארכיון המוסתר על ידי הפעילים במאבק כדי להגיע לאמת וכתנאי לכל התקדמות בפרשה .

(אביגדור פאר לא סיפר הכל בוועדת החקירה, כדי לא לפגוע מנהיגיה רבניה ובניה של העדה התימנית מסיבות פוליטיות,).

גילוי דעת – אם מגיע לתימנים פיצוי בגין מעשים או עוולות שנעשו  כלפיהם – תתכבד המדינה ותשלם,  אך לאיש אין את הזכות להעליל עלילות דם שקריות על אחרים בגין מעשים שלא נעשו, ולהסית כדי לקבל פיצוי -ראוי שהמדינה לא תרתע מוועדת חקירה נוספת  ותחשוף את כל האמת בפרשה, משום שזאת הדרך הנכונה להתמודד עם פרשה שהיא פוליטית הסטורית פוליטית בעיקרה .

הטרגדיה הגדולה של פרשת ילדי תימן היא שדווקא עליה שהיתה לה ייצוג וותיק ונוכחות של 40,000 תימנים ותיקים בישראל בעת "מבצע מרבד הקסמים"  ותימנים ותיקים אלו הם אלו טיפלו בקליטת התימנים החדשים במחנות העליה מסיבות של תקשורת ושפה והבנת הצרכים, דווקא לעליה זו נעלמו ילדים רבים, בשעה שלעליות אחרות שלא היה להם ייצוג וותיק במדינה עיראקים, מרוקאים מצרים, לבנונים העלמות הילדים היתה מינורית – שאלה שאיש לא נתן עליה הסבר .

התאחדות התימנים בישראל ויקיפדייה

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%AA%D7%90%D7%97%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%AA%D7%99%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C

התאחדות התימנים הוקמה בשנת 1921 כ-27 שנים לפני "פרשת ילדי תימן" הנעדרים על ידי עולי תימן הוותיקים שעלו החל מ1890 -1908, התאחדות התימנים היתה חברה בהסתדרות הכללית של העובדים שהוקמה ב 1920, אך פרשה ממנה בשנת 1923 כשרצתה להקים את "הסתדרות פועלי תימן" לצורך ייצוג בלעדי של "הפועל התימני" וזכויותיו.

מנהיגי ורבני העדה התימנית שעלו מתימן בין השנים 1942-1948 דרך מחנה חאשד-גאולה בעת מבצע "כנפי נשרים ומספר שנים לפניו, חברו פוליטית לאנשי "מפלגת התאחדות התימנים" כדי לסייע לעליית יהדות תימן וחלקם עבד במחנות העלייה והועסק על ידי הסוכנות היהודית, והגוינט, וויצו -כן ויצ"ו ששלמו את שכרם (כל שמות פעילי מפלגת התימנים בידי) ובנוסף שמותם של חלק ממנהיגי ורבני התימנים שנכחו במחנה חאשד-גאולה ופעלו במעברות בישראל – נמצאים בסוף הכתבה) .

מפלגת התאחדות התימנים סימנה ל   מפלגת ויצו סימנה  נ

http://main.knesset.gov.il/News/PressReleases/Documents/130113.pdf

ארבעה שקרים הסטוריים שלא ספרו לכם, כשמכרו סיפור רגשני של חטיפות ילדים קטנים על ידי " לבנים, אכזרים, קולוניאליסטיים , ונצלנים" .

א. איש לא הזכיר לציבור שהיתה בכנסת ישרל בזמן הפרשה ולפניה בכנסות  המכוננות מפלגה תימנית (התאחדות התימנים ), שעבדה עם הגויינט ושיתפה פעילות עם "מפלגת וויצו " שגם רצה לכנסת – לא ידעתם .
ב. איש הזכיר שפעילי מפלגת התאחדות התימנים,  ותיקים, ורבנים, עבדו בשכר עבור הגויינט וויצ"ו בכל המעברות והמחנות .
ג. לא הזכירו שאיש לא יכל לדבר עם התימנים שהגיעו בתימנית ערבית (גאזאלי )  או עברית תימנית עתיקה , ומאות תימנים עבדו בתרגום ומנהלה ושרותים במחנות – אך משום מה לא ראו כלום מהנטען בשטח.
ד. לא הזכירו שהתמותה בקרב יהודי תימן וילדיהם בתימן הגיעה ל 70 אחוז- הגולה הקטנה ביותר שהגיעה .

אחיות

פירוט השקרים :

א. השקר הראשון שמוסתר מהציבור- איש מבני הדור השלישי הזועם לא הזכיר מעולם את מפלגת "מרכז התאחדות התימנים" שאנשיה עבדו במחנות העולים עם הגוינט וויצו והיו שותפים לעלייה מתימן כבר החל ממחנה חאשד , משום שהעובדה שוברת את "הקמפיין השקרי הלבן והאליטיסטי " בנושא "ילדי תימן הנעדרים" שמתנהל במדינה שמציג "תימנים תמימים נאיבים" וחסרי ישע, שנתקלים באמצע המדבר בתימן בקבוצת אנשי רפואה אשכנזים חוטפים לבנים, סדיסטים, קולוניאליסטיים, שבאו במטוסים לחטוף ילדים לשוק העבודה או למכירה.

ב.השקר השני שהוצג לציבור בישראל היה, שרק חוטפים אשכנזים לבנים וסדיסטים היו ועבדו במחנות : במחנה חאשד- גאולה ובמעברות בישראל, אבל בפועל מאות תימנים ותיקים, רבנים, ומנהיגים תימנים ומורים תימנים שעבדו במחנות והיו שותפים לכל מחדל וראו הכל,  -רק הם ידעו לדבר עם העולים  והם טפלו בכל המערך הלוגיסטי ב"עבודה מועדפת" עקב התימנית, עקב התימנית ערבית שדברו מי בכלל הצליח להבין מה אמרו התימנים בתימנית .( הרשימות בידי)

ג. השקר השלישי שמוסתר מהציבור, חלק מילדי הדור השלישי הזועם, שכחו לספר שחלק ממנהיגי אותה מפלגה ופעיליה "מפלגת התאחדות התימנים" שעבדו עם הגוינט והסוכנות, היו בני משפחתם או סבותיהם היקרים של הזועמים שמכרו להם סיפורים מפוברקים על כל מה שקרה כדי להסתיר את האמת ואת חלקם בנעשה במחנות .( הרשימות בידי)

חשוב שתשאלו את בני הדור השלישי איפה היה הסבא שלהם בשנים 1942-54. ואם הסבא היה פעיל פוליטי מפלגתי במפלגה הזו, או פעיל במחנות העולים. מעניין לאן נעלם הארכיון של "מפלגת התאחדות התימנים "עם רשימות הילדים היתומים שטופלו על ידה ורשימת הילדים היתומים שנשלחו על ידה לישראל וארצות הברית במסגרת "המכסה התימנית" ?

ד. השקר הרביעי שמוצג בציבור – אחרי 2000 שנה בגלות מבודדת נשארו בתימן פחות מ 50,000 יהודים זה אחרי עשרות דורות עם ילודת 10-12 ילדים לכל משפחה בתימן, אחוז ילודה כפול מכל עדה וגולה אחרת בישראל., איפה הילדים האלו ? הם מתו.  הרי הם היו אמורים להתרבות בצורה מטורפת .כל דור בממוצע מכפיל את עצמו, אבל שם בתימן משהו גרם להם לא להתרבות, וזה 70 אחוז תמותת הורים וילדים,  ובנוסף, הוטלו עליהם על ידי האימאם התימני  "גזירות היתומים"חובה לקרוא ולכן היתה העלייה הקטנה ביותר  פחות מ 50,000  כשממרוקו באו 300,000 מעיראק 150,000 מרומניה 400,000

מפלגת התאחדות התימנים – סטנוגרמת הכנסת

http://main.knesset.gov.il/News/PressReleases/Documents/130113.pdf

אביגדור פאר סגן מנהל המחלקה לטיפול בעולה – "ילדים תימנים חולקו לפי מפתח מפלגתי "  מעניין איפה היתה "מפלגת התאחדות התימנים" במשך 6 שנים של חטיפות מ 1948- 1955 כשהיתה חלוקת ילדים מפלגתית למפלגות פוליטיות ולמוסדות נשים, והיא הייתה בכנסת וחלק מיכר מפעיליה עבדו עבור הסוכנות, הגויינט, וויצו, בניהול המחנות ?

איפה הילדים? ילדים יתומים תימנים נלקחו ל"מוסדות נשים "של כל המפלגות לאימוץ והצלתם- לתימנים לא היו מסדות נשים.

הילדים היתומים החצי יתומים והמקרים הסוציאלים ברובם נשלחו לאימוץ ל"מוסדות הנשים" מפלגתיים של כל המפלגות בכנסת, מפלגות החילוניות, הדתיות, החרדיות, לקיבוצים, למושבים, ולאנשים פרטיים עירוניים לצורך הצלתם- לרובם לא היה הורים חלקם היה על רקע סוציאלי .
לתימנים לא היו "מוסדות נשים" והם נתנו מספר מועט של ילדים לאימוץ לתימנים ותיקים, (הרי הם היו כאן ראשונים) והם אמצו ילדים ללא כל רישום, בעיקרון התימנים לא ניהלו רישום גם בענין 2000 ילדי גזירות היתומים שהועברו לישראל.
חלק קטן מהילדים יתכן שהוצא על ידם מישראל לחו"ל – סיפור גדול שמתברר.

ילדים תימנים הוצאו מ"המסיון הנוצרי "  והועברו לאימוץ/ גידול בפנימיות חרדיות

בשנת 1950 הוקם ארגון "יד לאחים" שמטרתו לחלץ ילדים שנמסרו לחינוך וגידול "למסיון הנוצרי" על ידי משפחות עולים קשות יום תמורת עזרה כלכלית . מי שעמד מאחורי ארגון "יד לאחים"  היה הרב אייזיק הרצוג  סבו של הרצוג  וכל הילדים הועברו לפנימיות דתיות חרדיות

שימו לב לרמז של אביגדור פאר על העברת ילדים לארצות הברית
(איפה נמצא הרישום של הילדים התימנים שהיו במחנה חאשד ושל 1600 היתומים " מרחוב היתומים" ב מחנה חאשד – גאולה כשהוצאו ממחנה חאשד, למעלה מ 1500 ילדים? ונעלמו בישראל ?) , מפלגת התאחדות התימנים בצעה את הרישום של הילדים ואף העבירה כספים להחזקתם במחנה .

המפלגות החברות בכנסת 1948- 1955 , גם לוויצו היתה מפלגה פוליטית בכנסת הראשונה – לא ידעתם

בזמן הפרשה בכנסת הראשונה והשניה היו חברות בכנסת מפלגות מפא"י- מערך מח"ל -ליכוד ציונים כלליים – ליכוד אגו"י – אגודת ישראל, הפועל הצעיר – מפד"ל – הבית היהודי. וויצו – גם להם היתה מפלגה ( לא ידעתם ) וכמובן גם "מפלגת התאחדות התימנים המייצגת הרשמית של התימנים "התמימים והנאיבים" שנעלמה והתאדתה מהזכרון הלאומי ולא סתם ( ויצו פועלת עד היום ).

הדור השלישי שמע סיפורים שקריים במשפחה, משום שכולם רצו להסתיר את האמת ששבה היו שותפים בחלוקת הילדים לפי מפתח מפלגתי.

התקווה של הדור השלישי הייתה שאיש לא יזכור את חלקה של המפלגה התימנית בסיפור העלייה התימנית ובכשלים שהיו בעליה וניתן יהיה להאשים רק אשכנזים, לבנים, סדיסטיים ,שבאו במטוסים ועם מכשירי עינויים לחטוף ילדים למכירה או לעבודה במטעי העמק וההר – כדי לצייר "עולם לבן של חוטפים לבנים אכזרים בחלוקים לבנים" שחוטפים ילדים שחורים, קטנים נאיבים ומסכנים.

צריך לרענן את הזכרון הלאומי מהשקרים.
אז הינה אני מזכיר ומרענן את הזכרון הלאומי לראשונה – היו גם שחורים ורעים שהם תימנים עסלים בסיפור הטרגי הזה, כאלו עם גלביות שחורות מחזיקים ספרי תנ"ך או פעילים מפלגתיים שהיו שותפים לכל הפעילות הלא חוקית והחוקית שהיתה, ולא רק אשכנזים, לבנים, בחלוקים צחורים, וכובע לבן על הראש – וכל השמות השחורים אצלי .

כל ראשי ורבני הקהילה התימנית  ומספר רב של תימנים ותיקים מעורבים בפרשה – הם היו נוכחים במחנות ובבתי חולים בזמן האירועים.

מי באמת קלט את התימנים ? היו כאן כבר 40,000 תימנים וותיקים .

כל מי שטוען שהתימנים שהגיעו תמימים במבצע כנפי נשרים" היו "תמימים ונאיבים", או שנפלו ל"ארץ קולוניאלית לבנה ריקה ", שניצלה אותם, צריך לדעת שמי שקלט אותם היו פעילי ומנהיגי "מפלגת התאחדות התימנים" שהוקמה כבר בשנת 1923 כ 27 שנים לפני הפרשה.
מאות תימנים ותיקים שעלו החל מ 1908 (הרי הם טוענים שהיו כאן ראשונים), שהיו כבר בני בני דור שני ושלישי בישראל שגרו בישובים תימנים שעריים, מרמורק, פתח תקווה, ותל אביב  במחנות העולים בתימן ובמתקני הקליטה והמעברות בישראל כ"עבודה מועדפת" , בגלל היותם דוברי תימנית ערבית גזאלית, אבל אף אחד מהם לא ראו כלום כמובן חוץ "מלבן בעיניים" .

עבודה מועדפת לתימנים- רק תימנים עסלים יכלו וידעו איך לתקשר עם העולים מתימן בשפתם ערבית תימנית גזאלית בניבי חצר מוות, צנע, תעיז, וראדא.

רק מנהיגי הקהילה התימנית ופעיליה המפלגה התימנית והתימנים הוותיקים ורבני הקהילה שידעו תימנית מקורית ידעו איך לתקשר עים העולים "התמימים והנאיבים" מתימן בתימנית ערבית, ולהבין אותם.

הם היו הרשמים בכל נק קליטת העולים  שהופנו למחנות מיוחדים עקב התבדלותם והיו עדים ושותפים מלאים לכל העולות השונות שהיו לטענתם,.
אבל הם לא ראו כלום, ולא שמעו כלום, ונפקדים מהטרגדיה ו"מהסיפור הרגשי ההסטורי הקולוניאליסטי הלבן " של הטרגדיה האנושית שהיתה . והסיפור שהוצג בתקשורת הפך לסיפור לבן מבהיק בלבד – למרות שאף אשכנזי מאירופה בכלל לא יכל לתקשר עם התימנים לבדו .

בכל נקודת חיכוך עם העולים מתימן ישבו תימנים ותיקים ופוליטים שראו הכל.

בכל נקודת חיכוך ישבו מתורגמנים תימנים, נהגים תימנים, אנשי אחזקה תימנים, ומנהלי מחנה ( תראו לי ישראלי אחד שמבין זמר תימני שר שיר תימני בעברית מהמקורות) רק הם הצליחו לתקשר עם התימנים ולהסביר להם מה לעשות ומה נדרש מהם, הסוכנות הכינה את העולים מתימן לקליטה בישראל, אופס שכחנו את המורות התימניות במעברות שלמדו את הילדים הקטנים עברית, ואת הגננות התימניות שלמדו אותם עברית, ואת הקברנים התימנים שקברו את גופות הילדים התימנים ללא השם וזיהוי על הקבר, בניגוד לכל המסורת התימנית של כבוד המת ולא רשמו שימות .
בנוסף לפעילי "מפלגת התאחדות התימנים" הסתובבו ועבדו באיזור מחנה חאשד -גאולה ובמחנות העולים בישראל ובמעברות קליטת עולי תימן מספר רב רבנים תימנים ופעילים תימנים ופעילים ממפלגות פוליטיות שונות שהיו עדים מתוקף תפקידם ושהייתם במחנות לכל פעילות לא חוקית"
אם הייתה, בסיפור הלבן המסופר לציבור ברגשנות מופיעים רק "חוטפים וסדיסטים לבנים " שעינו עד מוות תימנים תמימים ונאיבים קטנים ושחורים . אך זה שקר

מה היה חלקם של רבנים תימנים ואנשי מפלגת התימנים שהיו במחנות ובמעברות ? המדינה צריכה לבדוק מה היה חלקו של כל אחד מהם ?

תפקידה של המדינה לפני תשלום כל פיצוי כספי, הוא לבדוק גם את חלקה של המנהיגות התימנית של הישוב התימני הוותיק, ואת חלקם פעילי "מפלגת התאחדות התימנים" שהיתה פעילה במחנות חאשד-גאולה ובמחנות הקליטה בישראל בטרגדיה שקרתה, והשמות מופיעים בכתובים במסמכים רשמיים של מדינת ישראל, ורק המדינה תקבע את חלקם של אנשים אלו שידיהם נקיות כרגע עד לבדיקה מסודרת של המדינה ..

מעניין מי בדק איפה היו האנשים האלו מנהיגי הקהילה התימנית ורבניה בין 1942- 1954 בזמן הפרשה מה ראו מה דווחו ומה חלקם בטרגדיה ?

מסתבר שלא מעט רבנים ,מנהיגים ופעילים תימנים בכירים היו עדים לכל הארועים הקשים וראוי לבדוק את חלקם הסטורי בארועים וכל השמות מפורסמים האינטרנט ועל מסמכי מדינה רשמיים, אך לא הוזכרו במסגרת "העולם הלבן המלאכותי" שנוצר על ידי המשמיצים .

א. כבוד הרב צדוק יצהרי – חתוכה ( האיש החשוד שקשר קשר נגד האימאם התימני לרוצחו בפברואר 1948 ) וגרם לבריחת חלק העולים למחנות חאשד וגאולה מפחד שירצחו אותם עקב חשד לשותפותו . גרם לנפילת ממשלת בן גוריון הראשונה וועדת פרומקין.

ב. כבוד סעדיה חתוכה – האחראי על הסדר ובטחון במחנה חאשד-גאולה

ג. כבוד הרב חיים סינוואני – סבו ומורו הרוחני של מר עוזי משולם.

ג   עובדיה טוביה,  חים צדוק  הרב גמליאל האחראי על איסוף כתבי הקודש . ואחרים .

ב. כבוד הרב נחום – סבו ומורו הרוחני של "ראש התאחדות התימנים העולמית" מר משה נחום.

ג. כבוד הרב עומייסי – מנהיג קהילת ראדע .

ד. יוסף צדוק – שליח הסוכנות היהודית .

ו. מר ארמנדו ניסים מנהל מטעם הסוכנות היהודית

ז. עשרות מורים ומתורגמנים תימנים מהישוב הוותיק שהובאו למחנות חאשד- גאולה ולמחנות העולים וראו מה קורה בדיוק .

ח. אהרוני מ שליח הסוכנות .

י. ישראל ישעייהו שר במפא"י

יא. ישראל קיסר פעיל המזכירות הצעירה במפאי

יב. חיים צדוק שר בממשלת מפאי

יג. יחיא סלימן כסאר אחראי מטעם הסוכנות היהודית

יד. מאות נהגים, אנשי אחזקה , מנהלי מעברה תימנים שרק הם עבדו במחנות ותקשרו עם העולים בשפתם.

טו. עוד עשרות אנשים בכירים ביותר מהעדה התימנית ששם אינו מופיע כרגע ברשימה, היו במחנות השונים או באירועים שונים וראוי לבדוק מה כתבו.

ועוד רבים וטובים ששמם שמור אצלי .

ובנוסף חיים בישראל כ5000 תימנים זקנים שהגיעו בעליה זו והם מעל גיל 85 -95 ומעלה שיכולים להעיד על העוולות שנעשו או לא.

שמם של כל החוטפים הלבנים הקולוניאליסטים הסדיסטיים כבר פורסם באלפי טקסטים גלויים לעיני הציבור והם כבר נשפטו ציבורית והורשעו ציבורית , וראוי לבדוק מה באמת היה חלקם של אלו שהיו "מנהיגי השחורים הנאיבים והתמימים". .

סוף דבר- חובה להקים ועדת חקירה ולחשוף את כל המסמכים- כל בעלי הדיעה התימנים שותקים .

אין לי דבר נגד העדה התימנית, אבל השתיקה הרועמת בקרב בכירי העדה התימנית הוותיקה והפובליציסטים והתחקירנים המובילים מהעדה (כולם יודעים מי הם) מתמיהה, משום שמדינת ישראל עשתה מאמץ מטורף ששום מדינה בעולם לא עשתה לקליטת עליית תימן בטיסות ישירות לפני חיסולה על ידי יורשי האימאם התימני שנרצח כשקושרים יהודים רבנים תימנים היו קשורים לרצח .

רק מדינת ישראל תקבע את חלקם של האנשים גם השחורים וגם הלבנים האלו בטרגדיה שקרתה, בדיוק כמו שהיא חייבת לבדוק את חלקם של "החוטפים הלבנים" ששמות כולם כבר פורסם באלף מסמכים, והיא חייבת להקים ועידת חקירה ,ואני תקווה שכולם יצאו נקיים מהסיפור העצוב הזה – הסיפור הוא לא לבן, ולא שחור,הוא אפור וזיפת – וחייב להחשף לפני כל תשלום כל פיצוי לקרבנות הטרגדיה .

גילוי דעת – אם מגיע לתימנים פיצוי בגין מעשים או עוולות שנעשו  כלפיהם – תתכבד המדינה ותשלם,  אך לאיש אין את הזכות להעליל עלילות דם שקריות על אחרים בגין מעשים שלא נעשו, ולהסית כדי לקבל פיצוי -ראוי שהמדינה לא תרתע מוועדת חקירה נוספת  ותחשוף את כל האמת בפרשה משום שזאת הדרך הנכונה להתמודד עם פרשה שהיא פוליטית הסטורית  בעיקרה .

 

סוף דבר

הינה למדתם שגם התימנים הוותיקים, כ 40,000  במספר ורבנים תימנים וראשי מפלגת התאחדות התימנים שהיו צריכים לשמור על "התימנים התמימים והנאיבים" מ"חטיפות נבזיות" נכחו כאן כאן בזמן הפרשה וכולם צחורים ונקיים, עד לבדיקת המדינה שתהייה, זאת חוץ מהקולוניאליסטים ,הלבנים, הסדיסטיים

,שאשמתם כבר הוכחה – לא ידעתם את זה עד היום.
כמו משלא ידעתם על מפקד אוכלוסין 1961 לילדי תימן http://econoblog.co.il/?p=21910

ועל " גזרות היתומים" http://econoblog.co.il/?p=21992– בסוף הכל יתחבר כשהפרשה תחשף .

הכותב : אבי זלינגר בעל הבלוג

http://econoblog.co.il/

ממציא הטרפז לצילום לשידור אינטרנט עצמי ואחרים, מומחה לפיתוח טכנולוגיות, חובב טכנולוגיות מחשוב, והסטוריה של הישוב.

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

12 Comments

 1. כתבה של הבל הבלים.
  באותה תקופה לתימנים לא הייתה שום השפעה, גם לא פוליטית.
  נכון הם הקימו את 'התאחדות התימנים בארץ' אך ההסתדרות הצרה את צעדיהם,
  בעצם בהסתדרות ניסו והצליחו לרוקן כל סמכות שהייתה להם. (ולא רק ההסתדרות התנכלה להם).
  באותה התקופה העדה התימנית הייתה למשיסה ודחויה וללא כל השפעה אמיתית. לא היה להם כוח, וגם כשהתלוננו לא התייחסו אליהם ברצינות.
  העולים מתימן ומנהיגי העדה התלוננו על כל הבעיות שהיו, ונדחו. (גם במחנה המעבר 'חשאד' וגם 'במעברות' כאן בארץ).

  מי שכתב את הכתבה הזו, עשה מעשה שלא יעשה, בכך, שלא הביא בחשבון את היחס המבזה ואת חוסר האונים שהיה מנת חלקם של התימנים באותה תקופה. תקופה ללא שיוויון, תקופה של קשרים ופרוטקציות (התימנים סבלו מאוד בלשון המעטה), תקופה שבה קול התימנים לא נשמע, גם כשהתאגדו ומחו, זרקו אותם מכל המדרגות.
  [וכל מה שכתבתי לכאורה ו/או שלא לכאורה, מוזמנים לבדוק בעצמכם]

  ישי חג'בי

 2. כתבה של הבל הבלים.
  באותה תקופה לתימנים לא הייתה שום השפעה, גם לא פוליטית.
  נכון הם הקימו את 'התאחדות התימנים בארץ' אך ההסתדרות הצרה את צעדיהם,
  בעצם בהסתדרות ניסו והצליחו לרוקן כל סמכות שהייתה להם. (ולא רק ההסתדרות התנכלה להם).
  באותה התקופה העדה התימנית הייתה לשימסה ודחויה וללא כל השפעה אמיתית. לא היה להם כוח, וגם כשהתלוננו לא התייחסו אליהם ברצינות.
  העולים מתימן ומנהיגי העדה התלוננו על כל הבעיות שהיו, ונדחו. (גם במחנה המעבר 'חשאד' וגם 'במעברות' כאן בארץ).

  מי שכתב את הכתבה הזו, עשה מעשה שלא יעשה, בכך, שלא הביא בחשבון את היחס המבזה ואת חוסר האונים שהיה מנת חלקם של התימנים באותה תקופה. תקופה ללא שיוויון, תקופה של קשרים ופרוטקציות (התימנים סבלו מאוד בלשון המעטה), תקופה שבה קול התימנים לא נשמע, גם כשהתאגדו ומחו, זרקו אותם מכל המדרגות.
  [וכל מה שכתבתי לכאורה ו/או שלא לכאורה, מוזמנים לבדוק בעצמכם]

  ישי חג'בי

 3. אנשי ההתאחדות הבינו במהרה שעליהם לגייס כסף רב לשם השגת מטרותיה. תחילה הם ניסו לגייס כספים בקרב יהודי תימן, אך מצבם הכלכלי הבעייתי של יהודי תימן הכשיל צעד זה.
  לפיכך הוחלט להרחיב את מאמצם למספר מדינות נוספות. תחילה למצרים, שם הצליחו ליצור אהדה, אך לא עלה בידם לתרגם את האהדה הזו לכספים. לאחר מכן ניסו את מזלם באירופה, שם נחלו כישלון מכיוון שההסתדרות הציונית הצהירה כי יהודי תימן נתונים לטיפולה. בחודש מאי 1953 הגיעה משלחת של ההתאחדות לארצות הברית בראשותו של היו"ר גלוסקא, המזכיר הכללי שמעון גריידי והגזבר יוסף כהן, הם נחלו הצלחה, וקיבלו תגובות חיוביות ומעשיות. בתוך כך אורגנה הוועדה האמריקנית לעזרת יהודי תימן.

  משלחת של ההתאחדות חוזרת במאי 1953 מארה״ב עם בשורת הקמת ״הוועדה האמריקאית לעזרת יהודי תימן״. האם בביקור זה הוסכם על אימוץ תינוקות ממשפחות קשות יום ע״י זוגות אמריקאיים תמורת ממון?

 4. כאשר ניסתה מפלגת התאחדות התימנים להתמודד בבחירות לכנסת השלישית בשנת 1955 היא נחלה כישלון חרוץ. באותה שנה היו בארץ כבר כ 50,000 עולים מתימן אך המפלגה קיבלה 2448 קולות ולא התקרבה לאחוז החסימה (8,532 קולות). מנתון זה אפשר ללמוד שעולי תימן הבינו היטב מי הפנה להם עורף, ופשע בהם. זהו חוסר אמון מןחלט בהנהגה שהובילה העלייה והקליטה.

 5. סיפרתי לקרובתי א' על הפוסט והיא נזכרה שכשהיתה נערה בנס ציונה בחורף של שנת 1950, לקחו אותם מביה"ס לעזור במעברה. הכל היה מוצף, ואפילו מגפיה הגבוהים של א' נמלאו מים קרים ומעופשים. תפקידה היה לקבל תינוקות מההורים ולהעבירם לאמבולנס. ההורים מסרו אותם בשמחה, כי המצוקה היתה רבה. ללא רישום, ככל הידוע לא', כי היה לחץ זמן ורצו להציל מהשיטפון כמה שיותר תינוקות כמה שיותר מהר.
  ההורים לא ידעו לאן בדיוק העבירו את התינוקות, הרי לפעמים העבירו אותם מבי"ח לבי"ח, כי לא היה מקום. תדירות האוטובוסים הבינעירוניים באותה תקופה היתה נמוכה, אולי אחת ליום, וקשה היה להורים לעזוב את ילדיהם הרבים בבית ולצאת למסע חיפושים ממושך ויקר. בבתיה"ח היתה מצוקת כח אדם,שהקשתה על רישום מסודר, ולא תמיד ידעו שם לאן להחזיר את הילדים.
  יתכן שהיה ניצול לרעה, אך צריך להזהר מלשפוט מנקודת המבט של התנאים של היום.

 6. יישר כח אבי – האמת חייבת לצאת לאור. וכולי תקווה שתפרוץ לתודעה הכללית, ולא תשאר במחשכי הדיגיטל.

 7. שקרן שכנראה היה שותף למחדל ומנסה לטייח אותו ולהפיל אותו על התיימנים עצמם.. ייחתיכת זבל יבוא יומך..
  שותף..

 8. קראתי הרבה כתבות זבל בחיים שלי, אבל כתבה כזאת מלאה זיבולים זה עוד לא התקלתי חח
  בנאדם לך תמצא לך חיים, אתה משועמם וזה בא לידי ביטוי בכל הכתבות של הבלוג שלך לא רק על פרשת ילדי תימן…

  • גם אני קראתי הרבה כתבות זבל בחיים שלי, אבל כתבה כזאת מלאה זיבולים זה עוד לא נתקלתי חח
   בנאדם לך תמצא לך חיים, אתה משועמם וזה בא לידי ביטוי בכל הכתבות של הבלוג שלך לא רק על פרשת ילדי תימן…

   יש פה אינטרס מסויים זה כבר לא משעמום..

   • בוא תכתוב כתבה נגדית ותכתוב אבי זלינגר משקר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.