0

רשות החשמל ומשרד האנרגייה סבסדו את החשמל הסולארי (הירוק ) לפי 500 – 300 דולר לחבית נפט – יחי התחרות

כשמחיר חבית נפט נושק ל 40 דולר, רוב  הפרוייקטים הסולארים (אנרגיות מתחדשות) שהן חלק מאגדת "החשמל הירוק " והוקמו בישראל מתומחרים ל 20 שנה לפי 500 -300 דולר לחבית נפט, או  כ- 100 -201  אגורות תשלום לקילווט חשמל מהמדינה ליזמים, מחיר זה כולל כמובן סובסידיה הממשלתית עמוקה  בת 400 אחוז (זה הקפיטליזם החדש) וזאת "התחרות החדשה" בשוק החשמל .

בשעה שהציבור משלם על החשמל לחברת החשמל  44 אגורות לקילווט  עלות ייצורו בפועל 9 אג לקילווט בפחם  ו 15 אגורות לקילווט בגז , והפער בעלויות הייצור בין 9 אגורות בפחם  ל200 אג בחשמל הירוק  מממן גם את "החשמל הירוק " דרך תעריף החשמל.

2.5 מיליארד שקל סובסידיה בשנה ל "חשמל הירוק " כמו שכר הלימוד השנתי באוניברסיטה  ל 250,000 סטודנטים .(אין כסף לסטודנטים או חינוך חינם)

המימון או הסובסידיה ל"חשמל הירוק" שנועד למנוע זיהום אוויר ו"חתימת פחמן " (בכל בקבוק קולה יש ׂCO2, אך בפועל הוא מיוצר במקומות הירוקים ביותר בישראל ונטולי זיהום (לא בחיפה) כמובן מגיע ישירות מקופת חברת חשמל דרך תעריף החשמל המנופח שהציבור משלם, בעלות נוספת של 2.5 מיליארד בשנה ( עלות יצור אותו קילווט חשמל בשיטות הישנות בפחם 9 אגורות לקילווט, ובגז טבעי 15 אג לקילווט  לעומת 100-201 אג לקילוווט מסובסד באנרגיה ירוקה .

שום מידע על העלות האמיתית של  "החשמל הירוק" לא התפרסם בעיתונות ובתקשורת הנשלטת על ידי הטייקונים בשנים האחרונות.

כשהעיתונות בשליטת הטייקונים, איש לא מעביר ביקורת על החלטות ממשלה, ורשויות מדינה מעוותות לטובת הטייקונים ומקורביהם, והציבור ואינו מבין עד כמה קריטיות החלטות הממשלה שמתגלות תוך מספר שנים כטפשיות ביותר, ברוב מוחלט של המקרים (כך יהיה עם מתווה הגז 10 מיליארד עלות עודפת לשנה על תעריף החשמל -סובסידיה .) והן נופלות על כתפי הציבור בהפתעה וגורמות ליוקר מחייה .

חברת החשמל נשדדת לאור היום, והציבור העירוני רובו משקי הבית יצטרכו לממן את חילוצה על ידי עלייה דרמטית של כ- מיליארד שקלים לשנה בתעריפי החשמל  3 אחוז בשנה כל שנה עד סוף ימיו .

אפקט  "גוג ומגוג " ברשות החשמל – קונה" חשמל סולרי ירוק " מיזמים קפיטליסטים,  לפי 300-500 דולר לחבית נפט על חשבון חברת חשמל.

בשעה שמחיר הנפט בעולם עמד בשנת 2008  על 70 דולר,  ומחיר קילווט שעה לצרכן בישראל עמד על 39 א"ג,  קבלו יצרני החשמל הסולרי הירוק "תעריף מובטח לקנייה " של 98- 201 אגורות לקילווט לתקופה של 20 שנה (לא פחות ולא יותר, כשנפילת המחירים והתאים הסולרים היתה צפוייה ), פי 5 -3 ממחיר השוק לצרכן הביתי, ותעריף פיקטיבי זה כיסה  קניית כל הציוד הסולארי  והפאנלים מהספקים, את ההתקנה את מימון הלוואות הבנקים ומשאיר בידי היזמים אלפי שקלים רווח לחודש עבור אספרת חשמל ל 20 שנה לחברת חשמל עם ביטוח מחיר בחשמל פי 5 משוויו ,.

פרוק המערכות רק חוסך כסף כי החוזים כבר חתומים

ולמעשה היזמים יכולים לפרק את המערכת הסולרית ולחבר את שעון החשמל של המערכת הסולראית, לגנרטור גז קטן ולקבל פי 5 מתמורת עלות הגז על ידי חברת החשמל, איש לא צריך את המערכת הסולריות שחלקן הגדול כבר התבלה, והמערכות הסולריות החדשות כבר מייצרות את אותו חשמל ב 31 אגורות  לקילווט.

http://www.green-energy.co.il/images/%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%94%20%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%AA%20%D7%94%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%20%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%A2%D7%93%2050%20%D7%A7%D7%99%D7%9C%D7%95.pdf

"הונאת ינוקא"-  המדינה מממנת ל"יזם הקפיטליסט" את מחיר החשמל "בתעריף מובטח"  פי 5 מעלות היצור, את הציוד, והרווח ללא סיכון ליזם מקופת הציבור ל 20 שנה .

ההונאה הזאת לעידוד  "כניסת יצרני חשמל פרטי " שיתחרה בחברת החשמל, בסובסידיה במחיר של פי 5 מעלות החשמל לחברת החשמל, עולה כ- 2 מיליארד בשנה , ומייקרת את תעריף החשמל ב 10-15 אחוז למי שרצה "חשמל ירוק". היום אותו ייצור חשמל עולה בדיוק 40-44 אגורות לקילווט ללא סובסידיה, בדיוק  כמו חוזים עם תחנות החשמל הפרטיות וחוזי חברת חשמל נסגרו חוזים ל 20- שנה במחירי עתק בשוק נופל במחירו, כדי להבטיח רווחי עתק ליזמים מקופת חברת חשמל ,ולזה קוראים "תחרות בשוק החשמל", תשאלו את השר עוזי לנדאו ואת יו"ר רשות החשמל  באיזה סרט הם היו.

מדוע חברת חשמל מפסידה ?- זה קצה הקרחון של הגניבות מהחברה שמסתכם ב 15 מיליארד בשנה

אנשים שואלים למה חברת החשמל מפסידה , כי היא מפסידה רק על סבסוד חשמל סולרי 2.5   מיליארד בשנה , ואיפה מבקר המדינה ? שטוען שיש 2500 עובדים מיותרים בעלות של 600 מיליון שקל .

זאת הגניבה הקטנה מול גניבת 10 מיליארד לשנה על ידי טייקוני הגזב מכירת חשמל במחיר מופקע  לחברת החשמל ולציבור .

סך הכל גניבות ב 12.5 מיליארד בשנה שייקרו את החשמל לציבור ב 40 אחוז

 

הגעת מחיר החשמל הסולרי ל"גריד פאריטי" – חיסלה את תעשיית ה"חשמל הירוק " ללא  הסובסידיה", שאיש אינו מעוניין בו באופן אמיתי.

לאחר שעלויות ייצור של הפאנלים הסולרים והפוטו-וולטאים ירדו דרמטית הגיעו לייצור חשמל ל"מחיר איזון" עם מחיר החשמל  לצרכן הפרטי כ-45 אג לקילווט, חברת חשמל עברה לתוכנית "מונה נטו" המאפשרת לייצר חשמל, ולהעבירו ל"רשת החשמל" במחיר זה ולקבל תמורה של 45 אג, אך להפתעת כולם כשאין סובסידיה כל ענף ייצור "החשמל הירוק " קרס כי אין תמורה מובטחת של 100 אחוז פרמיה מסובסדת מעל מחיר החשמל, ואיש אינו רוצה באמת להשקיע עבור כלום ולא רוצה "תחרות אמיתית" אלא רק "סובסידיות ממשלה"  ולזה קוראים קפיטליזם  חדש ותחרות חדשה .

-"Grid Parity" – כלומר לעלות השווה לזו של ייצור חשמל קונבנציונלי, כך שאינה דורשת עוד סבסוד. ירידת תעריפי החשמל עומדת להפוך את "מסיבת הרשת" הזאת לגבולית

סיכום מחיר החשמל הולך לעלות ב 3 אחוז לשנה  לכל חייכם למימון הגניבות

לא ברור באיזה סרט נמצאים משרדי האנרגייה ורשות החשמל, מה שברור הוא שכל עוד המתחרים שאיש מהם אינו יעיל כמוה, מקבלים סובסידיה ישירה במיליארדים בשנה מקופת חברת החשמל, קופת החברה מתרוקנת במהירות מה שיחייב להעלות את מחיר החשמל כדי למנוע את פשיטת הרגל של החברה .

ספרו לכם על ,תחרות, אבל מחירי החשמל חייבים לעלות ב 3 אחוז בשנה כדי למנוע את פשיטת הרגל של החברה , שמסבסדת את מתחריה ב 12 מיליארד בשנה וקונה חשמל במחיר כפול ומשולש בשם התחרות,  וההוצאה ממומנת על ידי ציבור משקי הבית בעוד מיליארד שקל על חשמל בשנה  יחי התחרות הקפיטליסטית    אבי זלינגר .

על הכותב : אבי זלינגר בעל הבלוג הכלכלי  : היום בכלכלה    http://econoblog.co.il/  ,  בעל חברה לפטנטים וגאדגטים    Trapez

https://trapez.cashcow.co.il/   ,  למד במדרשת רופין –  עמק חפר במגמת פלסטיקה: עיבוד חומרים  פלסטים  ייצור בטכנולוגיות פלסטיות וניהול אנרגטי . ( היום תשובה אימץ את "מדרשת רופין המצויינת" והקים בה את "מכללת הגז הטבעי ".

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.