0

קיצור שבוע העבודה תעלול בחירות יקר

קיצור שבוע העבודה הוא בסך הכל תעלול בחירות יקר לקראת הבחירות הבאות.

קיצור חודש העבודה ב 4 שעות לא יכניס לכיסי אזרחי ישראל שקל אחד, אבל יעלה טכנית את שכר המינימום לפי דרישת ה OECD ואת הטענה ״לאיכות חיי האזרחים״.

בסך הכל מדובר בהטבה שערכה 0 ולכן תכונה ״ שעת אפס״ כי התשלום הוא אפס .

במקביל החוק הטיפש הזה יעלה לכל משפחה אלפי שקלים בצריכה והסתובבות בקניונים 50 השעות הפנויות בשנה  .

בשעה שהמדינה טוענת כי עלות יום בחירות הוא  2 מיליארד שח, הרי שכאן מוותרים על 6 ימי עבודה בשנה או 48 שעות עבודה ולפי החישוב הזה מדובר באבדן של 12 מיליארד שקל בשנה תוצר .

האמת היא שהעלות של יום בחירות במגזר הציבורי היא  כ 400 מיליון שקלים בלבד שכבר מתומחרים .

הנהנים היחידים  מהחקיקה הזו , יהיו מפעלי התעשיה ועובדיהם שיוכלו להעסיק משמרת שלישית ארוכה ומדובר ב250,000 עובדים המהווים. 8 אחוז משוק העבודה.

מה שחמור הוא ששוק העבודה הוא המנבא הראשי  לאינפלציה ולפי פעילות זו. אין סיכוי לאינפלציה שהיא אינדיקטור לצמיחה של המשק שכרגע צומח על גרעון בלבד .

בפועל בישראל בגלל הקרבה היחסית של המועסקים למקום העבודה ניתן היה לנצל את השעות האלו מיטבית אך בעל עסקה ששותפים אליה ההסתדרות המעסיקים והאוצר העובדים תמיד נדפקים למרות הכותרות היפות והמציאות הוורודה  .

בתמונה : השר מחייך כיצד הצליח לעבוד על האזרחים

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.