0

הפרס של כחלון על תיק 4000 – מינוי מקורבתו לתפקיד ראשות ניירות ערך .

ד"ר ענת גואטה מקורבתו של השר כחלון מנכלי"ת חברת הייעוץ למוסדיים "אנטרופי" שהתנגדה ראשונה וחשפה ראשונה את הסכם בזק – יס (תיק 4000)  שהפכה לתיק בזק וואלה, התמנתה בחודש שעבר בצנעה  ליו"ר רשות ניירות ערך כמחליפתו של ד"ר שמואל האוזר, היום מסתבר כי כפי שטענתי המשטרה עשתה ברשות ניירות ערך כבשלה .

פנו אלי עיתונאים לפרסם מידע שנמנע מפרסום בעיתונים, כדי שיבדק מהלך העניינים המדהים על שלל "סגירת המעגלים", המתואר כאן על המסלול המדהים של ענת גואטה "חביבת כחלון", ממנכלי"ת חברת אנטרופי, ליו"ר רשות ניירות ערך תוך 3 שנים והקשר האישי שלה לפרשת 4000.

 

שנת 2015 : חברת אנטרופי שד"ר ענת גואטה היא מנכליתה מתנגדת לעסקת בזק – יס זו "תחילתו של תיק 4000 בזק".

בחודש מרץ 2015 התנגדה לראשונה חברת הייעוץ למוסדיים "אנטרופי" שד"ר ענת גואטה היתה מנכליתה להסכם בזק-יס (תיק 4000) בו נקבע מחיר העברת השליטה בחברת יס מידי החברה הפרטית יורוקום בבעלות אלוביץ, לידי חברת בזק הציבורית בשליטתו.

חברת הייעוץ אנטרופי מעבירה שבוע לפני הישיבה הערכת שווי בתשלום מטעמה שנעשתה על ידי היועץ ד"ר אשר בלאס, ההסכם אושר כחוק בזכות הצבעת משקיעי חוץ שהיו 70 אחוז מהמצביעים, ועברה כחוק, והיתה מגובה בהערכת שווי של החברה הבין לאומית iss

מתוךהמניות "הלא נגועות"  69% אלה כ–70% ממניות בזק מוחזקים על ידי משקיעים זרים שקיבלו חוות דעת מחברת הייעוץ הבינלאומית ISS להצביע בעדה. והעסקה עברה ברוב מוחלט.

 

תמונה מס 1 : שנת 2015 חברת  הייעוץ אנטרופי שענת גואטה היתה מנכליתה, טוענת "עסקת בזק יס אינה כלכלית עבור בעלי המיעוט בבזק".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חברת אנטרופי היתה מונופול לא מפוקח ומוסדר ברגולציה בשוק ההון במשך שנים, שייצר בתשלום אנליזות הערכות שווי ומחקר למוסדיים, לחברה היו עימותים עם מספר חברות, היא הפכה לגוף המייעץ לגופים מוסדיים כיצד להצביע.

הנהלת חברת הייעוץ אנטרופי, שהמליצה נגד עסקת אסם־נסטלה, שתקה כאשר יו"ר אסם דן פרופר כינה אותה "סחטנית". עכשיו מחזירים היו"ר והמנכ"לית ענת גואטה אש: "רמת הממשל התאגידי באסם אינה מהגבוהות שיש". ואסם לא נשארת חייבות: "המילה 'סחטנים' מאופקת לעומת התנהלות אנטרופי

 

שנת 2017 :הפשיטה הגלוייה על בזק בהוראת שמואל האוזר יו"ר רשות ניירות ערך. הקדנציה הוארכה על ידי שר האוצר כחלון .

שנתיים בדיוק לאחר האסיפה ואישור העסקה בתאריך 20.06.17 החלה חקירה גלוייה של רשות ניירות ערך שפשטה על משרדי בזק, כדי במרכז החקירה – רכישת השליטה בחברת יס על ידי בזק על פי החשד – היו מצגי שווא לדירקטוריון שהובילו לאישור העסקה. בין השאר נבחנת גם הערכת השווי לחברת yes.

תמונה מס:  שנת 2017 בהוראת ד"ר שמואל האוזר רשות ניירות ערך פושטת על חברת בזק ב20.06.17  מרכז החקירה עסקת בזק יס תיק 4000.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שנת 2014 : תחילתה של ידידות מופלאה. גואטה הולכת לחפש עבודה במכללה בנתניה, ומוצאת את שר האוצר משה כחלון.

על פי ראיון שניתן לעיתון גלובס לאחרונה, עולה כי הכירה את כחלון באוגוסט 2014  במכללה האקדמית נתניה, במרכז לרפורמות ומנהיגות שבראשו עמד כחלון, שהסביר לה שלא מדובר במכון אקדמי וסיפר לה על תהליך הקמת "כולנו", ומאז הוא עוקב אחריה.

תמונה מס 3:   דצמבר  2017 מי את ענת גואטה?  כתבה מתוך גלובס הלינק למטה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכתבת גלובס  מי את ענת גואטה ?

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001214543

 

תמונה 4  : ב 28.11.17  יו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר "פורש במפתיע", בדיוק 20 יום לאחר העברת חומרי החקירה בתיק 4000 לידי המשטרה והפרקליטות ב 06.11.17 , במקביל, הודיע שר האוצר כחלון כי המועמדת שלו לתפקידו יו"ר רשות ניירות ערך היא חברת מליאת הרשות, מנכ"לית אנטרופי לשעבר, ענת גוואטה. גוואטה הייתה שותפה לייסוד והקמת אנטרופי שירותי מחקר כלכלי וכיהנה כמנכ"לית החברה בשנים  2010-2017. בזמן פרשת תיק 4000 בזק יס

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום :

התבקשתי לפרסם את המידע הזה מכיוון שלא התפרסם באופן מפורש בשום כלי תקשורת בישראל, הוא ידוע לפחות ל 50 עיתונאים, ומאות פעילים בשוק ההון, הוא נמסר לי על ידי עיתונאים המפחדים מאימת המשטרה, אימת רשות ניירות ערך, ופחד ממעסיקיהם ומועבר דרכי לציבור לבדיקת סדרת הארועים .

העיתונאים טוענים כי קיימת הנחייה מערכתית לא להעלות את שמה של יו"ר רשות ניירות ערך החדשה, או תמונתה ולקשרו לחקירת בזק או תיק 4000  או להפיץ את הסיפור או את שם חברת אנטרופי .

לאחר שהשתכנעתי כי שמה ותמונתה אינם מופיעים באינפוגרפיקה המפורטת בעיתונים על השותפים בתיקים ובחקירות, וההסטוריה של השתלשלות הפרשה, בשעה שאנשים הקשורים לפרשה נחקרים במשרדי "רשות ניירות ערך" ומוצאים נגדם צווי מעצר לשבועות ואין ביכותם להגיב עקב מעצרם החלטתי לפרסם את המידע כדי שייבדק.

השאלה העולות הן האם ד״ר ענת גואטה שוב מטפלת שוב ב"עסקת בזק יס תיק 4000 " וסוגרת מעגל הפעם כיו"ר רשות ניירות ערך, ללא גילוי נאות כי יש לה קשר ראשוני לחשיפת הפרשה מתוקף תפקידה כמנכלית בחברת אנטרופי או קשר לאנשי כחלון.

מדוע מוסתר הקשר בינה ובין כחלון ? ומדוע שמה לא מופיע בעיתונים כמו ראשי הרשות הקודמים? האם היא מעורבת בחקירה?

 

אבי זלינגר   המקור היום בכלכלה

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.