5

נחשף הסוד האפל של "פרשת ילדי תימן", פתחתי את תיק אולגה פיינברג מנהלת מחנה גאולה.

אולגה ועבדאללה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תמונה מדהימה של  ד"ר אולגה פיינברג שהיתה רופאת האמיר עבדללה מירדן, חילמי מוסא  הקאדי של מצריים  ורופאת צמרת הצבא הבריטי במזרח התיכון, תוארה באופן מעוות על ידי יוצאי תימן ופעילי מחנה חאשד בתימן, כדי להסתיר את העברת 1600 ילדים תימנים שננטשו במחנה לאימוץ בישראל – הילדים אותם חיפש עוזי משולם.

מסמך המצביע על  העברת  700 יתומים תימנים ממחנה חאשד לאימוץ בישראל בקיבוצים מושבים ישיבות דתיות וחרדיות

http://imageshack.com/a/img922/3347/JAcaVx.jpg
תמונת אולגה פיינברג שהיתה רופאת האמיר עבדללה מירדן חילמי מוסא ממצריים  וצמרת הצבא הבריטי
טובה תמונה מאלף מילים !!! במזל טוב איתרתי ופתחתי בארכיון המדינה את תיק ד"ר אולגה פיינברג מנהלת מחנה חאשד-גאולה הראשון בעת "מבצע מרבד הקסמים", התיק העלום הזה ששכב בארכיון המדינה החל משנת 1969 הוא המפתח לפענוח והבנת "פרשת ילדי תימן" ו"פרשת עוזי משולם" ומספר את הסיפור האמיתי והאפל של "פרשת ילדי תימן" שהוסתר מהציבור ומחוקרי פרשת ילדי תימן שיזכו עתה לראשונה לחזות בתמונותיה ומכתביה של ד"ר אולגה פיינברג ויקבלו מימד חדש לבדיקת הארועים ההסטוריים .
כעת ברור מדוע דמותה ההסטורית של ד"ר אולגה פיינברג כרופאה הוכפשה ובעקבותיה הוכפשה דמותם של כל הצוותים הרפואיים והסוציאלים שהיו קשורים לפרשה בספרים שכתבו יוצאי תימן ואחרים, במחקר ההסטורי, ועל ידי רבני תימן שהיו במחנה חאשד, ועל ידי הפעילים למען ילדי תימן.
למעלה מ 1000 ילדים תימנים יתומים וחצי יתומים ננטשו מסיבות כלכליות/ סוציאליות במחנה חאשד על ידי הוריהם, קרוביהם, משפחותיהם והועברו לאימוץ בישראל באמצעות השיטה והמנגנון שכונה בשם "חלוקה מפלגתית". בדיוק אותה תופעה ארעה בישראל ומונצחת ב"תיקי האימוץ" שלא יפתחו לעולם. אולגה פיינברג שטיפלה בהעלאת הילדים לישראל נצרה בליבה את הסוד האפל ביותר של" פרשת ילדי תימן",
איש לא הבין במשך שנים מדוע התימנים תקפו דווקא את הצוותים הרפואיים והסוציאלים במשך שנים כאשמים בפרשה, זאת משום שהרופאים האחיות והעובדים הסוציאלים ובראשם אולגה פיינברג ידעו בדיוק מה קרה, ושתקו מתוך כבוד לעדה התימנית, מתוך תפיסה והנחה אירופית שגוייה שהענין יחלוף ויעלם, ולא רצו לפגוע במשפחות.. וזאת היתה טעות חמורה מתוך חשיבה פוליטית של הממסד, כי אנחנו חיים במודל המזרח התיכון.
כל הילדים ניצלו כשפוזרו בקיבוצים, מושבים, פנימיות דתיות, וחרדיות " על ידי מערכת הסעד הטרייה של מדינת ישראל וכולם חיים בישראל בני 66-80, פעילות זאת נעשה בהשתתפות פעילה של "מפלגת התאחדות התימנים" – מפלגה תימנית שהיתה בכנסת הראשונה והשניה בזמן הפרשה, וטיפלה בנושא העלאת היתומים והנטושים מתימן במשך שנים מאז תחילת פתיחת מחנות הגוינט בעדן ב 1944 ולפניה וחלקה ב"פרשת ילדי תימן" בישראל חייב להתברר..
"פרשת יתומי חאשד הנעלמים" הושתקה בתיעוד ההסטורי כדי לתת נפח ל "פרשת ילדי תימן" שארעה בישראל ולמעשה "פרשת ילדי תימן" היא 4 פרשיות שונות . פרשת יתומי חאשד , פרשת המוות בבתי החולים , "פרשת המיסיון הנוצרי" ופרשת פעילות משרד הסעד בישראל.
העיתונאי יגאל משיח מעיתון הארץ לא ידע שמדובר בלמעלה מ 1000 ילדים וחיפש במשך שנים את 300 "יתומי תימן" כתבה מ 18.04.16 היתומים וחצי יתומים שנעלמו בעדן, בהנחה שיש קשר בינם לבין ילדי "פרשת ילדי תימן" שנעלמו בישראל, אך הוא נתקל ״בקשר וחומת שתיקה״ חמורה בקרב כל הפעילים התימנים שפעלו במחנה חאשד גאולה ובמחנות בישראל.
כול מנהיגי העדה התימנית נצרו את לשונם, משום שלא רצו לספר על מצב הקשה שבו חיה העדה התימנית עד שהגיעה למחנה חאשד ומה בדיוק קרה במחנה חאשד ..
בתיק אולגה פיינברג יש 2 המסמכים אודות 953 + 700 ילדים יתומים וחצי יתומים שנשלחו לישראל שאיש לא הצליח לאתרם והם שותקים . .

היום אני עושה צדק וחסד עם עם האשה הרופאה שעזרה לתימנים יותר מכל, והצילה למעלה מ 1000 ילדים יתומים וחצי תימנים, אך שמרה את הסוד הנורא בליבה ובקפסולה בארכיון המדינה … כאילו ידעה שיום אחד התיק יפתח ויעשה עימה חסד אחרון .
ד"ר אולגה פיקמן פיינברג נולדה בשנת 1889 עלתה מרוסיה לארצות הברית למדה רפואה ויצאה במסגרת הצלב האדום להיות רופאה בצלב האדום חזרה לארצות הברית ועבדה שם בבתי חולים, מארצות הברית עברה לישראל בשנת 1927, התיישבה כיהודיה בודדה בעיר יריחו, והקימה שם מרפאה וסנטוריום רפואי , כי האמינה שגבולות מדינת ישראל יגיעו עד נהר הירדן, נאלצה לעזוב את יריחו עקב מהומות 1938-39 , משום שביתה והקליניקה והסנטוריום שלה נשרפו כנקמה על טיפולה בצמרת הצבא הבריטי, בנוסף טיפלה באמיר עבדאללה מלך ירדן, ובחילמי פאשה מושל מצריים ובראשי ומנהיגי השלטון הערבי בישראל .
לאחר שביתה ביריחו נשרף עברה לעבוד כרופאה צבאית בשרות הצבא הבריטי והאמריקאי בהודו במלחמת העולם השניה , והפיצה את הרעיון הציוני בין יהודי הודו,
כשחזרה בסיום מלחמת העולם השנייה בשנת 1946 בטיסה מהודו לישראל עצרה בתימן בעיר עדן ל24 שעות ודווחה על ידי המושל הבריטי על מצב פליטי תימן, היא הזעיקה את ארגון הגוינט והסוכנות להציל את יהודי תימן, ומשום שהיתה דוברת ערבית ויכלה לדבר עם התימנים ולהבין מה קורה בדיוק .
הזעיקה את ד"ר יהודה מגנס יו"ר האוניברסיטה העברית לפעולה, והוא פנה אליה כדי שתשאר בעדן להצלת התימנים רפואית ולצורך ניהול פיננסי של המחנה לאחר החלפת ד"ר אלקנה, כי לא ניתן לשלוח רופאים מישראל עקב ההכנות למלחמת השחרור. הגויינט תרם מייד 600,000 דולר להצלת יהודי תימן
במקביל השלטונות הבריטים מעדן פנו אליה לטפל בעולי תימן שחולים בטיפוס ומחלות טרופיות וכיבים טרופיים ונמצאים במחנה מרוחק במדבר והיא הסכימה ומנעה גרוש הפליטים חזרה לתימן, לבסוף נשארה בעדן לשנתיים ובנתה בעדן בית חולים והנהיגה פרוייקט הצלה ליהודי תימן שמנעה את גרושם לתימן, לאחר שהופנו למחנה גירוש מרוחק מעדן עקב מחלות מדבקות שסבלו מהן כל זאת עקב קשריה עם הבריטים .
עזרה לבצר את המחנה חאשד מפני פרעות של ערביי עדן לקראת הכרזת המדינה ב1947, כך ש איש מהפליטים לא נפגע במחנה חאשד, לעומת עשרות הרוגיים יהודיים תושבי עדן ופליטי העיירה שייח עותמן, בתוך חודשים מספר הפליטים במחנה חאשד גדל מאד והגיע בעקבות "פרעות עדן" לאחר הכרזת המדינה מ 1000 איש שהמחנה תוכנן להם ל4000 איש, כשכל יהודי עדן ושייח עותמן ברחו לתוך מחנה חאשד גאולה בניהולה וניצלו ממוות ופרעות .
בכל יום הגיעו 50-60 יהודים למחנה חאשד והביאו מאות יתומים למחנה " מגזרות היתומים " לכן אימנה מספר רב של בחורות תימניות להיות אחיות מעשיות בינהן את " יהודית דוראני" האחות המעשית מעין שמר "שראתה תיירים אמריקאים " ושיקרה בוועדת קדמי.
עם הקמת המדינה ובזמן קרבות מלחמת השחרור הוטסו 5000 יהודים תימנים ממחנה חאשד לישראל מתוכם למעלה מ"אלף יתומי פיינברג " שהוטסו ראשונים ביחד עם כל רבני תימן שראו אותם, והיא עזבה את עדן במטוס האחרון וסגרה את מחנה גאולה הראשון .
בישראל בגיל 67 עברה לנהל עבור הגוינט ומלב"ן בין השנים 1951- 1954 בית זקנים עבור עולי תימן במחנה עין שמר " גן עדן של זקנים" והכשירה אחיות תימניות לטפל בזקנים . האישה הזאת כונתה איזבל במשך שנים רק משום שניסתה להכתיב את נורמות מדינת ישראל והמערב במחנה חאשד – גאולה ויצרה פיצוץ שאחד האפקטים שלו הם "פרשת עוזי משולם" ו"פרשת ילדי תימן" .
פרטים בחלק הבא

התמונה של ‏‎Avi Zelinger‎‏.
התמונה של ‏‎Avi Zelinger‎‏.
אהבתיהצג רגשות נוספים

הגב

תגובות
Avi Zelinger
כתוב תגובה…

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

5 Comments

  1. חתיכת אנטישמי מטורלל מזרע עמלק אחרי מה שעשיתם לחרדים בהונגריה עם היטלר קטן עליכם תימנים

  2. תקרא עדויות בספר דרך הצדיקים על התנהגותה של "איזבל". זה שהיא ניהלה את המחנה לא הצדיק את האלימות ,המכות ,ההשפלות וההרעבות בהם נהגה באנשים במחנה.
    מאמר כמו שלך יכול להתאים לאלה שיצדיקו את השואה באומרם , שהאנשים שפגעו ביהודים היו אנשי משפחה טובים ומשכילים עם כוונות טובות. אתה עושה חסד איתה? תתבייש.

  3. פעם חשבנו שאתה סתם גזען שונא תימנים. היום אנחנו מבינים את המוטיבציה שגרמה לך להיות כזה. כמו כל מי שצורח שכל התימנים כולם משקרים , מסתתרת שם מוטיבציה להגן על מישהו. לנקות מישהו מחטאיו. ממש כמו שאתה מנסה לשנות את ההסטוריה פה.
    מה לעשות שבדכ בסוף, בראי ההסטוריה, האמת מנצחת כל שקר.

  4. לאן נעלם הערך בוויקיפדיה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.