8

הפרטת שוק הסמים והכנסתו לפיקוח ממשלתי תכניס 5 מיליארד לקופת האוצר

5 מיליארד שקל מס הכנסה ממכירת סמים מפוקחת, יכנסו לקופת המדינה על חשבון רווחי סוחרי הסמים והעולם התחתון כמו שעון שוויצרי, אם המדינה תשכיל להפריט את שוק הסמים בישראל ולהעבירו לניהול בזיכיון דרך רשת בתי מרקחת למכירת סמים שיוקמו בפיקוח המדינה לפי התוכנית.

קציני משטרה בדימוס, טייקונים, בכירים לשעבר במשרד הבריאות ואנשי עסקים מחכים להחלטת הממשלה בעניין, ותוך לילה רוב המסחר הפיראטי בסמים במדינה יעלם, וקופת המדינה הריקה תתעשר במיסים רבים, מה גם שהרשעת סוחרי הסמים תהייה על בסיס העלמת מיסים ולא על בסיס "החזקת הסם" מה שמכונה "תקדים אל קאפונה"  משום שלמדינה יהיה המונופול על מכירת הסמים, וכל מוכר או זכיין יצטרך רשיון מדינה על הקיר בנקודת המכירה, והעולם התחתון מעולם לא היה בכזה לחץ מהמהלך המתהווה.

  750,000 לקוחות שבויים ועשרות קציני משטרה מחכים לרשת בתי המרקחת לסמים

הציבור בישראל לא ער למאבק המתחולל על הזכות לספק סמים כחוק לאזרחי המדינה על ידי רשת בתי מרקחת לסמים המאובטחת ומנוהלת כמובן על ידי קצינים בכירים פורשי משטרת ישראל שמודעים לסכומי  הענק המתגלגלים בשוק הסמים ולהזדמנות הפיננסית הגלומה, והם העומדים מאחורי ההצעה להפריט את שוק הסמים תוך תשלומי עתק של מיסים למדינה תמורת הזכיון למכור סמים, בדיוק כמו קציני צה"ל הפורשים שנכנסו לשוק הגז והנפט, תחילה מול הפלשתינים בגדה כמתווכים עקב הכרותם את המנהיגות הפלשתינית בגדה, ועתה עברו לשותפות בקידוחי נפט  בים כדי לאפשר לטייקונים השונים להוזיל את אבטחת מתקני הקידוח שנמצאים בעומק הים שמאובטחים על ידי עמיתיהם הבכירים בקבע שעדיין לא השתחררו, וירצו לעשות לביתם לאחר שישתחררו.

מנגד ניצבים 750,000 צרכנים שבויים הזקוקים לסמים השונים ומוכנים כיום לשלם כמעט כל מחיר, ואלו ויוכלו בקרוב לקנות את הסם לסוגיו בכל בית מרקחת במחיר נמוך ממחיר סוחרי הסמים, אבל איכות הסם תובטח והרדיפה המשטרתית תפסק לחלוטין, כי מכירת הסם תעוגן בחוק, וחתול שבע לא רודף אחרי עכברים שמביאים לו פרנסה.

 מסקרים סודיים שביצעו משרד הבריאות והמשטרה מסתבר כי עישון סמים הוא נגע מדינה ולפחות 10-15 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת מעשנים סמים מסוג כל שהוא, ומדובר בקבוצת אוכלוסייה שגדלה 750,000 עד מיליון איש שמשקיעה  ברכישת סמים  בין  500-1000 שקל לחודש ובממוצע  פדיון שוק הסמים בישראל  מגיע  ל750 מיליון שקל בחודש, ו8 – 10 מיליארד שקל בשנה שהוא שווה ערך לאחוז תוצר מהכנסות המדינה שמתנהל בצורה לא חוקית לגמרי בכסף שחור.

בנוסף עוד כ40,000 נרקומנים מוכרים מקבלים מהביטוח הלאומי קצבת צרכן נגמל מסמים בערך של 1500-2000 שקל בחודש, ואת אלו תוכל המדינה להעביר לתחליפים או שאריות תפיסת סמים ולחסוך עוד 600 מיליון שקל בשנה שמגיעים ישירות לסוחרי הסמים שמספקים סמים בהלוואה לנרקומנים הנגמלים עד ליום תשלום הביטוח הלאומי 28 לחודש, שבו הנרקומנים פורעים את הלוואות הסם מכספי תשלום ביטוח לאומי..

ברור לחלוטין כי אם המדינה תקנה את הסמים במקור בח"ל אצל היצרנים, הרי שהמחיר שתשלם יהיה נמוך ביותר ומרווח הרווח שתפיק הוא עצום בגלל פער התיווך העצום שמייקר כל גרם סם פי 100 ממחירו המקורי, כך שלמחיר הקנייה אין כמעט משמעות,אלא  מחיר הסם מוקפץ כתוצאה מפרמיית הסיכון שבתפיסה ולמעשה רוב מחיר הסם הוא מרכיב רווח .

 

הניסוי  הסודי שהכריע את הכף

עד לפני שנתיים אספקת מאריחואנה רפואית לחולים הסובלים מכאבים קשים ונזקקים לאשפוז רפואי נראתה חלום רחוק, ורק מתי מעט מקהילת מעשני הגראס דברו על לגאליזציה כפתרון נכון למגוון של בעיות ציבוריות, אולם המשטרה ומוסדות המדינה סרבו להכיר בטענותיהם ורדפו את כל קהילת הלגאליזציה בחורמה, ועתה כבר כשנתיים ניצבת חנות הדגל לאספקת הסמים הרפואיים בפינת רחוב הורקנוס -אבן גבירול בתל אביב, והיא מתנהלת למופת וחוסכת בפעילותה למדינה מאות מיליונים שקלים על ימי אשפוז מיותרים של הסובלים מכאבים בבתי החולים כשיום אשפוז אחד עולה 1600 שקל.

לאחר שהתברר כי ניתן לשכך כאבים עזים לחולים על ידי מתן מאריחואנה רפואית בעלות של 1 אחוז ממחיר מיום אשפוז 15 שקלים ,המדינה אימצה בשקט את טענותיהם והקימה את "פרוייקט המאריחואנה הרפואית" ומתכוונת להרחיבו מ15,000 איש  ל50,000 איש, כדי להוריד את מספר ימי האשפוז בבתי החולים ולהקל על החולים במחלות כמו סרטן, חיידק טורף, פציעות מלחמה, טראומות ושאר מחלות הגורמות לכאבים חזקים או תופעות פסיכולוגיות, שניתן לטפל בהן בבית החולה ללא הוצאות רפואיות לבתי החולים.

 הפרטת שוק הסמים מכה איומה לעולם התחתון הזדמנות לקציני משטרה פורשים

כמובן שבמשטרת ישראל לא אהבו את העובדה שאנשים פרטיים מחזיקים סמים לצריכה עצמית בביתם באישור משרד הבריאות כי הוא שובר את מונופול המשטרה בבמלחמה ובטיפול בסמים, שמאפשר הרשעת אנשים בקלות או תפירת תיקים קלה או מייצר אפשרות לסחר בסמים המתקבלים, אבל כשבכירי המשטרה הבינו שלא יוכלו להתנגד לחלוקת הסמים המאסיבית, הם החליטו לעשות לביתם ולנצל בצורה נכונה את השיטה כדי גם הם ומקורביהם ירוויחו, וגם המדינה תרוויח מהפרטת שוק הסמים, ורק העולם התחתון יפסיד מהמהלך.

רוב הסיכויים במדינה כמו שלנו שעוד נראה את בכירי העולם התחתון לוקחים איזה חברת לובינג גדולה ומאכרים כדי למנוע  בכנסת את הפרטת שוק הסמים, אבל העולם התתתון הבין באיחורמה קורה ומי שכבר שם עיין על הפוטנציאל האדיר של שוק סמים ממוסד הוא קצינים בכירים ומפכלי"ם בדימוס של המשטרה שרוצים להשתלט על שוק הסמים בישראל ולהפריטו ולנהל את כל אספקת הסמים שיהפכו לחוקיים דרך בתי מרקחת הכל בניהול קבלני עבור המדינה, וכמובן עבור הכיס הפרטי, כי אין כמו קצינים בכירים במשטרה להבין שפוטנציאל הההכנסות מסמים הוא כמו מעסקאות הנפט שקציני צה"ל הפורשים נמשכו אליהן כמו פרפר לאור.

כל הפחדים בפתיחת שוק הסמים לציבור

למדינה יש פחד קמאי לפיו כל אזרחי המדינה יהפכו למסוממים בן לילה, אולם מדובר בפחד שווא משום שמספר המעשנים סמים באוכלוסייה די קבוע במשך שנים, ולראייה היא שמספר מעשני הסיגריות שאפילו יורד עקב העלייה במחיר הסגריות למרות הטענה שסיגריות ממכרות, אולם הסיגריות בניגוד לסמים מסרטנות באופן מובהק וגורמות למדינה הוצאות רפואיות כבדות, זאת בניגוד לסמים הקלים והקשים שלא הוכח נזקם המסרטן  וההוצאות הרפואיות שהם גורמים למערכת נמוכות מאד.

פחד נוסף הוא של ירידת צריכת התרופות הרגילות המשככות DRUGS  המיוצרות על ידי חברות התרופות הגדולות , כשמן כן הם סמים המופקים מצמחים ממשפחת האופיום או צמחים אחרים או תרכובות דומות לסמים שבה רק מולקולה אחת שונתה מהחומר המקורי כדי להפכו לפטנט רפואי או להוריד את תופעת ההתמכרות כדי ולאפשר את המכירה לציבור במחיר מופקע  וברור שהחברות יתנגדו לשיטה החדשה שתפגע ברווחיהן.

סיכום

המהלך של הפרטת שוק הסמים לסוגיו והכנסתו לפיקוח מדינה יכניס למדינה באופן מיידי קרוב ל5 מיליארד שקל  בשנה, ובמקביל יחסל את רוב המסחר בסמים של העולם התחתון ויכניס לו מכה כלכלית איומה, וילבין 1 אחוז תוצר למשק שיזרמו כמיסים לקופת המדינה, המהלך יפנה כוחות משטרה רבים למשימות משטרתיות ראויות ולמלחמה אמיתית בעולם התחתון וזה גם חסכון שיגדיל את בטחון האזרח.

הלבנת שוק האלכוהול ומיסויו חיסלה את נוכחות העולם התחתון בענף והגדילה את הכנסות המדינה ממיסים והפעלת פיילוט בנושא ליגליזציה מוחלטת של שוק הסמים יכולה להביא לתוצאות מפתיעות מאד בדיוק כמו הפיילוט שבוצע לאספקת המאריחואנה הרפואית  שהביא לחסכון של מאות מיליונים מידי שנה לבתי החולים באשפוז חולים ומניעת סבלם.

 בימים אלו אני מוציא ספר דרך אתר  HEADSTART        http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=6779    

אשמח לתמיכתכם

הכותב לא עישן מימיו אפילו סיגריה אבל נתקל במעשנים לרוב של כל סוגי הסמים בכל אשר יילך, ואין סקטור שלא מעשנים בו סמים  החל מבכירי המשטרה הצבא, אנשי משרד הבריאות,חברי הכנסת  אנשי עסקים, סטודנטים, ודלת העם  והגיע הזמן להסתכל למציאות בפנים ולהרוויח מהמהלך ולהלבין את שוק הסמים  ולא יקרה כלום אם בדרך המדינה גם תרוויח.

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

8 Comments

 1. להפריט את המדינה
  שינהלו אותה מקצוענים באמצעות משאלי דעת קהל בנושאים כבדים
  לא יהיה אזרח אחד שיסבול
  לא תהיה מדינה שכנה אחת במלחמה איתנו
  חלוקת העוגה תהייה הרבה יותר צודקת
  לא רוצים פוליטיקאים מושחתים

 2. אסתי אני לא מסכים איתך מכיוון שאם מריחואנה תהיה חוקית. מבחינת בית הספר זה יהיה כמו לשתות אלכוהול, בבית הספר אסור ומעבר לכך זה לא בשליטה שלהם. לכן לא יעיפו תלמידים מבית הספר.

 3. אין לך מושג על איזה הרס של ילדים, אנשים ומשפחות אתה מדבר. אתה מכיר את המשתמשים הקלים, אבל אני עבדתי בכפר גמילה ובבתי ספר, ואפילו סמים קלים הורסים את הילדים האלה, מעיפים אותם מבתי"הס והורסים להם את החיים. בהמשך הם יגיעו לפשע ולזנות, ובסוף למוות בגיל צעיר, אחרי שהם גמרו את המשפחה והסביבה שלהם.

  אם הסמים יהיו חוקיים יהיו הרבה יותר ילדים שהחיים שלהם ייהרסו, הרבה יותר תאונות דרכים, הרבה יותר פשע, הרבה יותר אלימות, וכולנו נפסיד. היחידים שירוויחו יהיו הטייקונים שיעשו מזה כסף על חשבון כולנו, בעיקר על חשבון הילדים.

  • אסתי את לא מבינה מהחיים שלך. אנשים מתגלגלים לרחוב ולזנות כשהם מכורים ואין להם כסף ואין להם לאן לפנות. הטיעון שלך הוא מעגלי וחסר רציונל במקרה הטוב, במקרה הרע את סתם דמגוגית. אם את חושבת שאזיקים וסורגים זה הטיפול הראוי למי שלא מאמץ את המוסר הלוקה שלך, אין לי אלא לאחל לך סוף שבוע מאחורי סורג ובריח, אולי תלמדי ככה דבר או שניים על כבוד האדם וחירותו

 4. לאורן ניתן לפרסם כל מאמר רק לתת קרדיט או הפנייה שנה טובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.