1

מדוע "ההרחבה המוניטרית" תביא לקריסת מאות בנקים ומערך הפנסייה בעולם בשנים הקרובות ?

box2ההונאה המכונה "הרחבה המוניטרית", היא שם קוד להמרצת הפעילות הכלכלית במשק באמצעים מלאכותיים על ידי בנקים מרכזיים, דרך מתן "הלוואות זולות מאד" לעסקים ופרטיים בריבית מלאכותית נמוכה מאד.

"הלואות זולות"- שם קוד להלוואות מנופחות

אין חיה כזאת, הנקראת "הלוואות זולות" ושמה האמיתי של ההלוואה הזולה הוא "הלוואה מנופחת", משום שלכסף יש מחיר ופרמית סיכון גבוהה מאד, ואם הריבית על ההלוואה זולה, סכום ההלואה מוכפל מייד בגבה ירידת הריבית, ואת זה שכחו בבנקים המרכזיים שהם בנקים פוליטים משרתי המדינה והאוצר- או לא רצו לזכור.

הונאת "ההרחבה המוניטרית" – שיטה לגביית מיסים על מוצרי צריכה בהלוואות זולות לכיסוי מלאכותי של הגרעון הממשלתי .

ביסוד ההונאה המכונה  "הרחבה מוניטרית" או "כסף זול לעם" גלומה הנחה, שאים הציבור יקח הלוואות זולות ויקנה מוצרי צריכה במחירים מנופחים פי 2 מערכם כמו רכבים, או נכסי דה לא ניידי ודירות, הרי שהמדינה תגזור לקופתה מיסי צריכה בעשרות אחוזים (חצי ערך ההלוואה) שישרתו את גרעונה התקציבי, ויסתמו חורים והממשלה נהנית ישירות ממחצית כספי ההלוואה, ומהמיסים על הנכסים הנקנים על ידי בציבור, בשעה שהבנק המלווה יהיה תקוע בעתיד לשנים עם הלוואות מנופחות שמשהו יצטרך לשלמן, כי שילם כפול על הסחורה שקנה .

120 אחוז מס צריכה על דירות (משכנתא) , 82 אחוז מס צריכה על  קניית כלי רכב (מס קניה).

בישראל המס העקיף על קניית דירה מגיע ל60 אחוז מערך הדירה הכולל (הלואת המשכנתא היא המס על קניית הדירה המוזרם לקופת המדינה בפועל מימון המס ) ובעת קניית רכב "מס הקנייה" למדינה מגיע ל 82 אחוז ממחיר הרכב לצרכן, שמשלם למעשה 2 רכבים כשרכב אחד הוא מס צריכה או "מס קניה" .

5 שנים של פיזור הלוואות זולות – הרחבה מוניטרית בנסיון לאושש מלאכותית את הכלכלה העולמית

במשך 5 שנים הבנקים המרכזיים באירופה וארצות הברית פזרו כסף זול בבורסה, ובשווקי הסחורות (נפט) ובשוק מוצרי הצריכה והנדלן, וחודש לאחר העלאת הריבית בארצות הברית, רק ברבע אחוז בלבד והבורסות בעולם התפרקו בין 20-30 אחוז . זה היה הטריגר הראשון לחוסר היכולת להחזר ההלואות על ידי הלווים.

תהליך הגזירה של מחירי המניות בבורסה הנמכרות בפאניקה כתוצאה מאי יכולת להחזר ההלוואה  ולשלם ריבית.

כסף הזול מ"ההרחבה המוניטרית" שניתן בהלוואות בבורסה, גורם לניפוח מחיר המניות באופן מלאכותי  ושיטתי ולגל עליות מלאכותי, וברגע שהכסף מתייקר, הלווה לא מסוגל להחזירו מחד, כי אין רווחים, משום שכסף חדש לא נכנס לבורסה, והוא אינו מסוגל לממן את הריבית.

במקביל מחיר המניות צונח דרמטית למחירו האמיתי בתהליך גזירה אכזרי ומיידי, וזאת התופעה שאנו רואים בורסות בחודש האחרון, כשהלווים מעיפים מניות שקנו באשראי שול של 100 אחוז לטובת החזר ההלואות לבנק.

מהלך זה החל מהתפרקות בורסת המניות בסין באוגוסט 2015 שהפכה לבועה שפקעה וגולש כעת גם לארצות הברית ואירופה- אך איש לא דיבר האשראי האדיר וקלקל את החגיגה כי המקורבים ברחו לאיטם מהשוק. .

מאזני מאות בנקים מורעלים מהלוואות נדלן לא ממומשות ללא יכולת פרעון ההלוואה 

בשעה שבשווקי המניות והאג"ח ניתן לממש את הסחורה מייד בבורסה תוך ירידה של 20-30 אחוז, הרי שבשוקי הנדל"ן לא ניתן לממש כך סחורה, ואם הלווה אינו משלם את ההלוואה היא הופכת ל"רעילה " והיא פוגעת בהון הבנק המלווה ומאזניו וורמת לירידה בהלימות ההון של הבנק.

איש אינו יודע את היקף הנכסים הרעילים בנדלן שאין החזר הלוואות בגינן, והנתונים הללו דולפים לאיטם לשווקים עד לפריצת אירוע מכוננן הסטורי שיחשוף את הנוכלות הפיננסית שנעשתה ואת היקף ההלוואות הרעילות במאזני הבנקים.

הפגיעה ביציבות הבנקים היתה ידועה -אין ארוחות חינם.

הממשלות רצו לגבות מיסי צריכה  לכיסוי הגרעונות והן התירו לבנקים לחלק הלוואות בידיעה מוחלטת שבעתיד הבנקים יקלעו לקשיים של "הלוואות מורעלות", אך זה אינו מעניין את איש, כי כל ממשלה רוצה להציל את עצמה על חשבון העתיד- זאת השיטה וכך זה עובד ולכן איש לא מדבר על ההלואות המורעלות האלו במאזני הבנקים אבל שערי מניות הבנקים המלווים מתרסקות במהירות ..

אותן זמירות כמו ב 2008 ליהמן ברודרס ו א.י.ג

בקרוב נחזה שוב בעשרות ומאות בנקים קורסים עקב "מאזנים מורעלים" כתוצאה מהלוואות נדלן ומניות שאינן משולמות , והעולם ידהם ויופתע, אך האחראים לנוכלות הם "הבנקים המרכזיים הפוליטים" שכל תכליתן להציל ממשלתות שאינן מקדמות כלכלה ריאלית ובריאה, אלא "הנדסה פיננסית" לטווח קצר שהיום כבר ידוע שאורכת בכל פעם 6-7 שנים, עד שהבועה הפיננסית מתרסקת כתוצאה מחזרה למציאות .

הפנסיות וקופות הגמל ממנות את הדלק לנוכלות.

הציבור שמושקע בבורסה דרך הפנסיות הוא הקרבן שמממן בעבודתו את נוכלות הבנקים המרכזיים, כשהוא מאמין לנוכלים עם הפנים חמורות הסבר שיושבים שם ומוכרים לו סיפורים, כדי לפתות אותו להשקיע את נכסיוו בבועה שיצרו לצורך הצלת הממשלה שהם משרתים ולכיסוי גרעונותיה והשרדותה .

נהנית עשה לייק  ושתף

הצילום בחסות חצובת הטרפז – חצובת הצילום הטובה בעולם לצילום סלפי, צילום סרטי יוטיוב עצמיים,  צפייה בטלויזיה בטלפון בכל מקום ועוד מספר רב של שימושים – המוצר הטוב בעולם (לא נהניתם מהמוצר תקבלו את כספכם בחזרה )

https://trapez.cashcow.co.il/

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. כיון שהכסף מקורו בחוב זה התוצאה.

    כדאי לראות את הסרט המצויר ביוטיוב money as debt

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.