3

לקוחות ישראכרט/וויזה ישלמו % 17 ריבית לשנה על החיוב החודשי הראשון זאת "התחרות בבנקאות"

כסףעד היום לקוחות ישראכרט וויזה לא שלמו ריבית על החיוב החודשי הראשון השוטף בכרטיס האשראי, אבל למדינת ישראל יש שר אוצר שעובד עבור הטייקונים שרוצים לקנות את ויזה וישראכרט כדי להתחיל לדפוק ללקוחות ישראכרט וויזה  17 אחוז ריבית לשנה, מרגע החיוב הראשון בכרטיס -זאת כל מטרת הבלוף הנקרא "התחרות בבנקאות" .

תשלמו עד 2000 שקל ריבית בשנה על חיובי החודש הראשון השוטף על ממוצע חיוב של 10,000 שקלים- ריבית של 17 אחוז

זאת תמצית ההונאה שמאחורי "התחרות באשראי", אם עד היום לא חוייבתם ב"ריבית יומית חריגה" על חיובי החודש הראשון השוטף בישראכרט/ויזה כנגד המשכורת שאתם מקבלים, כחלון ידאג שתשלמו בעתיד "ריבית יומית חריגה" לחבריו שיהיו בעלים החדשים של ישראכרט וויזה.

אסור יהיה להקים חברות אשראי מתחרות כדי לאפשר לטייקונים  לגבות ריבית נשך מלקוחות חברות האשראי למימון הקנייה .

רק לאחר הבחירות ב2019 ציבור לקוחות ישראכרט וויזה החדשות יגלה שהוא "קהל שבוי" ובמשך 5 שנים אין תחרות כי הוא יממן בריבית החודשית שישלם את קניית ישראכרט וויזה מהבנקים ולזה קוראים תחרות, ודאגה להורדת יוקר המחייה וזה הרעיון של שר האוצר שעובד עבור הטייקונים

מחיר "האשראי החודשי השוטף לחודש הראשון "  יקפוץ  מ 0 אחוז ל 17 אחוז בשנה

כחלון רוצה להפעיל את  "מודל השוק האפור"  וריבית השוק האפור ההסבר הפיננסי למטה (מענין מאד)

מחיר הכסף לציבור אחרי הפרדת ישראכרט וויזה מהבנקים יקפוץ מאפס  0 ריבית  בחודש הראשון ל 17 אחוז ריבית בשנה, משום שמשהו יצטרך לממן את ההלואות בבנקים,  את קניית ישראכרט וויזה ומרווח סיכון כפול, ואת  ורווחי הטייקונים החדשים שייממנו את כל הכסף בהלוואות בדיוק כמו "העולם התחתון " כיום הבנקים מספקים את הכסף בחינם כעוודפי נזילות במערכת .

שר האוצר דורש להפריד את ישראכרט וויזה מהבנקים כדי למכור אותן לחביריו קרנות חול .

שר האוצר החברתי יאלץ את הבנקים למכור את חברות האשראי לבעלים חדשים (הטייקונים) בשם "התחרות", בדיוק כפי שקופות הפנסייה נמכרו בשם "התחרות"  לחברות הביטוח והטייקונים, כדי שהטייקונים יוכלו לשדוד אותם בקלות כבעלים בעמלות מטורפות (האסון) שגרמה "ועדת בכר" – זאת כל המטרה.

 "התחרות באשראי ובבנקאות " תעלה לציבור בתשלומי ריבית של  4-5 מיליארד שקל בשנה לחברים של כחלון.

"התחרות " הזאת תעלה לציבור בחיובי ריבית חדשים על האשראי חודשי הראשון ויסתכם ב 3 מיליארד שקל ריבית לשנה 2000 שקלים למשק בית שהיום מנותבים לצריכה במשק – ככה זה שצריך לדאוג לחברים ולספר במקביל שאתה חברתי ודואג לעסקים קטנים.

(   חיוב חודשי מתחדש כנגד משכורת של 10,000 בכרטיס האשראי, ישלם כ 2000-1500 שקלים ריבית לשנה כ 17 אחוז ריבית על החיוב.

כיצד זה קורה -איך זה עובד היום ?

ישראכרט  וויזה לוות היום כ 20 מיליארד שקלים בחודש (היקף החיוב החודשי) בחינם מבנקי האם פועלים ולאומי, לצורך מימון שוטף של התשלום החודשי לעסקים כנגד משכורות.

הקף החיוב החודשי של הציבור בכרטיסי ויזה וישראכרט מגיע ל 20 – 22  מיליארד שקל בחודש, שמועברים על ידי החברות דרך בנקי האם לספקים השונים, וישראכרט וויזה לוות את הכסף כ 20 מיליארד בחודש בחינם מהבנקים המחזיקים בהן לאומי ופועלים נגד "עודפי הנזילות" של לקוחות הבנקים, זאת משום שהסיכון על הכסף המשולם הוא אפס בגלל משכורת ,והלקוחות מוכרים למערכת והם לקוחות מצויינים .

יום לאחר כניסת "הרפורמה באשראי " כל לקוחות ישראכרט ויזה יוגדרו כ"לקוחות מסוכנים" על ידי הבעלים החדשים של ויזה וישראכרט שיגידו שהם לא מכירים את הלקוחולת ודורשים תקופת מעבר כשידרשו 17 אחוז לשנה "עמלת סיכון" על "לקוחות לא מוכרים" להם המדורגים כמו לווי השוק האפור.

סחיטת הלקוחות המבוססים במסווה של תחרות בשוק האשראי ב17 אחוז – העניים ישלמו 30 אחוז ריבית בשוק האפור.

"התחרות בענף האשראי"  שמקדם שר האוצר החברתי שדואג ל"יוקר המחיה" תגרום ל 2 מיליון משקי בית בעלי איתנות פינסית ומוסר תשלומים גבוה ביותר, לשלם עוד 2000 שקל "ריבית סיכון "בשנה במסווה של "עלויות חדשות לקונים" ו"דירוג אשראי מופרך" של לקוחות מעולים שלא יהיו מוכרים לבעלים החדשים.

הענים לא מעניינים אף אחד, אלא הלקוחות המבוססים של ישראכרט וויזה שניתן לנפח להם את הריבית כלקוחות שבויים.

לאף אחד אין עניין באמת לתת כרטיס אשראי לאנשים לעניים, מובטלים, או אנשים ללא משכורת או בטחונות, אפילו המדינה ומשרד המשפטים לא מקבלים מהם צקים אלא רק מזומן.

אך המסכנים "יהנו " כמובן מהעלאת האשראי ב"שוק האפור" הצמוד לאשראי הנורמטיבי שיגיע לרמת השוק האפור, וייתיקר מ 20 אחוז לשנה היום, ל 30 אחוז,  הרי צריך להיות הבדל בין לקוחות טובים וגרועים – הצעתה של איריס בוקר לעזרה לחלשים בשולי החברה.

נוכלות שהיא העתקה המושלם של "וועדת בכר"

הנוכלות הזאת שבראשה עומד "שר אוצר החברתי "היא העתקה המוחלט של ו"עדת בכר", שהפרידה את קופות הפנסייה מהבנקים  כדי לגרום ל"תחרות בניהול השקעות" (היתה כשלון מוחלט) וגרמה לשחיקת 35 אחוז מהפנסיות בתשלום "עמלות מנופחות" לחברות הביטוח והבנקים שרצו בסך הכל נתח מכספי הפנסיות שהגיעו למאות מיליארדים ( בטיעון של תחרות) והרפורמה גרמה לקפיצת העמלות על החסכון הפנסיוני מ 0.5 אחוז ל 2 אחוז בשנה פי 4  ולהפסדי עתק לחסכונות הציבור ולפנסיות שלו כ 20-30 אחוז שנחתכו על ידי עמלות.

הציבור לא משלם ריבית על החיוב הראשון בישראכרט וויזה

כשאתם מבצעים פעולות חיוב חודשיות בכרטיסי ישראכרט ,אתם לא משלמים ריבית על החיוב החודשי המיידי שמגיע בממוצע ל 7,000 -10,000 שקלים בחודש למשפחה, ולמעשה בנקי האם (פועלים ולאומי ) מממנים את הריבית על החיוב החודשי מ"עודפי הנזילות" הנמצאים בבנק עקב ריבית אפס שהם משלמים ללקוחות.

בחשבון העו"ש אתם משלמים 70-150  שקלים ריבית לחודש על אותו סכום

לעומת זאת כאשר אתם חייבים בחשבון העו"ש שלכם בבנק  7,000 – 15,000שקלים אתם משלמים בבנק על אותם 7,000 – 15,000שקלים  "אובר מאושר"  לפני חרידה בממוצע 1 אחוז ריבית לחודש או 70 שקלים עד 150 שקלים לחודש  ו 840 – 2000 שקלים ריבית בשנה לפני חריגה. (בהלוואות מסודרות מהבנק הריבית המשולמת נמוכה ב 60 אחוז מהעו"ש).

 

כיצד המחיר האשראי בישראכרט /ויזה החדשות יקפוץ מחינם ל 17 אחוז בשנה ?

הפרדת ויזה וישראכרט מהבנקים ומכירתן לגופים עצמאיים תנתק אותן מאותם 20 מיליארד שקלים אשראי חודשי בחינם מבנקי האם ותאלץ אותן  ללוות בבנקים  פועלים ולאומי את אותם 20 מיליארד כל חודש בריבית של 5-6  אחוז לשנה או ללוות בשוק ההון, רק מהלך זה יגרום  לקפיצת מחיר הכסף ל 5-7 אחוז כהלוואה מהבנקים .

מחיר הכסף מוכפל למימון קניית ישראכרט וויזה.

אבל זאת רק התחלה, משום שקוני ישראכרט  יצטרכו לשלם לבנקים (פועלים ולאומי) על קניית ויזה וישראכרט  3-5 מיליארד שקלים לכל חברה ולכן הריבית הנדרשת למימון אותם 6-8  מיליארד שקלים לרכישה, תכפיל את הריבית על החיוב החודשי ב 100 אחוז  ל 10 אחוז ריבית בשנה כדי לכסות תוך 10 שנים את עלות מכירתן, 6-8 מיליארד שקלים מהכנסות שיתקבלו מהריבית על החיובים..

מחיר הכסף מוכפל שוב ליצירת רווחיות לבעלים החדשים

אבל זה לא הסוף משום שהקונים ירצו להרוויח 8-10 אחוז על השקעתם ולהנפיק את ישראכרט וויזה בבורסה ולכן הריבית  תקפוץ שוב ותכפיל  מרמת 10 אחוז בשנה ל 17 אחוז בשנה  וכך מעלות חינם של החודש הראשון בישראכרט ויזה תשלמו על אוברדרפט מאושר של 17 אחוז בשנה  .

ולכן אם אתם משתמשים בכרטיסי אשראי  על כל 10,000 שקלים חיוב חודשי ראשון קבוע תאלצו לשלם "ריבית תפעולית" של 1700-2000 שקלים בשנה שיכסו את הלוואת הכסף מהבנקים, הוצאת הקנייה של ישראכרט וויזה מהבנקים, ואת רווחי החברות כדי שיוכלו להנפיקן  בבורסה או להראות רווחים .

ישראכרט וויזה החדשות יעברו ל"מודל העולם התחתון"  17-20 אחוז ריבית לשנה על החיובים

כך בדיוק עובד העולם התחתון שכספיו מממנים את "השוק האפור"  שמתנהל בלי הון עצמי, אבל במחיר ריבית שחייב להיות מוכפל ב 3 כדי לתת לעוד 3 שחקנים  חסרי הון עצמי (עולם תחתון וטייקונים) בדרך להרוויח על הלקוח באופן חסר סיכון, ואת זה מקדם הנוכל המכונה "אוצר חברתי וסביבו" שדוגל בהורדת יוקר המחייה  וחברי כנסת מושחתים .

 

אנחנו חיים בעולם מושחת לחלוטין  וככה זה נראה  והגוף המושחת מכולם הוא כנסת ישראל בירת העולם התחתון

נהנית ספר לחברך ועשה לייק

 

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

3 Comments

 1. אני מאמין שאכן יעלו הריביות כדי לממן את עלות הרכישה שתהיה ממומנת הלוואות ממונפות.
  אבל מכאן ועד שיתחילו לגבות ריבית על האשראי היא נשמעת מופרכת.
  הרי, אתה משלם במשך החודש ומתי שהכסף עובר בעל העסק מקבל את התשלום או שמשלם כסף תמורת הקדמת התשלום.
  לכן, אני לא רואה את חברות האשראי לוקחות הלוואות בשביל לממן את ציבור המשתמשים.

 2. דבריי הבל,
  1. כרטיס האשראי הוא קודם כל כרטיס נוחות , כדיי לא להתובסס עם מזומן. יש כרטיסים של חייב ישיר ( מיידי ) ואז לעולם לא יהיה עליו ריבית.
  2. לכלכה תמיד עדיף פזור נקודות כח בין מספר רב ככל שניתן של גורמים. ריכוזיות גורמת לחוסר תחרותיות

 3. לא הבנתי, זה 17 % על כל החיובים ולכל הלקוחות או רק למי שבמינוס בחשבון הבנק?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.