0

יצרני החשמל הפרטי קבלו סובסידייה ב 40 מיליארד שקל, מכספי חברת חשמל-זאת התחרות !

ספרו לכם על "תחרות במשק החשמל", התחרות זאת היא ההונאה הגדולה בתולדות מדינת ישראל, מעורבים בה ראש הממשלה, שטייניץ, אורי יוגב, שרי האנרגיה לדורותיהם, פקידי רשות החשמל, ופקידי אוצר חלקם כבר בדימוס.

מקופת חברת החשמל נגנבו 40 מיליארד שקל שנתנו כסובסידיה במסווה של "תחרות ורפורמה בשוק החשמל" כשהאנשים האלו ניהלו את הרפורמה והנושא חייב להבדק .

מי שמע בעולם הקפיטליסטי על סובסידיה למתחרים נחותים בהיקף עשרות מיליארדים רק כדי לייצר תחרות מדומה ? באיזה בית ספר לכלכלה זה נלמד ?אפילו לא ברוסיה, וכדי לייצר גל ציבורי לשקרים השלטונים שיאפשר את המהלכים, הוצג מצג שווא בציבור כאילו חברת חשמל פושטת רגל (הרוויחה ברבעון האחרון מיליארד שקל קצב של 4-2מיליארד בשנה תלוי בעונה).

כתבה על הרווח בדה מרקר

 http://www.themarker.com/dynamo/1.2787760

כל רווחי חברת חשמל מועברים לתחנות החשמל הפרטיות של הטייקונים, כסובסידיה להקמת התחנות המתחרות – הלא יעילות, או מימון הגז הטבעי להפעלתן.

אנשים מתפלאים מדוע חברת חשמל לא מרוויחה? והתשובה היא שרווחיה נגנבים ומועברים כ"סובסידיית הקמה" ותפעול לתחנות החשמל הפרטיות המתחרות, שאינן יעילות והן מיותרות לחלוטין, אך בבעלות הטייקונים והמקורבים.

באיזה מקום בעולם הקפיטליסטי (קפיטליזם חזירי) , המתחרה שלך (תחנות החשמל הפרטיות ) מקבל סובסידיה ישירה מקופתך במיליארדים בשנה (קופת חברת חשמל), כדי שירויח פי 4 ממך, והסובסידיה ממומנת מחשבון הלקוחות שמשלמים עוד 40 אחוז על החשמל – רק בישראל בממשלה ניאו ליברלית קפיטליסטית דה-לה -שמעטה.

מצאתם טעות נא להתקשר אלי  אבי זלינגר  0545767161  ונתקן מייד .

תחנות החשמל הפרטיות קונות את הגז הטבעי  20 אחוז זול יותר מחברת החשמל, שמשולשת מהן בגודל – להסתיר את חוסר יעילותן הטכנית.

לא רק שאין תחרות היא לא תהייה לעולם, משום שתחנות החשמל הפרטיות לא יעילות בייצור חשמל מול חברת החשמל, ולכן "מתווה הגז" המושחת מכריח את חברת החשמל לקנות ולצרוך גז יקר יותר מתחנות החשמל הפרטיות שמשלמות  4.7 דולר ליחידת חום לעומת 5.7  לחברת החשמל, זאת כדי להקטין את יעילות יצור החשמל בפחם, שזול בייצור ב 40 אחוז מהגז הטבעי.

"סובסידיית הקמה" של 40 מיליארד שקל, על השקעות ריאליות בהקמת התחנות הפרטיות ב 12 מיליארד שקל .

"בשם התחרות במשק החשמל" תחנות החשמל הפרטיות שאינן יכולות להתחרות בעלות יצור החשמל של חברת החשמל, משום שאינן יעילות (טורבינות גז לא יעילות ), קבלו "סובסידיית הקמה" של 40 מיליארד שקל שממומנת כמובן על ידי תעריף החשמל של הצרכן הפרטי, ולא מהון עצמי של "היזמים הקפיטליסטים" , שהשקיעו רק 10-12 מיליארד שקלים בהקמה מתוכם 10 מיליארד בהלוואות בנקאיות ו 2 מיליארד הון עצמי בלבד.

סובסידיה של 40 מיליארד שקל על 12 מיליארד השקעה ריאלית = 350  אחוז סובסידיה – אפילו ברוסיה אין דבר כזה

קונים למתחרה "הלא יעיל"  אוטו של 100,000 שקל במחיר של 500,000  שקל כדי שירוויח פי  5 בתחרות איתך- זאת התחרות

תארו לכם שהיתם קונים אוטו מונע ב"דלק ירוק"  ב 100,000 שקל בהלוואה בבנק בכדי להסיע עובד מדינה, והמדינה היתה מוסיפה לכם מענק קנייה של 400,000 שקל על עצם קניית ה"אוטו הירוק" הלא יעיל, רק כי הוא מסיע עובד מדינה (כבר עדיף לתת לעובד אוטו בחינם) במקום לשלם פי 4 .

מצאתם טעות נא להתקשר אלי  אבי זלינגר  0545767161  ונתקן מייד .

הונאת "הזמינות התפעולית" או "הגנת ינוקא" – 400 אחוז סובסידיה ממשלתית (אפילו לא היה בשנות ה50 )

למי ששכח את המילה "סובסידיה", עתה בשנת 2015 קוראים ל"סובסידיה הממשלתית"  "זמינות תפעולית"  או "הגנת ינוקא" (המצאה של עורכי הדין של התאגידים),  זה שם אחר ומכובס ל"סובסידיה עמוקה של 400 אחוז " שניתנה להקמת ומימון כמעט 100 אחוז מההלוואות להקמת "תחנות החשמל הפרטיות" ,שתעלה לצרכני חברת החשמל שמשלמים את ההלוואות והזמינות התפעולית  כ 40 מיליארד שקלים , ותגרור תוספת של 40 אחוז בתעריף החשמל ב 20 השנים הבאות.

הקפיטליסטים הניאו ליברלים, מקימי תחנות הכוח הפרטיות השקיעו רק 10-12 מיליארד שקל בהקמת התחנות הפרטיות למינהן, ויקבלו בלי לייצר קילווט חשמל אחד, 40 מיליארד מקופת חברת חשמל רק עצם הקמת התחנות ..- קוראים לזה "זמינות תפעולית"

מחירי הדלקים בעולם נפלו ב50 אחוז מחיר החשמל בישראל עלה ב20 אחוז – בניגוד לעולם

הציבור מתפלא מדוע מחירי הדלקים בעולם נפלו ב 50 אחוז, ובישראל מחיר החשמל עלה ב 25 אחוז, והתשובה היא סובסידיה במיליארדי שקלים בשנה זורמת מקופת חברת החשמל למימון הלוואות ההקמה" והדלקים של תחנות החשמל הפרטיות ומייקרת את החשמל ב 40 אחוז .

גובה הסובסידיה הממשלתית שווה לחובות חברת החשמל.

היקף ה"סובסידיה הממשלתית" מקופת חברת החשמל במימון תעריף החשמל שמשלם הציבור, שניתן להקמת תחנות החשמל הפרטיות כ- 40 מיליארד שקל, שווה לחובות חברת חשמל, בניכוי הפרשות הפנסיה כ- 46 מיליארד שקלים, כך שהחוב החיצוני של החברה היה נמחק ב 5 שנים, והיה נותרים בקופת החברה הפרשי מימון ריבית ב 3 מיליארד שקל בשנה כרווח נוסף לחברה (שכר לימוד ל 300,000 סטודנטים.

המדינה הפסידה רווח של 8-10 מיליארד שקל בשנה בסבסוד תחנות חשמל הפרטיות.

מדינת ישראל היא בעלת מניות חברת חשמל והיא חייבת לקחת 50 אחוז ממניות תחנות החשמל הפרטיות, ולהשוות את תשואת חברת חשמל שבבעלותה שהיא כ- 4 אחוז בשנה לתשואת תחנות החשמל הפרטיות כ- 25 אחוז בשנה, ולקבל תשואה ממוצעת 12 אחוז, משום שבוצעה כאן הונאה פיננסית בהיקפים אדירים ונגרם למדינה ולצרכנים נזק של 10 מיליארד בשנה אבדן רווח, והעברת רווח ללא כל סיבה.

סוף דבר – מדינה של גנבים

ה"רפורמה במשק החשמל" היא הונאה וגניבת כספי הציבור שהוטעה להאמין שתהייה תחרות או שמחירי החשמל ירדו, והקורבן האמיתי הן רשתות השיווק הקמעונאיות משום שייקור החשמל כל שנה יגרע להן מכירות, ויפיל אותן ,ואם אתם רואים את מנכלי מגה, ויקטורי ,שטראוס, או רמי לוי, תספרו להם שעקצו אותם ב 12 מיליארד שקל מחזור פדיון ברשתות  וזאת רק ההתחלה .

לכל מי שראה את תופעת פקידי האוצר העוברים לעבוד אצל הטיקונים, זו עת התשלום על גניבת 40 מיליארד מקופת חברת החשמל, ולאלו קוראים "פקידי משרד האוצר" אלו שחברו לכל טיקוני החשמל וטייקוני הגז .

עסקת דוראד : המדינה מכירה לדוראד ברשת בטחון ב 80  אחוז מעלות ההקמה, ו 80 אחוז מעלות התפעול, או במכירה ללקוחות מוסדיים במחיר שוק  46 אג במקום לחברת חשמל ב 20 אחורות  המהווה סובסידיית מחיר של 150  אחוז  בניגוד לתכנון הראשוני ל "תחרות על היצור" במכירה לחברת החשמל  משום שההולכה כמעט חינם .

http://www.themarker.com/misc/1.573711

עסקת דליה אנרגייה : כדי להקנות ליזמים רשת ביטחון פיננסית, הוחלט על מודל הפעלה עסקי המכונה "זמינות קבועה". על פי מודל זה, התחנה מחויבת להישאר זמינה לחברת החשמל בלפחות 92% מזמנה. על זמינות זו משלמת חברת החשמל כ-500 מיליון שקל בשנה או כ-10 מיליארד שקל על פני 20 שנה  ללא צורך בייצור קילווט חשמל אחד .

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001079397

 

נהנית עשה לייק וSHARE

על הכותב : אבי זלינגר בעל הבלוג הכלכלי  : היום בכלכלה         http://econoblog.co.il/          , בעל חברה לפטנטים וגאדגטים    Trapez

https://trapez.cashcow.co.il/   ,  למד במדרשת רופין –  עמק חפר במגמת פלסטיקה: עיבוד חומרים  פלסטים'  ייצור בטכנולוגיות פלסטיות ' וניהול אנרגטי . ( היום תשובה אימץ את "מדרשת רופין המצויינת" והקים בה את "מכללת הגז הטבעי ".

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.