1

ייצור חשמל בפחם בחברת חשמל זול בכ-40 אחוז מייצור חשמל בתחנות הכוח הפרטיות.

ראש הממשלה נתנייהו שותף לקידום עסקה גרועה לקניית גז יקר ולא יעיל "ממתווה הגז" והוא מסתיר מהציבור כי ייצור החשמל בחברת החשמל בפחם, זול ב40 אחוז מייצור החשמל בגז הטבעי שהוא משווק באגרסיביות שאינה מובנת לציבור.

 חברת חשמל  יעילה יותר מתחנות החשמל הפרטיות .

זו הסיבה שהוא ואנשיו פועלים לריסוק תדמיתי של חברת החשמל שמתחרה בקלות בחביריו יצרני החשמל הפרטי, ווהפחם מתחרה בטייקוני מתווה הגז שאינם מסוגלים להתחרות בה בעלויות הייצור, למרות הסיפורים  על תחרות שיוצרות התחנות הפרטיות .

המדינה מתחמקת מהצגה מסודרת של כל אומדן כספי לכלכליות השימוש בגז טבעי, או לכלכליות קניית הגז "במתווה הגז" כדי להסתיר את ההונאה שהגז יקר ב40 אחוז מחלופת הפחם הזול וגורם לייקור החשמל ב 40 אחוז .

ייצור חשמל בגז הטבעי היקר מ"מתווה הגז " לא כדאי ולא כלכלי וגרם לייקור החשמל ריאלית לציבור ב 40 אחוז, בשעה שמחירי האנרגיה בעולם ובתוכם הפחם ירדו בכ-60 אחוז במחירם והייצור  חשמל בפחם זול ב 40 אחוז מייצור חשמל בגז –עובדה .

הטעייה  מטורפת שמוסתרת מפחד פיטורי פקידים וחייבת להבדק מיידית – ניתנת לבדיקה מספרית בדקה אחת .

מדובר בהטעייה מטורפת של הציבור מלווה בתעמולה תקשורתית וכזבים שמוסתרת בקשר שתיקה ופחד של פקידי מדינה מפיטורים, לא סתם דוידי גילה הועף מתפקידו לאחר שדרש פיקוח על מחירי הגז המופקעים (הטבלה למטה) ומנכלי"ת רשות החשמל מפוטרת, משום שהיא מנסה למנוע קניית חשמל יקר מהטייקונים על ידי חברת החשמל  –הכל מספרים שניתנים לבדיקה בשנייה אחת.

מצאתם טעות בחישובים או במסקנות התקשרו אלי  מייד אבי זלינגר  ואשמח לתקן  0545767161

בשעה שכל עסק במשק מבצע שיקולי עלות אנרגייה של 2-3 אחוז, ראש הממשלה השחיל לחברת חשמל בכפייה ולאזרחי המדינה אנרגיה יקרה ב 40 אחוז  (גז ) מהאנרגיה המצוייה בשוק (פחם) לצורך הפקת רווחים לחבריו ועזרה בכל מחיר למכירת מאגרי הגז והוא מטעה את הציבור ללא הפסקה משום שהוא סוכן הגז של הטייקונים –תבדקו

מחירי האנרגיה בעולם ירדו ב 60 אחוז, החשמל בישראל לעומת זאת התייקר  ב 20 אחוז

למרות מציאת גז בכמויות עתק, הציבור והמשק משלמים היום עלות עודפת של 10 מיליארד שקל בשנה תשלומי חשמל  בגלל "הונאת הגז הטבעי היקר ב 40 אחוז שמחליף את הפחם הזול בחברת החשמל בכפייה איומים והטלת בוץ , רק כדי למכור את הגז של הטייקונים במחייר מופקע, וכל העלות העודפת הזאת כ 10 מיליארד חשבון חשמל עודף בשנה זורמת לכיסי תחנות החשמל הפרטיות הלא יעילות לחלוטין, וספקי הגז ממתווה הגז ולזה קוראים תחרות . . שייקרה את החשמל לציבור ב 40 אחוז

עלות ההונאה למשקי הבית  עוד 200-800 שקל בחודש, רק בגלל המעבר לייצור בגז טבעי יקר במקום ייצור בפחם זול

מצאתם טעות בחישובים או במסקנות התקשרו אלי  מייד אבי זלינגר  ואשמח לתקן  0545767161

100 מיליארד שקל עלות עודפת בתשלומי חשמל ב 10 שנים.  המומחה האיטלקי צדק -אך לא ידע להסביר .

המומחה האיטלקי אסקרי צדק בניתוחיו, אך לא ידע להסביר שהסטורית מחירי הגז בעולם די צמודים במקביל למחיר הנפט וגם למחיר הפחם, (הכל מחיר אנרגייה קלורית) ובשעה שמחיר הגז בישראל ננעל במכוון בשנת 2011 לפי נפט במחיר 110 דולר לחבית והגז במקביל לפי 5.7 דולר ליחידת חום  (היום 2 דולר בלבד ליחידת חום-המחיר בעולם הותאם ), לעומתם מחיר הפחם מייבוא לייצור חשמל בישראל ירד ב 60 אחוז  מ75 דולר  לטון ל 46 דולר לטון והוזיל את ייצור החשמל בפחם ב 60 אחוז ותרם 20 אחוז להוזלת מחיר החשמל .

מחיר הפחם הזול יעלה בקרוב במאות אחוזים כדי להסתיר את "פער המחירים" 40 אחוז שבין מחיר היצור חשמל בפחם וגז  .

בחודש הבא ראש הממשלה הולך לסבך את כל השרים בממשלה "בהחלטה  סביבתית"  שתלבין את "הונאת מתווה הגז"  ותסגור את הפער האדיר של  40 אחוז בין עלות הייצור החשמל בפחם  ועלות הייצור בגז במסווה של "דאגה לסביבה".
האוצר מתכנן להטיל על הפחם  500 אחוז היטל סביבה כדי לייקרו ולהכריח את חברת החשמל לצרוך את הגז היקר של חבריו הטייקונים ב"אליבי סביבתי"  מצויין – נסיון כזה נעשה לפני שנתיים ולא צלח.

המטרה לאלץ את חברת החשמל לצרוך גז יקר ב40 אחוז מפחם מטיקוני הגז , ולא לצרוך פחם זול – מהלך שהולך לייקר בעקביות את מחיר החשמל  לציבור ולהגדיל את רווחי יצרני הגז.

רשות החשמל תפורק כדי להסתיר את הונאת המחירים שראש הממשלה מקדם ואת השימוש בגז טבעי לא יעיל ויקר מאד.

מייד לאחר בקרוב מכן תפורק רשות החשמל, כל המסמכים הרלוונטים יושמדו (כמו במע"צ החדשה) והיא תאוחד עם משרד האנרגיה, ושטיניץ שר האנרגייה יקבע את מחיר חשמל כשאין לו קשר למציאות הכלכלית בשם" איכות הסביבה" למעשה ישרת את טייקוני הגז .

  מדוע הכנסת נדרשת לוותר על סמכויותיה ? כדי לא לעצור את ההונאה במידה ותתגלה.

מדובר בהונאה הציבור בהיקף של 100 מיליארד שקל במינימום, רק כדי להשחיל את הגז היקר והלא יעיל "ממתווה הגז" לציבור בכל מחיר ולייצר רווחי עתק ספקולטיבים לטייקונים  – ולכן נדרש ויתור הכנסת על סמכויותיה ל 15 שנה, כדי למנוע את עצירת "מתווה הגז " עם גילוי ההונאה הזאת שבטוח תתגלה (אך תוצג כטעות)  ברגע מסויים אם נתניהו יפרוש – אז הינה הסיבה לדרישה לויתור הדרקוני על סמכויות הכנסת לטובת מונופול פרטי, והסיבה למאמציו הבלתי נלאים של נתנייהו להעביר את "מתווה הגז "המושחת בכל תנאי.

מחיר ההונאה לציבור אדיר 200-600 שקלים בחודש בחשבון החשמל למשפחה כפול 2 מיליון משפחות  = 10 מיליארד שקלים עודף תשלום על חשמל בשנה .

מצאתם טעות בחישובים או במסקנות התקשרו אלי  מייד אבי זלינגר  ואשמח לתקן  0545767161 ואשמח לתקן

 נתוני עלות ייצור החשמל בגז ובפחם  מופיעים בצו המונופולין של דוידי גילה  2013 שגרם לפיטורו (הטבלה למטה) .

מניתוח הנתונים ב" צו הכרזת מונופולין הגז" של דווידי גילה בשנת 2013 , עולה כי ייצור החשמל על ידי פחם בחברת חשמל המושמצת , יעיל וזול כיום ב40-50 אחוז, מייצור החשמל בעזרת " הגז הטבעי "  של הטיקונים.

מחיר הפחם לחשמל ירד משנת 2011 ב 60 אחוז והוא זול ב 60 אחוז  ממחיר הגז שננעל ב 2011 המשווק במעורבות אקטיבית ללא הסבר ופשר"  על ידי ראש הממשלה, בשעה שהוא, מסתיר מהציבור  את חוסר יעילותו הכלכלית של הגז ביחס לייצור בפחם ועוזר בפועל לטייקונים למכור את הגז היקר לציבור בישראל במחירים מופקעים ולהפטר ממנו בכל מחיר, כדי שהם שלא יתקעו עם הגז והפך לסוכן מכירות שלהם .

מדוע גילה התפטר רצה פיקוח מחירים על הגז ? מדוע כחלון לא חותם -מודע להונאה ( ייצור חשמל בגז טבעי יקר ב 40 אחוז מייצור חשמל בפחם )

עתה ברור מדוע דוידי גילה התפטר משום שרצה "פיקוח מחירים " על מחיר הגז היקר !!, ומדוע אחרים מסרבים לחתום על "הונאת המתווה", כשהם יודעים שהמחיר המשולם על הגז הטבעי מופקע ב 40-50 אחוז, וייצור חשמל בגז יקר ב40 אחוז מיצור אותו חשמל מפחם.- תשאלו את כחלון .

בשעה שכל העולם עובר ל פחם זול ומוזיל את עלויות ייצור החשמל ואת יוקר מחייה בגלל המיתון בעולם , ראש הממשלה במדינה עם צמיחה אפסית מייקר דרמטית את עלויות האנרגיה של המשק משווק את הגז היקר של טייקוני הגז תוך פיזור שקרים בציבור..

                      טבלת עלות ממוצעת לייצור חשמל בקילוווט מפחם וגז טבעי – דוידי גילה דו"ח הכרזת הממונופולין 2013

מאז החישוב הזה ב 2011  ירד מחיר הפחם ב 60 אחוז , לעומת מחיר הגז לחשמל שקובע במחיר שיא עולמי עם הצמדה של 3 אחוז לשנה

                    הקשקוש שתחנות החשמל הפרטיות יעילות יותר מחברת החשמל הוא שקר- הטבות הס יוצרות להן רווחים

GILO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מצאתם טעות בחישובים או במסקנות התקשרו אלי  מייד אבי זלינגר  ואשמח לתקן  0545767161 ואשמח לתקן

                                       שלוש עובדות פשוטות החושפות את הנוכלות של ראש הממשלה וסגנו שטייניץ

עובדה מספר 1  – מחיר הפחם לייצור חשמל ירד ב 60 אחוז לעומת מחיר הגז שקובע ויצור החשמל בפחם זול ב 40 אחוז מייצור בגז (הוצאות קניית הפחם השנתיות של חברת חשמל על פחם ירדו במיליארדי שקלים בשנה ותרמו להוזלה חלקית של 20 אחוז במחיר החשמל השנה ).

הייצור הזול של החשמל בפחם בחברת החשמל שמחירו ירד ב 60 אחוז  יצר חסכון בייצור של מיליארדי שקלים לעומת מחיר הגז שננעל בשמיים,  והוא מוזיל את הייצור היקר של החשמל בגז, כל עליה בייצור חשמל בגז תייקר את החשמל בקרוב  ראש הממשלה פועל להעלאת  המיסוי על פחם ב 500 אחוז , כדי לייקר את הפחם לרמת מחיר הגז היקר,  בכדי לאלץ את חברת החשמל לצרוך בכפייה את הגז של הטייקונים ..

עובדה מס 2 – בשעה שנמצא גז בכמויות עצומות, בפועל מחיר החשמל לציבור ולתעשייה עלה והתייקר ב 15 אחוז ריאלית  מ 48 אגורות בשנת 2011  ל 54 אגורות לקילווט השנה 2015  , זאת למרות מציאת הגז  ב2009  וחיבור הגז לחברת החשמל ב 2013  ,וזאת  בשעה שמחירי הדלקים בעולם והוצאות הדלקים הכוללות של חברת חשמל ירדו בתקופה זאת ב 60 אחוז  והיו אמורות  להוזיל את מחיר החשמל ב 50 אחוז (פער של 15 מיליארד שקלים בשנה עודף גביית בחשבון חשמל מול עלות דלקים שהועברו הטיקונים ויצרני החשמל הפרטי )

עובדה מס 3 – התשלום הכולל של המשק על חשמל אזרחים ותעשייה עלה ב 11 מיליארד בשנה, מאז חיבור מאגר הגז הטבעי תמר לחברת החשמל, למרות ירידת מחירי האנרגייה בעולם ב 50 אחוז ( הנתונים מוסתרים על ידי רשות החשמל) .

בדיקה פשוטה של ההיקף הכולל של תשלומי החשמל של אזרחי המדינה והתעשייה בשנת 2010 -2011 מול תשלום החשמל הכולל היום  ב-2015 מגלה שהציבור והתעשייה משלמים היום עודף תשלומי חשבון חשמל  של 11-12 מיליארד שקלים לשנה.  מ17 מיליארד שקל בשנת 2011 ל 28 מיליארד שקל בערך קפיצה של 40 אחוז  בתשלומים בשנה  כ 11 מיליארד בשעה שצריכת החשמל במשק כמעט ולא עלתה ומחיר הדלקים ירד ב 60 אחוז.

 

                                                                                 ראוי לזכור

בשנת 2011 לא היו תחנות חשמל פרטיות בישראל ו 99 אחוז מהיצור החשמל נעשה על ידי חברת החשמל ועלותו הכוללת למשק היתה 20 מיליארד שקל בשנה  לעומת 30 מיליארד שקל בשנה היום,  בשעה שמחירי האנרגיה בעולם ירדו ב 60 אחוז 

פגיעה אנושה בצריכה הקמעונאית בישראל וירידה בצריכה הפרטית

הכסף הזה 11 מיליארד שקל בשנה שרק יגדל במהירות עם עליית הייצור בגז יקר ועליית תעריף החשמל הצפוייה  נחתך מהמכירות הקמעוניות במשק והועבר לתחנות הפרטיות ויגרום לעשרות רשתות קמעונאיות לפשוט רגל והוא מחריף את המיתון והצריכה הפרטית . (נתוני צריכת החשמל הכוללת במשק מוסתרת  על ידי רשות החשמל)

סיפורי התחרות בייצור חשמל בגז , היעילות למשק מהגז והכדאיות לציבור ופרוק המונופול הם שקר מוחלט שמופץ על ידי סוכן הגז נתנייהו שכובד עבור לובי הגז .

נהנית ספר לחברך ועשה לייק

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

תחנות החשמל הפרטיות לא כלכליות, ללא הרגולציה ממשלתית המפנקת .

מסתבר שבניגוד לכזבים המופצים בציבור על יעילות הייצור של תחנות החשמל הפרטיות, על התחרות שהביאו לשוק החשמל, על שבירת המונופול המסוכן , והבטחת ירידת המחירים הצפויה בעתיד, האמת אחרת לחלוטין והחישובים מראים את ההפך מהמוצג לציבור-כרגיל.

אלו המסקנות מהצהרת המונופולין של דוידי גילה  :

א.  ייצור החשמל בתחנות הפחם של חברת החשמל המושמצות זול ויעיל כיום יותר ב 40 אחוז לפחות מ"תחנות החשמל הפרטיות" שהוקמו  ומתהדרות ב"יעילות מסחרית"  משום שהגז מתמר יקר ב 40-50 אחוז מהפחם במיובא וממחיר השוק .

ב. "הגנות ינוקא" והרגולציה שמסביבה שקבלו תחנות החשמל הפרטיות כדי להקים את תחנות החשמל הפרטיות עולה לציבור הרבה מיליארדים בשנה (רווחים סמויים לתחנות)  וממומנות על ידי הציבור דרך חשבון החשמל, בתעריף החשמל.

ג. הקמת ומימון התחנות החשמל הפרטיות על ידי המדינה, חייבה את המדינה להעלאת  מחיר החשמל יזומה ב 40 אחוז באופן מכוון, כדי  לממן את העברת 40 אחוז משוק החשמל אליהן , מבלי למוטט את מאזן חברת החשמל .

ד. חברת החשמל היתה מרוויחה 10 מיליארד בשנה אם התחנות החשמל הפרטיות לא היו קיימות בתעריפים הנוכחים .

מצאתם טעות  בחישובים או במסקנות התקשרו אלי  אבי זלינגר  0545-767161

.דילמת הרגולטור שאול מרידור  השבוי בידי טייקוני החשמל -מדוע מעיפים את ראש רשות החשמל -כדי להעלות את מחיר החשמל בשביל להעביר נתח שוק  מייצור בפחם לגייצור בגז .

כל ירידה של אחוז בייצור החשמל בפחם והעברת הייצור החשמל לגז מייקרת את החשמל במדינה בחצי אחוז ומזרימה 300 מיליון לתחנות החשמל הפרטיות, ואילו הקמת תחנת חשמל נוספת בפחם תוזיל את החשמל ב 30-40 אחוז ותחסל את תחנות החשמל הפרטיות שלא היו כאן עד 2011 ואינן נחוצות  .

 

                  כמה עולות לכם רגולציית הקמת תחנות החשמל הפרטיות בחשבון החשמל שלכם? 12 מיליארד בשנה

כל עלות ההטבות הרגולטוריות המסובסדות שמקבלות התחנות הפרטיות מועמסות על על מאזן חברת החשמל ותעריף החשמל  ומחיר החשמל לצרכן  ומנפחת אותו ב 40 אחוז 11-12 מיליארד .

עלות סבסוד העברת נתח שוק של  40 אחוז מחברת חשמל לתחנות הפרטיות עולה לציבור 8 מיליארד שקל בשנה בעליית תעריף החשמל -פיצוי הפסד מחזור עסקי שתומך בחוב של 70 מיליארד שקל  ומימון ייצור מיותר ולא יעיל .

 

עלות הולכת חשמל מסובסדת למאות קילומטרים  2.5 אגורות לקילווט במקום 10 א"ג לקילווט.

עלות השיווק וההולכה בכל תחום בישראל עומדת על 20-25 אחוז בכל עסק, למעט תחנות החשמל הפרטיות שמובילות חשמל למרחקים ברבע מהעלות האמיתית של ההובלה ומקבלות סובסידיה של 7.5 אג לקילווט  ששוה ל %3-4% ממחיר החשמל לצרכן שממן אותה.

למותר להזכיר את הנזק העצום למערכת ההולכה 350 כבלי חשמל קרועים ועמודים קורסים  ונזק במאות מיליונים שיצרני החשמל הפרטי לא יממנו ויצאו מחברת החשמל .

                                                                    עלות הולכת חשמל מסובסדת בכ  800 מיליון בשנה .

 

עלות קניית גז  מסובסדת ב 20 אחוז של יצרני החשמל – כדי להתחרות עם מחיר הפחם הזול .

עוד הטבה של הרגולטור:  למעשה בשעה שחברת החשמל רוכשת את הגז ב 5.7 דולר ליחידת חום (בשעה שהיא הלקוח הגדול ביותר )  , חחנות החשמל הפרטיות משלמות רק 4.7 דולר ליחידת חום  וועדיין  למרות זאת חברת החשמל יעילה יותר בייצור .

עלות קניית גז  מסובסד זולה                                                                           1 מיליארד שקלים.

 

                                                                                 סך הכל 10 מיליארד  לשנה לפני פטורים במס

 

 טורבינות הגז והפחם של חברת חשמל יעילות יותר מתחנות החשמל הפרטיות ?.

קירור הטורבינות במי ים מוזיל את עלות ייצור החשמל .

בשעה שתחנות החשמל הפרטיות מוקמות באיזורים שוממים, או על סף המדבר, או על קרקע זולה ובפריפריה ואינן נמצאות ליד ים או מקור מים לקירור הטורבינות, תחנות החשמל הגדולות של חברת החשמל נמצאות על שפת הים ונהנות ממשאב קירור בחינם ומייצרות גם את החשמל מגז במחיר זול יותר .

בסך הכל ההטבה השנתית לתחנות החשמל הפרטיות מגיעה במינימום ל 11- 10- מיליארד שקל  שממומנים על ידי תעריף החשמל של הצרכן הפרטי.

 

מדוע חברת החשמל  בחוב

האוצר דרך "רשות החשמל" יצר במכוון "משבר מבויים " (קבע תעריף נמוך מדי) להכניס את החברה לחובות , כדי לקדם את "אגנדת תחנות הכוח הפרטיות " ולהקים את התחנות חשמל הפרטיות  בכל מחיר בטיעון שחברת חשמל לא יעילה, ואם לפני 10 שנים המחיר היה עולה ב 10 אחוז בממוצע היו לא היה חוב והחברה היתה חוסכת 3 מיליארד ריבית בשנה  ( החוב מורכב מ 45 מיליארד חוב אמיתי ו25 מיליארד קופת פנסיה  40 אחוז יותר על החשמל+ 3 מיליארד שקל ריבית על חוב חברת החשמל , החוב העצום לא נסגר והרווחים הרגולטורים "והגנות ינוקא" הולכים ל"תחנות החשמל הפרטיות" שמקבלות כסף רק על עצם בנייתן "תוספת זמינות "  וזכות חריגה למכור למגזר העסקי במחיר מופקע  וסבסוד מערכת ההולכה של החשמל על ידי הצרכן .

ואיפה התחרות ? אין שום תחרות – הכל בלוף לסדר מכירות חשמל לטייקונים  תשאלו את מבקר המדינה שיכתוב על כך בדו"ח לשנת 2021 .

נהנית ספר לברך ועשה לייק

ות של 65 מיליארד אם הכל כל כך טוב ויעיל  ?

 

 

 

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. שלום,
    בעמוד 4 של הדוח הרבעון השני 2015 של חברת החשמל יוצא שייצר חשמל מגז יקר ב38.5% לעומת פחם.

    זה פער ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.