5

חברת החשמל תרוויח השנה 10 מיליארד שקל כתוצאה מירידת מחירי הנפט ב50 אחוז

פליטת פה של מנכ"ל חברת חשמל בארוע שהיה במועדון " האוטו " בתל אביב מצביעה על רווח נקי של 10 מיליארד שקל השנה לחברה.

היא הופכת לחברה הרווחית בישראל כשהפער שבין עלויות ייצור החשמל ב20 – 25 אג לקילווט למכירתו לציבור  ב63 אג מגיע  ל300 אחוז או רווח נקי של 30 אחוז על המאזן של  10 מיליארד שקל בשנה.

קניית חברת החשמל וחובותיה במחיר החשמל הזה היא העסקה הטובה בעולם לכל טייקון, והם יגיעו, ויתכן שהציבור צריך לבקש מינוי מועצה מטעמו לבקרת חברת חשמל וחלוקת הרווחים האדירים או הוזלה דרמטית במחיר.

כל הנתונים מופיעים במאזן חברת חשמל השנתי  2013 – נמצא בגוגל רק צריך לקרוא 581 עמודים ולהבים

אם הרבה אנשים ישתפו את הכתבה, יתכן שמחיר החשמל לא יעלה בעוד מספר ימים בעוד 6 אחוז

מבדיקת מאזני החברה בשנים הקודמות ל" משבר הגז המצרי " מסתבר כי  הוצאות הדלקים של החברה  עמדו על ממוצע של 9 מיליארד שקל בשנה, ולאחר משבר הגז המצרי קפצו לרמת 19.5 מיליארד שקל כ 10 מיליארד שקל הוצאה נוספת לשנה  על דלקים יקרים.

לפני תחילת המשבר בתחילת 2011 עמד מחיר החשמל על על 48 אגורות לקילווט, ואילו בהעלאה שתהייה בעוד מספר ימים יגיע המחיר החשמל  ל 63.2 אגורות כלומר יעלה בעוד 31 אחוז מרמתו ערב המשבר, מה שיגדיל וינפח את רווחי החברה לסכומים דמיוניים, כשכל אחוז עליה במחיר החשמל שווה במאזן חברת חשמל העומד היום  על 27.5 מיליארד שקל כ275 מיליון, ומנפח את רווחיה בקרוב ל 300 מיליון שקל לשנה (העלאת המעמ מ 17 ל18 אחוז תכניס למדינה עוד 275 מיליון שקל הכנסה ממע"מ.

הדוחות הרבעונים הישנים הוסרו מאתר האינטרנט של החברה

במקרה או לא באתר חברת החשמל דאגו להסיר את הדוחות הרבעוניים מהאינטרנט (גוגל- חברת חשמל דוחות כספיים רבעון ראשון)  "והדף לא פעיל וקיים" ודאגו להפנות את הציבור לדוחות תקופתיים שנתיים ולאתר צבעוני ויפה ללא נתונים כספיים, הכל כנראה שהרווח הענק לא יתגלה מייד תוך 90 יום מהיום שבו עברה החברה לשימוש בגז טבעי וויתרה על השימוש בסולר ומזוט.

מכיוון שהתחלת הזרמת הגז הזול מקידוח תמר החלה בסוף מרץ 2013 עם סיום הרבעון הראשון של החברה הרי שאת תוצאות הרבעון השני  תפרסם החברה רק בסוף אוגוסט 2013 וכבר בו יתבטאו הרווחים האסטרונומים של החברה על חשבון המשבר שהסתיים ועל חשבוננו.

עובדה נוספת המעידה על מאזן משופר היא שמחירי הפחם רכיב מרכזי  שהיא משתמשת בו לייצורכ 50 אחוז מהחשמל נמצא בשפל של 5 שנים ומחירו ירד ריאלית ב 40 אחוז כולל ירידת הדולר בשנים האחרונות כתוצאה ממעבר בעולם לשימוש בגז טבעי ,אולם נתון זה מעולם לא קיבל ביטוי בתקשורת .

 

ספין המשבר הקשה בחברת חשמל

חברת החשמל סיימה את שנת 2012 עם הפסד נקי של 679 מיליון שקל, זאת לאחר הפסד של 799 מיליון שקל ב-2011 ,והפסד של 2 מיליון שקל ב-2010 אז היה מחיר החשמל 48 אגורות ועתה עלה בדיוק ב 31 אחוז  ל 63 אגורות, אבל הבוננזה העיקרית היא בעובדה שנצילות הגז להפקת חשמל גבוהה פי 5 מהפקת חשמל בסולר או מזוט או פחם, והחברה עברה מיחס  דלקים יקרים : גז טבע של 88:12   בשיא המשבר , ליחס דלקים זולים 52:48   פחם מול גז טבעי, וזה המקור לרווח הענק.

בחברת החשמל מספרים לציבור שהם במשבר ובמצב פיננסי קשה אבל כל הנהלה משקרת אבל והכל בלוף, המשבר מתוכנן כדי להכניס את היזמים פרטיים לשוק על חשבון קופת החברה וכל עלות מימון החוב הענק מגיעה ל 4 מילארד שקל בשנהו היא כבר מובנית במאזן ואילו הנזק שנגרם לחברהשל  10  מיליארד הוצאה עודפת על דלקים  בשנה וחצי יספג תוך שנה ורבע וכולו באחריות משרד האנרגיה שחסך צינור גז חליפי חירום במילארד שקל למדינה מוגדרת "כאי במצור"  כשנוח לשלטון.

9 מיליארד שקל רווח שנתי כתוצאה מירידת מחיר האנרגיה  ינחתו בקופת החברה השנה למטרות אחרות והמחיר לעולם לא יירד שוב, ותהיו רגועים משום שכל הרווח יתבזבז באופן מכוון, ומחיר החשמל לפי המתוכנן יעלה עוד 20-30 אחוז  תוך 3 שנים הכול כדי לממן את ההונאות הבאות :

החברה מפסידה מיליארד בשנה על ייצור חשמל ירוק

סבסוד החשמל הירוק המהווה כרגע כ 4-5 אחוז מייצור החשמל של החברה גורם לחברה הוצאה מיותרת של קרוב למיליארד שקל בשנה על אותו קילווט המיוצר על ידה ב20 -25 אגורות והיא נאלצת לקנות אותו מהצרכנים הסולרים והטייקונים במחיר ממוצע שבין 200 אגורות ל 60 אגורות זה בשעה שהיא מוכרת ליצרני ההתפלה חשמל ב 20 אגורות.

הונאת  מוני החשמל האלקטרונים

מכיון שנותר כסף רב בקופת חברת חשמל הוא לא יוחזר לצרכן, אלא יושקע במונים חשמלים חכמים "שהצרכן יוכל לקרוא באייפון את קריאת המונה"  והסיפור הזה יעלה לחברה עוד 3-6 מיליארד שקל בהחלפת 3 מיליון מונים למונים חכמים (יתכן ששוב חברת סימנס תמכור לחברה מונים) והשאלה מי באמת צריך מונה חכם ויקר כזה חוץ מהמאכרים בשעה שמוני החשמל הקיימים עובדים כבר 50 שנה רצוף  ללא תקלות ואין סיבה שיתקלקלו

המונים החדשים יהיו התשתית האלקטרונית להונאות חיוב אלגוריתמיות ומכירת החשמל בדקות לציבור כמו בחברות הסלולר כשהיצרנים הפרטיים יכתיבו מחסור מדומה וינפחו מחירים כמו בחו"ל בשעות שיא ורק עיור לא רואה לאן הולך השוק כשנוצר מחסור מכוון  שיאפשר מכירת חשמל בשיא על ידי הטייקונים.

הונאת המסננים

בשיא המשבר החברה הולכת לקבור כסף 9-10 מיליארד שקל במסנני אוויר שאינם נחוצים, אבל משהו הולך לעשות בתיווך כסף גדול וטעות בבניית ארובה גבוהה מדי (250 מיליון שקל נזק) מעכבת את התקנת המסננים .

ולסיום לא הולך לחברה עם סימנס, והגנרטור שנקנה בכסף כספי השוחד של השופט דן כהן  נשרף חודש לאחר שהותקן, לאחר שישב באחסנה 12 שנה וגם כאן הנזק מהשריפה מגיע  לגנרטור לאיזה מיליארד שקל (נראה שלא היה מבוטח) והגנרטור התחליפי יעלה עוד 250 מיליון שקל כסף קטן, שהרווחים מגיעים ל10 מיליארד בשנה והמחסור בחשמל מאפשר להעלות את מחיר החשמל בטיעון של בצורת חשמל – תשאלו את שר האנרגייה הקודם פיזיקאי  שלדעתי לא יודע לקרוא מאזן של מכולת לפי הביצועים בתקופתו שגרמו לציבור נזקי עתק לדורות .

 נהנית ספר לחברך עשה לנו לייק  ו SHARE

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

5 Comments

 1. אבי,

  אין זכר למה שאתה אומר בדוח 2013 שהיה לחברת החשמל רווח נקי של 10 מיליארד ש"ח. עיינתי בדוח וגם בסיכומו שלהלן:
  https://www.iec.co.il/investors/pages/financialreportslist.aspx

  האם יש לך מידע מדויק מאיפה לקחת את המספרים ואם מהדוח, אז מאיזה עמודים?

  ה- 581 עמודים לא רלוונטיים לכל, אני מדבר רק על נושא הרווח. זה חייב להיות מצוין איפשהו אם הוא אמיתי!

 2. משרדי הממשלה כולל משרד התשתיות ומשרד האוצר וחברת החשמל וגם מקורות, כולם קליקה של רמאים בחסות חוק מאולתר שהם מעוותים לטובת סחיטת העם.

  לא יאמן שבמוצרים בסיסיים, מדינה שמתיימרת שהיא מדינת העם, מדינה דימוקרטית, מאפשרת עושק בלתי נתפס כזה.

  עם אפתי וישן והמדינה יחד עם הטייקונים נתמכי הפוליטיקאים, עושים בו שפט.

 3. כל החומר מתפרסם במאזן חברת חשמל 2013 מופיע בגוגל וצריך לקרוא 581 עמודים במהירות כדי לדלות את הנתונים – סמוך עלי שכל הנתונים מדוייקים או שתקרא את המאזן ואם משהו לא נכון ניתן לפרסם כאן ללא חסימה – אבי

 4. כל החומר מופיע במאזן השנתי של חברת החשמל לשנת 2013 חפש בגוגל סך הכל 581 שצריך לדעת לקרוא מהר ולהבין וגם הראייה שלי מצויינת – תסמוך עלי שאני מדייק ולא סתם הנתונים האלו לא מתפרסמים בשום עיתון

 5. יש סוגיה אחת בעייתית בכל הפוסט הזה – הנתונים שאתה משתמש בההם לא נגישים, אין קובץ עם החישובים שלך ובאופן כללי המידע שאתה מציג מוצג כמו הדוחות של חברת חשמל עליהם אתה מתלונן – הרבה מלל בלי מידע שיגבה אותו
  אני די בטוח שלא צריכה להיות לך בעיה להנגיש את המידע שאתה משתמש בו – זה גם יעלה את האמינות של כל מה שכתבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.