2

חברת חשמל קונה את הגז ב 7.8 אגורות לקילווט ומוכרת ב 48 אג לקילווט (לאן נעלמים רווחי חברת חשמל) ?

150 מיליארד שקל " ייגנבו " מקופת חברת החשמל בשנים הקרובות בחסות "החלטות ממשלתיות " המובלות על ידי ראש הממשלה ושטייניץ שר האנרגייה.

החלטות רגולטוריות הזויות, שאינן כלכליות, המשפיעות על מאזן חברת חשמל ומקטינות טכנית את רווחיה ומעבירות אותה להפסד-ניתן לבדוק ב 5 דקות .

ההחלטות אינן מוצגות לאיש מחוץ למערכת, ואיש בציבור אינו מבין בהן,  והמומחים "אנשי המספרים" משתפים פעולה לפי "רוח המפקד " ושותקים -כמו שראינו .

גונבים בלי בושה כסף מקופת חברת החשמל בהחלטות רגולוריות הזויות ולא כלכליות.

רוב הכסף הנשאב מקופת חברת חשמל כ- 12 מיליארד בשנה יזרום לתחנות הכוח הפרטיות למינהן כסובסידיה ולצורך יצירת נתח שוק , הן השחקן הסמוי ב"מתווה הגז "שאיש לא היה זקוק לו, ולא היה כאן עד 2011 .

בפועל הציבור משלם היום עוד  12מיליארד שקל עלות עודפת על חשמל בשנה למימון ההונאה הקרוייה "תחנות חשמל פרטיות" (עוד 40 אחוז בחשבון) בשעה שמחירי האנרגיה בעולם ירדו ב 50 אחוז

האם מאזני חברת החשמל מזוייפים על ידי בכירים לצורך גניבת כספי ציבור ?

לטענתי, משהו דואג לזיוף מאזני חברת חשמל כדי להסתיר את הסכום הזה מהציבור ולגרום לו לחשוב שחברת החשמל מפסידה כסף כדי לצדד במהלכי ההפרטה, וכדי להעביר את הסכומים האלו בקלות למימון תחנות החשמל הפרטיות  -ניתן לבדיקה ב 5 דקות .(האשמה חמורה מאד )

אם אני טועה נא להתקשר עימי אבי זלינגר  0528010967

האם לפנינו מודל של שליטים ערביים הגונבים את כספי הנפט של מדינתם בעשרות מיליארדים?   לכאורה נראה כך, ומחייב חקירת משטרה דחופה עקב חוסר ההגיון של ההחלטות .

הרווח הגלמי של חברת חשמל 700 אחוז  על ייצור החשמל

כמה עולה לחברת החשמל לייצר חשמל ? כמה היא מרוויחה באמת?  מסתבר שהרווח הרווח הגלמי שלה הוא 700  אחוז 

אבל היא מציגה הפסד החישוב למטה .

האם חברת חשמל מפסידה כסף או מרוויחה מיליארדים ?

מספרים לכם שחברת החשמל מפסידה כסף,  אבל היא מרוויחה מיליארדים ,האמת היא שרווחי חברת החשמל נגנבים באופ חוקי מחברת החשמל במסגרת החלטות ממשלתיות רגולטיביות מתוכננות לגבי אופן הצגת מאזן החברה והצגת רווחיה כשהמדיניות ו"רוח המפקד" היא הסתרת רווחיה וגניבתן בהחלטות רגולטוריות .-ניתן לבדיקה ב 6דקות

בדיקה קטנה שלי פיצצה את כל תחזיות גביית רווחי "מתווה הגז "של ששינסקי מ 600 מיליארד ל 200 מיליארד

רק לפני שבוע הציבור למד שהרווחים האסטרונומיים החזויים ממתוה הגז יהיו כ-שליש מהמדווח 220 מיליארד שקלים, במקום 600 מיליארד שקלים (חשיפה שלי בוועדת השימוע דרך חישוב עסקת יוניון פאנוסה )שהודלפה במהירות לעיתונים כדי למנוע נזק  ושליטה במצב.

 

האם מתבצעת מרמה והפרת אמונים מצד ראש הממשלה ושטייניץ?

לכאורה מדובר בעבירת מרמה והפרת אמונים מצד ראש הממשלה ושר האנרגיה הנוכחי והקודמים, משום שהנזק שעומד להגרם לציבור ולחברת חשמל], עקב "מתווה הגז"  והרפורמה במשק החשמל יגיע בשנים הבאות ל 100-150  מיליארד שקלים,  חצי תקציב מדינה, כסף שיכל לכסות בקלות פעמיים את כל הגרעון המדובר של חברת החשמל כ-70 מיליארד שקלים   .

גניבת 150 מיליארד שקל מקופה ציבורית או מהציבור בעת שקופת המדינה ריקה והפסד אבדן רווחים בהיקף כזה, מחייב חקירת משטרה, גם שהוא נעשה בחסות רגולציה ממשלתית הנותנת צידוק חוקי לכך בהחלטות ממשלה .

מהי המוטיבציה של שטייניץ ונתנייהו ?

לא סתם נתנייהו ושטייניץ בלחץ, ואיש לא מבין את המוטיבציה של שטייניץ ונתנייהו להעברת המתווה, אבל מה שברור הוא שלמדינת ישראל בעלת מניות חברת החשמל, ו/או לציבור בישראל עומד להגרם נזק ישיר של עלות חשמל עודפת של 150 מיליארד שקלים בעלות החשמל לציבור עקב המהלכים שהם מבצעים שישפיע על כל המשק, ועל כל המסחר הקמעונאי בשנים הקרובות.

תחנות חשמל פרטיות שלא היו כאן יזכו בפדיון של 150 מיליארד שקל-מאיפה הכסף .

סכום של 150 מיליארד שקלים יזרום כולו לתחנות החשמל הפרטיות שלא היו כאן עד 2011  ושחולבות את רוב רווחיה של חברת חשמל ולא יזרום למגזר הקמעונאי שעדיין לא הבין שסכום זה אבד לו בצריכה עתידית ויפגע אנושות במכירותיו.   .

 

כמה עולה לייצר 1 קילוווט חשמל לחברת החשמל ? 7.5 אגורות  לקילווט

                      המחיר לצרכן 48 אג  לפני מע"מ

חברת חשמל מוכרת לכם קילווט/שעה ב 48 אג לפני מע"מ בשעה שייצור קילווט אחד בגז עולה לה 7.8 אגורות  פי 6 ממחיר הקנייה, והינה החישוב לפניכם – תתאמצו קצת

1 קילוווט שווה      ל btu  3412

10 קילוווט שווה ל btu  34120

1 מ"ק גז = 35335btu

עלות יצור גז 10  קילווט   =  78 אגורות  גז    עלות הגז לייצור 1 קילווט=  7.8 אג

עלות המכירה לציבור של 10 קילווט  4.80 שקל  לפני מע"מ

ב.יחידת חום עולה 5.75 דולר  =  1מיליון btu  ? מכילה כ-  28.6 מטר קו"ב גז

mmbtu מיליון btu  גז  מכילים 28.263682  מטר מעוקב גז

28.26  מ"ק כפול 35,335  btu/cub = 1,000,000=btu

ב1 מטר קוב גז יש 35,335 btu

1 מטר/קוב גז  מכיל אנרגיה השווה 10 קילווט/שעה חשמל או 4.80 ש"ח

החברה קונה יחידת חום (מיליון btu)  ב 5.75 דולר  שהם כ- 22 שקלים ל 28  מטר קוב גז  או 78  אגורות  למטר קוב  גז ששוים 10 קילוווט או 4.8 שקלים

חברת חשמל מוכרת לכם 10 קילוווט ב 4.80 שקלים פי 7 מערכו

אם חברת חשמל קונה  מטר קוב גז ב 78 אגורות  ויש בו 10 קילווט הרי שמחיר ייצור קילווט אחד  7.8 אגורות.

סיכום :

משהו לא תקין במאזני חברת חשמל -משהו מכבס אומם כרצונו, הרווחים האדירים נעלמים ביער הרגולציה ונשאיר את הבדיקה המלאה למשטרה .

 

הבדיקה שלנו  מראה שחברת חשמל  מרוויחה מיליארדים במאזנה, אך מאזניה מזוייפים כדי להעביר את רווחיה לתחנות החשמל הפרטיות .

מי אחראי על הזיוף ? האם זה ראש הממשלה שבעניין ולכן הוא לחוץ ?האם זה שטייניץ או רשות החשמל ?

יש פה עובדה ברורה והיא שמיליארדים נגנבים מקופת חברת החשמל ואיש אינו מודה בזה .

יש עוד עובדה פשוטה, והוא שאני פוצצתי את העובדה שרווחי המיסים "ממתוה הגז" הם בדיוק שליש מהמדווח, בשעה שכל המערכת והמומחים שתקו כשראו שהנתונים המופצים על ידי שטייניץ ונתנייהו שגויים לחלוטין.

יתכן שלפנינו פרשה גדולה פי כמה

נהנית ספ לחברך ועשה לייק .

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

2 Comments

  1. שכחת שיצירת החשמל נעשית בנצילות של 40 – 60 אחוז, תלוי בתחנת הכוח ולכן כמות הגז הדרושה ועלות ייצור החשמל היא כפולה ממה שחשבת. בנוסף שכחת שכדי ליצר חשמל צריך תחנת כוח שיש לה עלות מימון ועלות אחזקה ובלאי, כך שליצר קילו ווט שעה חשמל עולה הרבה יותר ממה שכתבת

  2. אני תמיד חשבתי שכל הרווח של ח"ח הולך לתשלום חובות עצומים ומשכורות גבוהות+תנאי פרישה גבוהים כי יש עכשיו הרבה פרישה בגלל תחנות החשמל הפרטיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.