5

חברת החשמל תספק בקרוב חשמל מוזל לקפריסין, כרתים ויון – קומבינת מתווה הגז

קורםבםמקבא1לחברת החשמל אין זמן לתושבי כפר סבא, רעננה, וכוכב יאיר שיושבים בחשכה, איש שאינו מגיע לתקן את החוטים, החברה עסוקה כרגע בהקמת וסלילת קו חשמל תת ימי, כבל ענק באורך 1000 קילומטר (פעמיים אורך ישראל)  לאספקת חשמל מוזל ותחרותי  לאי קפריסין, משם לאי כרתים ומשם ליוון שתושביהן יהנו מהחשמל ישראלי זול ומסובסד ואמין בסטנדרט אירופי כמובן.

זאת בשעה שתושבי השרון שרויים בעלטה כבר 3 ימים (לקוחות שבויים) עם כבלי חשמל קרועים ליד הבית עקב בעיות תחזוקה..

קומבינת מתווה הגז- הגז כבר חולק ונמכר עוד לפני שנעשה כל דיון בכנסת על "מתווה הגז "   מחיר החשמל הועלה בן השאר ב40 אחוז גם לממן את התוכנית הזאת

נתנייהו ושטייניץ שר האנרגייה  עסוקים כרגע בפרוייקט הקמת "רשת החשמל של יוון" – "הקומבינה היוונית"(הסיפור מוסתר מהציבור והכנסת )

ראש הממשלה חותם ב2012 על מכירת הגז והחשמל ליוון – בשיא "משבר החשמל המבויים".

זה ראש הממשלה בעצמו חותם במרץ 2012 על הסכם לאספקת חשמל זול לקפריסין ,כרתים,  ויוון לפני 3 שנים בשיא "משבר הגז המבויים" על מחסור בחשמל בישראל , בשעה שהוא ושטייניץ שר האנרגיה מסיתים כל הזמן נגד יעילות חברת חשמל ותפקודה, .

נתנייהו  לחוץ  להעביר את "מתווה הגז" בכל מחיר – כי הוא זקוק לגז הזול מתמר ולוויתן עבור "הקומבינה היוונית" שמוסתרת המציבור משום שהתחייב עליה ללא ידיעת הציבור והכנסת.

http://www.hurriyetdailynews.com/israel-greek-cyprus-sign-electricity-deal.aspx?pageID=238&nID=15241&NewsCatID=359

g1

זה  שרטוט קו החשמל התת ימי המתוכנן – חיפה – האי קפריסין – יוון – האי  כרתים באורך 1000 קילומטר( חברת חשמל קרוב לביית ).

http://eandt.theiet.org/news/2012/mar/cyprus-interconnector.cfm

 

g2

למטה כתבות נוספות על ההסכם.

 

הספק הקו 2000 מגווט  חשמל = הספק של 2-3 תחנות כוח חדישות ( מספרים לציבור על "בצורת חשמל" בישראל)  .

תפוקת חשמל בכבל התת ימי ליוון תהייה למעלה מ 2000 מגה ווט (3 -2 תחנת כוח ענקיות חדישות – אך בתקשורת ובראשה ראש הממשלה ושרי האנרגייה מספרים לציבור, שאין במדינה חשמל, וישראל נמצאת "בבצורת חשמל"  ולכן מחיר  החשמל עלה ב 40 אחוז , (מסתבר שיש חשמל להאיר את כרתים וקפריסין ויוון ביחד .)

עלות הכבל כבל ל1000 קילומטר  וצינורות הגז לצידו 15 מיליארד שקל במינימום- אין כסף לפיתוח לוייתן

עלות הפרוייקט להנחת הכבל התת ימי לכרתים וקפריסין וצינור גז לצידו  כ 15 מיליארד שקל, זה בשעה שהמדינה ואנשי מתווה הגז טוענים שאין לה כסף 28 מיליארד לפתח את לוויתן ולכן צריך להעביר במהירות את  "מתווה הגז".

כמובן שחלק מההסכם החשמל הוא מכירה נוספת של גז לייצוא במחיר מסובסד ליוון ולכן התעקשות במתווה הגז היא על היצוא

מסתירים מידע חשוב מהציבור -על התוכניות לשימוש בגז הישראלי ובחשמל הישראלי.

ראש הממשלה ושטייניץ לא מתערבים בנעשה השבוע בחברת חשמל רק בגלל העניין הזה ורגישותו ומעורבותם האישית "בפרוייקט פיתוח רשת החשמל של יוון ", והמידע הזה לא פורסם מעולם בישראל הוא מוסתר מהציבור באדיקות.

האם חברי הכנסת שמעו על הפרוייקט לפני החלטה על מתווה הגז?

לא ברור אם המידע על הפרוייקט הגרנדיוזי שיעלה למדינה 15 מיליארד שקלים ויסובסד  על ידי הציבור הישראלי, הגיע לידיעת חברי הכנסת שאשרו את המתווההגז ללא בדיקה, והוא  מסביר את ההתנהלות הממשלה במתווה הגז לאישור שאיבה לא מוגבלת מלווייתן ולייצוא גז בכל מחיר ואת הטיסות התכופות של ראש הממשלה ליוון וקפריסין במסווה בטחוני כמובן.

הגז הישראלי והחשמל הישראלי ימכרו במחיר מסובסד לייצוא .

בשעה שמחירי החשמל בישראל נעולים במכוון במחיר שיא שערורייתי  ל 15 שנה 5.57  דולר ליחידת חום  (המחיר היום 2.08 דולר ) ומממנים את פיתוח מאגרי הגז , הגז והחשמל ( לכרתים וקפריסין ויוון ) ימכר במחיר מסובסד ותחרותי  בגלל פער המחירים המטורף שנוצר לאחר ירידה של 70 אחוז במחיר הגז.

מדוע מתאמצים להעביר את מתווה הגז?

עכשיו ברור מדוע ראש הממשלה מתאמץ להעביר את מתווה הגז מול הבוננזה האמיתית הצפוייה לכל הבוחשים שמוסתרת באדיקות מהציבור . .

עוד כתבות

http://beta.trtworld.com/europe/subsea-cable-link-israel-cyprus-and-greece-1722

כתבה בעיתון הגרוזלם פוסט שברחה לעיתון בטעות

http://www.jpost.com/Diplomacy-and-Politics/Israel-Cyprus-Greece-sign-electric-cable-deal

 

עשרות לוביסטים שותפים להסתרת כל הפעילות הזאת מהתקשורת הממוסדת .

לציבור מספרים בתקשורת שהחברה לא יעילה, פושטת רגל ,לא מנוהלת טוב ועל מחסור בחשמל, אך זאת הצגה לציבור המוסת מול תוכנית גרנדיוזית כזאת, שדורשת רמה תפעולית גבוהה .

מאזני חברת חשמל מזוייפים

גם מאזני חברת חשמל מזוייפים לרעה כבר 3 שנים על ידי רשות החברות לצורך הצגת הפסדים כספיים פיקטיביים שיאפשרו את גניבת הכנסות החברה מחשמל (החברה היתה אמורה להרוויח 10 מיליארד בשנה אך הכסף זורם לבעלי תחנות הכוח הפרטיות בעסקאות משחתות  .

הטיסות החשאיות של נתנייהו ליוון וקפריסין- "במסווה בטחוני" .

ראש הממשלה מרבה לטוס בשנים האחרונות לייון וקפריסין ולהפגש עם ראשי המדינה שם, משום שהוא מנהל מטעם הטייקונים את הקמת אספקת החשמל העתידית לאיים היוונים קפריסין, וכרתים על חשבון אזרחי מדינת ישראל שממנים את הקמת רשת החשמל של יוון .

כרגיל לשכת ראש הממשלה מפיצה שקרים על מחלוקות מדיניות בין על שטחים ימים כלכלים (עוד פעם שטחים ) כדי להסתיר את הפעילות האמיתית של ראש הממשלה כנציג הטייקונים מהציבור בישראל.

סוף דבר

אזרחי ישראל שותפים בפועל ללא ידיעתם בהקמת מערכות חשמל של מדינה אחרת, ומסבסדים אותה, הגז שלהם נגנב על ידי ראש הממשלה ושטייניץ כדי לייצר רווחים עבור גופים עלומים שלא יגיעו לאזרחי המדינה .

אבל יש נחמה משום שבפעם הבאה כשתהיו בכרתים או בקפריסין החשמל יהיה ישראל על חשבונכם, כמובן ותוכלו להתגאות בייצוא הישראלי.  .

את מי מענינת כפר-סבא רעננה וצור יגאל כשכולם עסוקים בבוננזת החשמל בכרתים.

 

נהנית ספר לחברך ועשה לנו לייק וSHARE

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

5 Comments

 1. הצבעתם עבור נתניהו למרות שבעבר נקעה נפשכם מתעלוליו והדחתם אותו. מה חשבתם שהוא השתנה? איך כתוב בתנ"ך: היהפוך כושי עורו ונמר חבוברותיו?
  איפה שתסתכלו בעיין בוחנת יש כישלון! במאבק נגד אירן הוא נכשל! ניסיונו שהקונגרס האמריקאי יתמוך בו נכשל! טפטופי הטילים מעזה לא פסקו! הטרור ברחובות הערים מרים ראשו!
  וזו רק דוגמה קטנה

 2. לתושבי כפר סבא, רעננה, וכוכב יאיר שיושבים בחשכה הם פריירים. חברת וכה לספק חשמל באופן תקים גם למנויים שלה, אזרחי ישראל ,כיון שהם משלמים עבורו. וגם לפרויקטים נוספים למשל ליוונים ולקפריסין. חשמל הוא מצרך צריכה בסיסי וחיוני מאוד. מסיבה זאת יש לחייב את חברת החשמל על פי חוק להיות מסוגלת, להתאים את עצמה, להכשיר צוותים לשם כך, ולעשות בדק ביית פנימי ותהליכי ייעול. חברת חשמל היא מונופול, גם כל בית חולים בפני עצמו הינו מונופול באזורו. אף על פי כן כל "מפעל" חיוני חייב להיות ערוך למתן שירות יעיל ומהיר בכל מצב.

 3. אבי אתה תותח – כל פעם הורג אותי מחדש!
  מה יהיה עם המדינה הזו?????????

 4. הפרטה תעלה את המחיר ותוריד את השירות. ואל תשכחו שמי שיקח את הגופים האלה סביר להניח יהיה חלק מהטייקונים שיקחו הלוואה על חשבון הציבור . חוץ מזה ארועים כאלה קורים גם במדינות אחרות אם שכחתם. כשהיו סופות קשות בקנדה וארה"ב בחורף ( מינוס 10-20 מעלות ) אנשים חיכו גם שבוע שיחברו אותם לחשמל. אז מספיק עם העליהום

 5. ראו מקרה אנרון בארצות הברית ,האם גם כאן זה יקרה ואיני מתפלא על נכלוליותם של ביבי והפודל שלו שאיפור שומרי הסף ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.