5

וועדת שרים סודית לאיתור ילדי תימן איתרה 29 ילדים תימנים בלבד – כולם אומצו כחוק.

תיקים באפילה  תיק מס 1

 

 

 

 

 

 


 

רוה״מ נתניהו מקים ״וועדת שרים סודית״ לגילוי מאומצים/ חטופים, במקביל לועדת קדמי, ולבדיקת עוולות מפא״י כלפי התימנים.

בבדיקה סודית שביצע בשנת 1997 צוות שרים קואליציוני מיוחד שהוקם לבחינת  ״פרשת ילדי תימן״ על ידי רוה״מ בנימין נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אלייקים רובינשטיין, התגלה להפתעת צוות השרים המיוחד, כי הורים תימנים רבים מסרו את ילדיהם בהסכמה לאימוץ בזמן ״פרשת ילדי תימן״  ומדובר בתופעה רחבה מאד בעדה התימנית. (הרשימות בידי ).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בצוות הבדיקה של וועדת השרים מחברי הקואליציה בלבד , היו  שר הפנים ח״כ אלי ישי, השר לבטחון פנים אביגדור קהלני,( תימני) , שר הבריאות יהושוע מצא, וח״כ צחי הנגבי ( תימני ) . כולם חיים ושומרים את הסוד בליבם.

רוב חומרי צוות הבדיקה שיצר הצוות הושמדו לאחר עבודתו בניגוד לחוק, וחלקם הוסתרו, כדי לא להשאיר סימנים לבדיקה הממשלתית – קואליציונית, אך בסריקת הארכיון בשנה שעברה נסרקו בטעות חלק מהחומרים שהוסתרו, והתגלו על ידי .

 

מתברר כי ראש הממשלה נתניהו וצחי הנגבי יודעים היטב את תוצאות הבדיקה הסודית שנעשתה על ידם לאיתור מאומצים בפרשת ילדי תימן –  ״הפרשה לא היתה ולא נבראה״ .

בסך הכל התגלו בגנזך המדינה הסודי 29 תיקי ילדים תימנים מאומצים מתוכם 26 נמסרו בהסכמה תוך שבועה לפני שופט,  ו3 הוצאו על ידי שלטונות הסעד, זאת לעומת הערכה שהושמעה בפני חברי הכנסת על 4500 ילדים שניתנה על ידי העמותות למען ילדי תימן ובכירי העדה התימנית בשעה שהאמת מוסתרת מהציבור.

 

נתון זה הימם והפתיע את אנשי הליכוד שבשלטון שציפו לגילויים רבים של עוולות מפא״י, ולאיתור מאומצים/ חטופים רבים,  ומכיוון ״שההר הוליד עכבר״ המידע החשוב צונזר לא פורסם מעולם באופן נרחב ופומבי בכל כלי התקשורת הראשיים מסיבות פוליטיות ועומעם,

המידע  לא צויין באופן ברור בדו״ח וועדת קדמי והוא אחד הגורמים להתנפחות הפרשה. ברשותי מספר רב של מסמכים שיפורסמו.

– לתשומת מפלגות השמאל שתומכות בהכרה״בפרשת  האימוצים והחטיפות״  שלא היתה ולא נבראה- מסמכי ממשלה רשמיים  .

צוות השרים המרובע בראשות שר המשפטים צחי הנגבי (תימני מתדלק הפרשה 3 פעמים בגלל מעורבות סבו) , שר העבודה אלי ישי, שר הבריאות יהושוע מצא, והשר לבטחון פנים אביגדור קהלני ( כולם חיים ) ביצע מספר רב של ישיבות בנושא,  וביצע סיורים אישיים בגנזכי המדינה, ופגישות לצורך ביצוע בדיקות DNA  וחפירת קברים .

גם  כאן ״לא התגלה כלום כי לא היה כלום״  וגם חלקים ממידע זה הוסתרו מהציבור ויפורסמו.

בסופם  של דיוני וועדת שרים זו הושמדו 99 אחוז מהמסמכים שהיו בתיקי המשרדים בשליטת שרים אלו – למעט מעט ששרדו בטעות משום שהוחבאו נסרקו בטעות לאחרונה והתגלו על ידי.

 

 

הגיע הזמן שראש הממשלה וצחי הנגבי ( נגזלו ילדים ) יספרו לציבור את האמת המרה ״בפרשת  ילדי תימן ״ משום שהפרשה פוליטית וגובלת ״בעלילת דם ״ נגד מייסדי המדינה.

 

 

 

 

בהצעת  מחליטים מתאריך 29.10.97 הממשלה החליטה להטיל על השרים אביגדור קהלני, יעקב נאמן, צחי הנגבי, והיועץ המשפטי לממשלה אלייקים רובינשטיין להקים צוות שרים בנושא ילדי תימן.

פותחים את כל גנזכי המדינה הסודיים

בסוף שנת 1997 באישור  היועץ המשפטי לממשלה אלייקים רובינשטיין ובהסכמת הגב אלה בלאס, פקידת אימוץ ראשית ובאישורו נפתח בחשאי ״גנזך האימוצים״ הסודי לצורך איתור מאומצים,  ונסרקו שאר הגנזכים הסודיים.
בעת פתיחת ״גנזך האימוצים״  השמור והמאובטח היו נוכחים כל חברי חברי וועדת קדמי: השופטים יעקב קדמי, דליה קובל, והאלוף דוד מימון ( תימני).

מטעם המדינה והפרקליטות צורפה לפתיחה התובעת ורדה רוט  נחמני ( החוקרת מסרטה של רינה מצליח- ששכחה להזכיר את העובדה ) והגברת אלה בלאס פקידת אימוץ ראשית .

כמו כן צורפו אליהם חברי הועדה הסודית
המיוחדת לפרשת ילדי תימן, השר אלי ישי, השר אביגדור קהלני ( תימני) שר הבריאות  יהושוע מצא, והשר צחי הנגבי ( תימני)  ובנוסף חברים בכירים מהעדה התימנית, שליש הנשיא עמי גלוסקא ( תימני) ורחל צברי ( תימניה).

היועץ המשפטי לממשלה אלייקים רובינשטיין ופקידת אימוץ ראשית אלה בלאס אישרו את פתיחת הגנזך והנפיקו ייפוי כוח לכל המופיעים מעלה . ( מצורף המסמך)

מפתיחת גנזך האימוץ הסתבר כי נמצאים בו בסך הכל 29 תיקי אימוץ של ילדי תימן מתוכן 26 תיקים של אמהות שמסרו את ילדיהן מרצונן ( מצורף המסמך).

בפועל הושמדה הושמדה כל ניירת המסמכים הקשורה בפרשה במשרדיהם של  השר צחי הנגבי, השר יהושוע מצא,השר אביגדור קהלני ,והשר אלי ישי. – בפועל למי שמתעסק אם ארכיונים יודע שלא ניתן להשמיד בוודאות מוחלטת את כל הניירות

זאת כריכת התיק שבו היו הניירות של מסמכי הוועדה בנושא הקבורה התיק הועלם – נמצאו מסמכים

חלק א פרסומים של חומרים נוספים שהוסתרו בארכיון המדינה מחר.

המדינה לא יכולה להכיר במה שלא היה ולא נברא – זה סוף מערכת המשפט

הכותב אבי זלינגר מכיר את פרשת ילדי תימן היטב  ואת חלק מגיבוריה ורוצה להביא לסיומה במימדים שבה היתה.  הפרשה הפכה פוליטית לצורך הכפשת מייסדי המדינה

052-8010967  zelinger@inter.nt.il

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

5 Comments

  1. אבי זלינגר- ישר כוח על היושרה הידע והאומץ.

  2. רגע אז לפי ההיגיון שלך, העובדה שבזמן השואה נרצחו גם לא-יהודים כחלק ממלחמת העולם השניה מלמדת ששישה מיליון יהודים לא הושמדו בשואה .. זה שהיו קומץ הורים שמסרו את ילדיהם לאימוץ לא מוכיח שלא היו חטיפות. הגיון בסיסי של פסיכומטרי.

    • זה לא קומץ, זה שיטות דגימה. 29 מקרים נמצאו ובכולם בירור קצר הראה שהילדים נמסרו לאימוץ כחוק. זה אומר 0% מהמקרים חטיפות של ילדים תימנים. 100% מהמקרים מסירה לאימוץ.

  3. אבי זלינגר אדם אמיץ שלא מפחד ללכת נגד הזרם.
    הלוואי שהוא צודק והלוואי שיצליח להוכיח שדברים כאלה לא קרו

  4. יש בעיה עם העימוד. הצד הימני של הצילומים אינו נראה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.