1

התחרות בבנקאות תביא לקפיצת המחיר האשראי והלוואות לצרכן ל17 אחוז בשנה – השוק אפור .

עוד רפורמת טייקונים (רפורמת השוק האפור) לפנינו, תביא להתייקרות מחיר האשראי לצרכן ב 40 אחוז' ותקרב את מחיר הריבית שתשלמו ל"ריבית השוק האפור", משום שבין הבנק וחברת האשראי שלו לצורך "התחרות"  נכנס בכוח "טייקון מתווך"  שילוה מהבנק בזול וילווה לציבור יקר.

המתווך התחרותי חייב לגזור 40 אחוז רווח בין ההלואות שיתן ויקח, כדי לייצר לעצמו תשואה של 20 אחוז על הכסף – והלקוח ישלם את מחיר "התחרות"  בעוד 8000 – 10000שקל ריבית לשנה  על 100,000 הלוואות. (הנוכל פה מימין עובד עבור הטייקונים שרוצים לתווך בין הלוואות- מי בכלל צריך גוף מתווך בין הבנקים ובחברות האשראי?)

מצאתם טעות – התקשרו אלי אבי זלינגר 052-8010967

אותה הונאה כמו בחשמל, בדואר, ובמיים – הכנסת גופים מתווכים בין מונופולים לציבור מייקרת מחירים ב 40-60 אחוז.

אותה שיטה/הונאה בדיוק כמו במחיר המים שקפץ ב100 אחוז לאחר הכנסת טיקונים מתווכים (מתפילי מים לא יעילים), או במחיר החשמל שקפץ 40 אחוז בניגוד לירידת מחירי הדלקים בעולם, שמיוצר כמובן על ידי יצרני חשמל לא יעילים (תחנות חשמל פרטיות) , עכשיו תכינו עוד 17 אחוז לשנה ריבית על האוברדרפט שלכם ל"מתווך הפיננסי " שיכנס בין הבנק שלכם לחברת האשראי שלו וינפח את הריבית ב 40 אחוז כדי שירוויח..

המשק יקלע למחנק אשראי אדיר בריבית אפס – התחרות בבנקאות מחקה את מודל "אי ההחזר" של השוק האפור.

תוך 5 שנים המשק יחטוף "מחנק אשראי אדיר"  וחוסר יכולת פרעון הלוואות, בשעה שריבית בנק ישראל עומדת על אפס, אבל בשוק ההלוואות הריבית תהייה 17 אחוז לשנה, כמו הריבית ללקוחות חסרי בטחונות בכל העולם, או כמו ריבית "אי ההחזר" של שוק אפור בישראל שמייצרת רווח חסר סיכון ב17 אחוז ריבית לשנה – בלוף התחרות הבנקאית בנוי על "מודל אי ההחזר" של השוק האפור.

זה בדיוק מודל אמזון לצרכנים מופרעים חסרי שליטה- תקראו כאן

http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3677422,00.html

כיצג מתבצעת ההונאה המכונה תחרות בבנקאות ?

כיום הבנק מלווה לצרכן "מקבל האשראי החודשי" על קניותיו בישראכרט את הכסף עבור החיוב החודשי "באפס ריבית" משום שהבנקים נמצאים בעודפי נזילות, ומדובר בחברת ישראכרט או חברת  ויזה, חברות בת של הבנק ונתוני המידע הבנקאי /חוסן הלקוח משותפים לגופים, כך שלבנק יש "אפס סיכון על הכסף" ..

מטרת הרפורמה היא הכנסת גוף מתווך (בבעלות הטייקונים) בין הבנק- בנק פועלים וישראכרט למשל, שילווה מהבנק 15מילארד שקל בחודש, סכום חיובי הישראכרט, וילווה אמיד ת הכסף ללקוחות ישראכרט שקנו בכרטיס בכל חודש, ב 17 אחוז ריבית שנתית מהיום הראשון..

חברת כרטיסי אשראי החדשות תצטרך ללוות 15 מיליארד שקל מהבנק ושוק ההון כדי לפעול ביעילות .

העמדת אשראי של 15 מיליארד שקל מצד הבנק לחברה פרטית סולקת בבעלות הטייקונים, תצריך לדרוש מהחברה הסולקת  3-5 אחוז ריבית מחיר כסף בסיכון בינוני, ואילו "הגוף הסולק החדש" יצטרך לגייס הלוואות נוספות בשוק אגרות החוב ב 5 -7 אחוז ריבית כבטחונות לבנקים על ההלואות.

כדי להרוויח, הגוף החדש שיחליף את ישראכרט למשל, שייתן הלוואות לאזרחים ללא נתוני רקע כלכלי הסטורי,יצטרך לתמחר "ריבית שוק אפור פלוס"  או ריבית חסרת סיכון שתנוע בין 17-21 אחוז ריבית ובכך שוב יוכפל מחיר הריבית שהציבור ישלם , משום שהוא ממונף כולו על הלוואות – למעשה נבנית כאן פירמידת הלוואות כשהצרכן ממן את כל הפירמידה..

בנוסף הגוף הזה יצטרך לקנות את ישראכרט החדשה ב 2-3 מילירארד שקלים, מהבנק ויצטרך לקחת על כך הלואות עתק, שיממומנו מהריבית שישלמו הלקוחות כמובן -כמו את קופות הפנסיה.

17 אחוז ריבית בשנה לכל דורש – המלווה לא מפסיד כסף בשום תרחיש.

הנסיון הבנקאי של הלימות הון (החזר ופרעון הלוואות) מראה כי ברמת 17-21 אחוז ריבית שנתית על הלוואה, אין לנותן ההלוואה שום סיכון, משום שאם 40 אחוז מההלוואות לא יפרעו, עדיין הגוף החדש ירוויח כסף מהלקוחות הפורעים הלוואות (כיום הלימות הבנקאית היא 9.5 אחוז הלוואות לא נפרעות- בניכוי טייקונים)

השוק ההלוואות הבנקאי השוק האפור וכרטיסי האשראי יתכנסו ל17 אחוז ריבית שנתית

ברור לחלוטין שכל השוק כולל המערכת הבנקאית, תתכנס מהר מאד ל 17 אחוז ריבית שנתית, משום שהבנקים שיאבדו לקוחות, יתחילו להעלות את הריבית שהם גובים מלקוחותיהם הטובים, משום שהם יטענו שהריבית הנוכחית לא מתמחרת "אובדן נתח שוק" לגופים החדשים, ובנוסף הם לא מכירים את הלקוחות החדשים ולכן הם חייבים "תוספת סיכון" .

הבנקים יטענו שהפסידו רווחים עקב מכירת ישראכרט  וויזה, בדיוק כפי שקרה עם מכירת קרנות הפנסיה לטייקונים  מהלך שהביא לקפיצת דמי הניהול פי 5.

בעוד מספר שנים כל שוק ההלוואות ימצא את עצמו משלם ריביות רצח, למימון מהלך טפשי שרק הטייקונים ירוויחו ממנו, שלא היה בו צורך ויפגע אנושות בצריכה העתידית – ולכן תתאפשר גם שעבוד פנסיות כדי לגמור סופית על הבן אדם.

נהנית ספר לחברך ועשה לייק

 רציתם תחרות – כרגיל תשלמו לראות מי המנצח -כי מי המפסיד ידוע מראש והוא הציבור

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. אבי, אתה קצת נסחף.
    הבעיה היא לא באשראי, אף אחד לא יקח אשראי בריביות כאלה אלא אם הוא ממש חייב ולאלה הבעייתיים, הבנקים לא נותנים.

    שורש הבעיה פה הוא בעמלת הסליקה לבתי העסק, מבחינת הצרכן העניין הוא שקוף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.