1

הציבור מסבסד את יצרני החשמל הפרטי ב% ֵ40 ֵ,וישלם עוד 10 מליארד שקל בשנה על החשמל

תוך שנה ירדו הוצאות הדלקים של חברת חשמל ב10 מיליארד שקל  מ 19 מיליארד ל 9 מיליארד, אבל מחיר החשמל לציבור שעלה ב 40 אחוז לא יירד, כי " רשות החשמל " כבר דואגת להעביר את הפרש האדיר בעלויות הדלקים בן 10 מיליארד שקלים לשנה שנצברת עתה בקופת חברת חשמל ליצרני החשמל הפרטי – שאין צורך בהם ובשירותיהם.

כולם שכחו שמחיר החשמל הועלה בפאניקה ב 40 אחוז תוך שנה בשנת 2011 בגלל " משבר הצינור המצרי" אולם מאז מרץ 2013 לפני שנה, חברת חשמל מחוברת למאגר לוויתן בגז זול מאד והוצאות הדלקים שלה ירדו ב 10 מיליארד בשנה אך רשות החשמל מסרבת להוריד את מחיר החשמל לציבור .

איך מזייפים את מאזני חברת חשמל -הוראות רגולציה

הרשות מנחיתה במכוון הוראות רגולטוריות מאזניות פיקטיביות  על חברת החשמל כדי להסתיר מהציבור את העובדה שחברת החשמל מרויחה 10 מיליארד בשנה, ומחירי החשמל יכולים לרדת ב 40 אחוז חזרה למחירם ערב המשבר. .עקב השימוש בגז, אך היא החליטה להעביר את הרווחים לטייקוני החשמל הפרטי ללא צורך והציבור יממן את התחרות בחשמל ב 10 מיליארד בשנה ללא צורך דרך מחירי חשמל מנופחים.

איש בכנסת או בממשלה או בעיתונות לא מדבר על הרפורמה המושחתת ביותר בתולדות מדינת ישראל  שתעלה לציבור עוד 200 מיליארד שקל  ב20 השנים הבאות 10- מיליארד לשנה ותמוטט את הכלכלה לחלוטין.

איך לוקחים לחברת חשמל 40 אחוז מנתח השוק בלי להפילה – מרימים את מחירי החשמל  ב 40 אחוז

מטרת המהלך הכוחני הזה של רשות החשמל היא העברת 40 אחוז מייצור החשמל בישראל לטייקוני החשמל ללא סכנת של קריסת מאזן חברת חשמל, שלא תקרה בעת במחיר החשמל החדש שנופח ב 40 אחוז במכוון  ומחיר החשמל לא ירד לרמתו ערב המשבר, אבל הציבור ישלם עוד 10 מיליארד שקל על החשמל שלו לשנה ויפצה את חברת החשמל על אבדן 40 אחוז נתח שוק המוסדי שילקח ממנה.

רשות החשמל מחלקת במהירות לטייקוני החשמל הפרטי ללא כל בקרה ציבורית  רשיונות לאספקת חשמל ללא צורך וללא סיבה, כדי לקבע עובדות לאספקת חשמל פרטי על ידי וההוזלה בחשמל לא תגיע בחזרה לציבור כפי שהובטחו לו.

לאן נעלמה הוזלת עלות האנרגיה של חברת חשמל ב 10 מיליארד לשנה ?

כל צרכן חשמל צריך לשאול את רשות החשמל לאן נעלמו 10 מיליארד שקלים חיסכון במחיר הדלקים שנוצרו השנה בהוזלת מחיר הדלקים שקונה חברת חשמל שירדו מ 19 מיליארד לשנה ל 9 מיליארד כ 10 מיליארד הפרש שהציבור משלם כעודף תשלום לאחר שמשבר הגז הסתיים .(כל שוטר מקוף רואה את הכסף נעלם מהמאזן)

איך אותם 10 מיליארד חסכון בעלויות אנרגייה לא משתקפים במאזן חברת חשמל או בביאוריה, או בדוחותיה המונחיםמקצועית  על ידי רשות החשמל, שדואגת להסתיר את הרווחים הללו מהציבור כדי לבצע רפוררמה מושחתת שתעלה לציבור עוד 10 מיליארד הוצאות חשמל לשנה.

כל הצמרת השלטונית בישראל מודעת לשחיתות הזו ונזקיה לציבור וכולם בורחים מהעיסוק -שלא לומר נקנים בשוחדשום שר אנרגיה שיודע חשבון לא יוכל להסביר את המהלך

הפוליטיקאים והמשפטנים הבכירים במדינה בורחים מאש מעיסוק פומבי ברפורמה המושחתת בחשמל

כשעה לפני הצגת טיוטת הביניים של " דו"ח ועדת יוגב "  לרפורמה במשק החשמל בתקשורת לפני 5 חודשים, בוטלה בפתאומיות מסיבת העיתונאים היוקרתית שתוכננה, גם לחנוכת תחנת החשמל הפרטית דוראד , שהפכה לציון דרך בתחרות בשוק החשמל, לא הגיע שום שר אנרגיה או שר אוצר או פונקציה פוליטית, כל השחיתות מתנהלת מתחת למכ"מ משום שזו השחיתות הגדולה בתולדות המדינה.

איש בצמרת הפוליטית משפטית בישראל  אינו מעוניין להתפס בתמונת פוטו-אופ עם השחיתות הגדולה ביותר בישראל שצומחת לאיטה בדמות " הרפורמה במשק החשמל " כשבמסווה רפורמה ותחרות במשק החשמל, בכירים בממשלה  באוצר, ומספר רב של חברי כנסת מנסים לקבע רפורמה מושחתת שתזרים לטייקוני החשמל הפרטי 10  מיליארד שקל בשנה שהצטברו מתשלומי החשמל העודפים שמשלם הציבור בעבור החשמל שלו שהתייקר ב 40 אחוז לאחר " משבר פיצוץ הצינור " שכבר הסתיים- , אבל מחיר החשמל לא ירד והכסף נצבר ואין שום הצעות חוק או דיונים בנושא או דיבור כולם מקבלים שוחד מטייקוני החשמל הפרטי .

באופן לא מפתיע  בוטל שוב לפני שבוע  גם השימוע הציבורי של ועדת יוגב  (כתבתי לוועדה על הנוכלות המתהווה שהם מעבירים)   ו 5 יזמי חשמל שהבינו באיחור רב את היקף השחיתות השלטונית והבוננזה שנוצרה על חשבון הציבור, רצו  מייד לבג"ץ בירושליים לדרוש את חלקם בשחיתות הממשלתית על חשבון הציבור- ומישהו שם בירושליים נבהל מהדיבורים ומהבגצי"ם וכל הענינים מתנהלים כמובן ללא דיווח  שום בתקשורת.

המדינה מוותרת על 10 מיליארד הכנסות בשנה ללא סיבה 1 אחוז צמיחה.

אבל האסון הגדול עומד בפתח כשאיש אינו מבין מדוע המדינה באמצעות שריה, חברי הכנסת שלה, ופקידיה מוותרת בקלות כה רבה על הכנסות של 10 מיליארד שקל בשנה הכנסות בקופת חברת החשמל עתירת החובות והמדינה אינה משאירה את הרווח בקופתה ( המדינה בעלת המניות) , אלא מעבירה אותו ללא סיבה טובה אחת לטובת רווחי יזמים פרטים וטייקונים שאיש אינו זקוק להם באמת לייצור חשמל – וכולם שותקים כמו דגים השוחד קונה את כולם.

ועדת יוגב הוקמה כחותמת גומי ונעלמה כמו קש ברוח

" ועדת יוגב " הוקמה בתרועות לצורך העברת " הרפורמה  במשק החשמל "  על ידי " ועדת מומחים ".(ועדת היגוי לרפורמה בחשמל) ולתפקיד בוועדה נשלחו מספר פקידי מדינה בכירים, צייתנים, חסרי הבנה בתחום החשמל שמונו ל" וועדת הדמה " הזאת בשל בכירותם בשירות הציבורי, והם נדרשו להמליץ על רפורמה אפוייה, בשעה שאין להם מושג ירוק בתחום החשמל, זאת כמצוות " התוכי של ברזנייב  " שהכריז שחם  בסיביר, כשהבין שברזנייב מצביע על הפריזר בשעה שהתוכי לא מקריא את " הטמפרטורות הנכונות  בסיביר ".

ועדות מומחים ממשלתיות מוקמות וממונות על ידי שרים לצורך הגשת המלצות פיקטיביות, אישור דוחות פיקטיביים התפורים לצורכי הפרטה, או חלוקת משאבי מדינה בחינם למקורבים והן הדרך שבהם שרים וראשי ממשלה מרחיקים מעצמם את ההחלטות השוחד שמתקבלות במרתפים אפלים בטענת " לא היינו מעורבים טכנית" .

" וועדת המומחים של אורי יוגב לא הציגה נתון מספרי אחד להוכחת מסקנותיה וטענותיה המקצועיות, בשעה  שהגישה דו"ח בן 100 עמודים מלא במלל " מצוות קול אדוניה " שלהערכתי נכתב על ידי בעלי אינטרסים בתחום החשמל ,ספינולוגים ותועמלנים בתקווה שאיש לא יקרא את הדו"ח ויותש באמצעו, כשיחשוב שחבורה של מומחים בעלי שם עבדה על הדו"ח -אבל להפתעת יוגב וחביריו  זה לא קרה, ומסקנות הוועדה שולחו בבהלה לכל הרוחות עוד לפני תחילת השימוע -כש5 בגצ"ים כבר הוגשו תוך שבוע נגד המלצות הביניים של הוועדה – ובממשלה משהו נבהל כהוגן וביטל את השימוע..

כיצד  " ועדת יוגב " ניסתה לקדם את ההונאה הפיננסית הגדולה בתולדות ישראל

בסיס ההונאה ב" ועדת יוגב  " לרפורמה במשק החשמל נזרע במחשכים כבר לפני 3 שנים כשהמדינה או  שלוחתה " רשות לחשמל ולשירותים " שהוקמה במיוחד לצורך קביעת תעריפי החשמל, ניצלה את הפאניקה שנוצרה במכוון סביב " משבר צינור הגז המצרי " שהתפוצץ בשנת 2011 כדי להעלות את מחיר החשמל לציבור ב40 אחוז בתוך שנה, תוך הבטחה להוריד את המחיר לציבור, לאחר חיבור מחודש של חברת החשמל לצינור הגז של מאגר תמר או לוויתן.

משבר צינור הגז  אכן הסתיים כבר ב 31 במרץ  2013  (לפני שנה)  ומאז חברת חשמל משתמשת בגז טבעי ואף עלתה מרמת שימוש של 39 אחוז לרמת 60 אחוז גז בהפעלת הטורבינות שלה , אך מחיר החשמל לאזרחי ישראל לא רק שלא חזר למחירו טרום המשבר, אלא עלה פעם נוספת לפני 3 חודשים בעוד 4 אחוז, מה גם שבישראל התגלו מצבורי גז ענקים שהיו אמורים להוזיל את מחיר החשמל לציבור, כך הבין הציבור.

בתקופת " משבר הצינור "   2011-2012 קפצו ההכנסות השנתיות של חברת החשמל מ 17 מיליארד שקלים בשנה ל 27 מיליאררד שקלים (עליה של 40 אחוז כ10 מיליארד שקל ) עקב  הקפיצה בעלות קניית הדלקים  היקרים מסכום של 9 מיליארד שקל ל 19 מיליארד שקלים תוספת של 10 מיליארד בשנה.

אך  מאז 1 באפריל 2013 עלות הדלקים של החברה ירדה חזרה ל 9 מיליארד שקל בשנה והעודף הכנסות אלו  10 מיליארד שקל נותרו בקופתה כרווח נקי וכגבייה עודפת מהציבור למימון ההוצאות הגבוהות על דלקים שהיו בשנת 2011-2012 , אולם כבר בשנה הנוכחית הציבור יחזיר את כל התשלום העודף שנלקח על ידי החברה כהלוואה מהממשלה ולמעשה סכום זה 10 מיליארד שקל אמור להשאר כרווח נקי בקופת חברת חשמל , במידה ומחיר החשמל אינו יורד .

אבל אז נכנסו התחנות כוח הפרטיות כדי לשאוב את הרווח ממאזני חברת החשמל – ללא שום צורך בייצור החשמל שלהן שסופק עד היום על ידי חברת החשמל .

איך מעבירים 40 אחוז משוק החשמל לידי הטייקונים,  בלי למוטט את חברת חשמל .

הטייקונים ,פקידי האוצר ורשות החשמל הבינו כבר בשנת 2011 כי בקופת חברת החשמל תיצבר כבר במהלך שנת 2014 כרית פיננסית אדירה של 10 מיליארד שקל בשנה, עודפי גביייה שנוצרו ממחיר החשמל גבוהה מול מחיר היצור בגז  , מה שיאפשר את התכנות הרפורמה במשק החשמל והעברת 40 אחוז מייצור החשמל לידי הטייקונים בלי למוטט את חברת החשמל  במידה ומחיר החשמל הנוכחי לא יירד.

וכך תוך העברת 40 אחוז משוק החשמל בשלבים לטייקונים,  חברת החשמל תחזור בשלבים למאזנה הקודם של 17 מיליארד לשנה לפני המשבר אולם עקב עליית השימוש בגז ל 75 אחוז יעילותה ורווחיה יעלו מעט תעלה ואין סיכוי לקריסתה  וה10 מיליארד עודפי הגבייה יתפנו עבור טיקוני החשמל  ללא צורך.

מה עושים עם 10 מיליארד לשנה עודפי גבייה במחיר יקר שהציבור משלם – מעבירים לטייקוני החשמל

אותם 10 מיליארד שקלים שהחלו להצטבר בשנת 2014 עקב התעריף הגבוה שלא ירד,התחילו להגרע מקופת חברת חשמל  והם כבר מועברים לתשלום עבור אספקת חשמל  על ידי טייקוני החשמל לכל הצרכנים  המוסדיים של חברת החשמל שמנותקים בהדרגה מרשת חברת חשמל כשהציבור ממן את ההתנתקות במחיר הגבוה ב 40 אחוז מהדרוש.

כ 40 אחוז מהשוק החשמל  מפעלים, בתי חולים, עיריות וקניונים  קיבוצים שהחלו להתנתק ממנה , והחברה תשאר בסוף התהליך עם הציבור הפרטי שמשלם מעתה עוד 40 אחוז על החשמל של 10 מיליארד שקל יותר, כדי לממן גריעת 40 האחוז ממצרכני החשמל ששוברים לטייקונים ונגרעו מחברת החשמל .

בשיטה הזאת מאזן חברת חשמל לא יתמוטט מקריעת 40 אחוז מנתח השוק שלה, כי הציבור משלם 40 אחוז יותר ואילו הטיקונים יגרפו רווחים במיליארדי שקלים בשנה מאספקת חשמל לשוק המוסדי, כשהם מייצרים חשמל זול באיזורים נידחים על ידי שימוש בפועלים זרים ומוליכים אותו ברשתות חברת חשמל כמעט בחינם ומוכרים אותו מעט בזול למוסדיים תוך רווחי עתק ,בשעה שחברת החשמל יכלה לספק את אותו החשמלולהרוויח מיליארדים  ולא צורך בטייקונים לייצרו.

כך למעשה באופן ציני ומתוכנן בסיוע  פיצוץ צינור הגז התאפשרה העברת הרפורמה בחשמל כשהבטחות המדינה להוזלת תעריפים היו משוללות יסוד מתחילתן,  והמהלך המתואר נעשה בידיעת ותמיכת בידיעת כל שרי האנרגייה  והולכת שולל של הציבור, זה בשעה שבישראל התגלו כמויות עתק של גז שהיו אמורות להוריד את מחיר החשמל לציבור  והתוצאה עלייה של 40 אחוז במחיר החשמל הפרטי שממן את המוסדי ומונע את קריסת חברת חשמל .

ברור לחלוטין כי לא היתה התכנות לרפורמה בחשמל אם מחיר החשמל לא היה מועלה באופן יזום ב 40 אחוז

 התעמולה התקשורתית המטורפת נגד חברת חשמל אפשרה  את העלאת מחיר החשמל ב 40 אחוז

הלובי התקשורתי של יצרני החשמל  הפרטי – מסתיר את העלאת מחיר החשמל ב 40 אחוז

עשרות עיתונאים, לוביסטים, וכלי תקשורת מופעלים על ידי אינטרסנטים  24 שעות, כנגד חברת חשמל גם עתה  ומסיתים ומסיחים את דעת הציבור שממקבל נתונים שקריים לחלוטין מהקורה בשטח תחת מטח מידע של לוביסטים לעיתונים.

זאת בשעה שאיש אינו מזכיר שהתחרות במשק החשמל, הסתיימה בעליית מחיר החשמל לציבור של 40 אחוז ללא סיבה, לאחר שאספקת הגז חזרה מעבר לרמתה ערב משבר הצינור המצרי , אחוז השימוש בגז עלה ב50 אחוז  ובישראל התגלו כמויות עצומות של גז שהיו אמורות להוזיל את מחיר הגז – עד כדי כך קל להסית את הציבור בישראל, תוך שימוש בשנאה מטורפת   והפעלת כלי תקשורת ממלכתים ואחרים ולרצות בקלות את הטייקונים.

סוף דבר – הצמיחה תיפול בעוד אחוז השנה

מדינת ישראל או משרד האוצר תפסיד מיידית מהעברת רפורמת יוגב ודומותיה 10 מיליארד שקלים לשנה שיכלו להכנס לקופת חברת חשמל או לקופת המדינה, משום שהמדינה היא בעלת מניות חברת חשמל, איש לא היה זקוק כאן לטייקונים מפיקי חשמל שהכנסתם רק ניפחה את מחיר החשמל ב 40 אחוז וגרעה מהמדינה רווחים ב 10 מיליארד שקל בשנה בקלות , ולחילופין ניתן היה להוריד את מחיר החשמל לציבור עקב גילוי הגז

ההסתה נגד חברת חשמל = העלאת מחיר של 40 אחוז בקלות על ידי הטייקונים

כך מתנהלת השחיתות במשרדי הממשלה בגלוי, כשהשחיתות הזאת תקטין את הצמיחה בשנים הבאות באחוז לשנה  והציבור שנהנה לצעוק בקול מושחתים בכל פעם, והוא שוב שוב בלע את הלוקש שמאכילים אותו השרים הלוביסטים וכלי התקשורת וישלם ללא סיבה 40 אחוז יותר על החשמל שהוא צורך רק בגלל אלמנט השנאה.

כל הנלחמים בשחיתות שותקים כמו דגים – אל תהיו תמימים

היועץ המשפטי לממשלה יודע,  אבל נראה אם יעשה משהו עם השחיתות המוצגת כאן בגלוי, שהפכה לרפורמה ממשלתית לא הגיונית בלחץ הטייקוני החשמל הפרטי שרי אנרגיה ופקידי מדינה בכירים- כנראה הגילוי מאוחר  ומכוון של שחיתויות הוא חלק מהשיטה הנהוגה כאן כדי להלבין אותן .

נהניתם ספרו לחבריכם ועשו לייק וSHARE

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. המדינה הזו ממש מצליחה להעביר בי צמרמורות עקב התנהלות כושלת.
    היתרון היחסי שיש כאן הוא הזכות היחסית לתקשר – ביחס לסין כמובן.
    ואני מקווה שהתרומה של אבי למאבק בשחיתות יישא פרי.
    ההיקף של השחיתות כלכך איום ונורא שקשה להאמין – אבל הציבור כבר יכול לקבל את האמת הזו ולדרוש הסברים!

    לא ניתן לומר לא ידענו – והציבור מחפש להקיז דם עקב הלחץ הכלכלי הכבד ועודף השחיטות בצמרת השלטונית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.