3

הציבור מימן את הורדת הגרעון על ידי 25 מיליארד שקל מיסים חדשים שהוטלו עליו

המס על הבירהמיסים על סיגריות , אלכוהול, על  דלק, מיסי מצלמות מהירות, מיסי מע"מ, מיסי שכר ועוד עשרות מיסים שונים ומשונים מימנו את הורדת הגרעון, לא ההבנה הכלכלית של שטייניץ או לפיד, ולא הספין של התייעלות הממשלה, אלא חוקים דרקונים שנחקקו בכנסת במסתרים במסגרת " חוק ההסדרים"  ששאבו מכיסי הציבור 25 מיליארד מיסים חדשים שממנים את את הבזבוזים חסרי האחריות של הממשלה הקודמת, כשגם הממשלה הנוכחית כבר חוטאת בהם והולכת בדרכי קודמתה, ועכשיו נותר לחכות לגל המיסים הבא בשנת 2015 שיממן את בזבוזי העתק של הממשלה הזאת.

25 מיליארד שקל מיסים שווה ל2.5 אחוז ירידת גרעון שהורידו אותו מרמת 5.6 אחוז לרמת 3.1 אחוז ( הגרעון נמדד כאחוז מהתוצר והתוצר עומד על 1020 מיליארד שקלים השנה) 1 אחוז תוצר 10 מיליארד שקל.

כיצד  ירד הגרעון ?

הציבור בישראל צריך לקבל צל"ש על ההקרבה הכספית שהוא מבצע עבור הממשלה הבזבזנית שלו, כשרק לפני שנה וחצי עם חשיפת הגרעון הענק והאמיתי  עמד המע"מ על 16  אחוז וחיש -קל הועלה ב2 פעימות  ל 18 אחוז, מה שהגדיל את הכנסות המדינה ב 10 מיליארד לשנה והוריד את הגרעון באחוז אחד שלם, מעניין מי יקח קרדיט על ההצלחה הגאונית הזאת אחרי שאמר לא נעלה מיסים ? .

מס החברות שעלה מ24 אחוז ל26.5 אחוז בשנה יכניס עוד 2 מיליארד בשנה והוא סטירה ל" ליברליזם הנאור"  שהוכרז כאן עם הטענה השטותית שלו שהורדת מיסים מביאה להגדלת תשלומי המיסים- עובדה .

או לחילופין העלאת מיסי הדלק תוך שנה וחצי מ 43 אחוז   ל 57 אחוז דרך " מס  הבלו "  בשעה שמחיר הדולר ירד  ב 8 אחוז ומחיר הנפט ירד נכון להיום ירד ב 20 אחוז מ 110 ל 92 דולר חבית  וההפרש נספג בקופת המדינה  עוד כמה מיליארדים  לשנה, או לחילופין  מיסי הסיגריות והטבק שעלו בכמה מיליארדים להערכתי 3 מיליארד  כשמחיר חבילות הסיגריות התייקר ב 70 אחוז ומחיר הטבק במאות אחוזים ומי אחראי להצלחה הזאת שלא מוזכרת וייקח עליה קרדיט באופן אישי  ?.

ואחרון חביב גם מס העראק תרם את תרומתו הקטנה למילוי קופת המדינה כ100 מיליון .

כולם מדברים על תרומת חברות ההייטק לכיסוי הגרעון על ידי מכירת ישקר, WAZE  ועוד כמה סטארטאפים שהכניסו 7 מיליארד שקל  אבל עוד  25 מיליארד שקל מגיעים  ישירות מכיסי אזרחי המדינה, ועל זה איש משרי האוצר הנכבדים לא מדבר, כי  איש לא רוצה להיות מזוהה עם המיסים הקטלנים האלו ואיש בכנסת או בתקשורת אינו מביא להם בפנים את רשימת המיסים שהטילו והם מקווים שהציבור המטומטם ישכח  .

המס על הבירה -האינדיקטור הטוב ביותר למצבו של שר האוצר  והממשלה

המס החשוב ביותר שהוטל על הממשלה הוא המס על הבירה ואלכוהול, כי המס הזה הוא אינדיקטור חשוב מאד משום שהוא המס הפוגע ביותר בתענוגות האזרח משום שלמעט מאריחואנה וחשיש שהינם " מרגיעים לא חוקיים "  האלכוהול  עוזר לאדם לשכוח מצרות היום ולהתפרק מעט לקראת יום העבודה הבא ( העבדות)  וגם כל זה צוות הגאונים הטיל מס למרות שמדובר בכסף קטן כמה מאות מיליונים.

ולמס הזה יש חשיבות בקביעת מידת האופטימיות/ פסימיות של הציבור כלפי  הממשלה ומעולם לא נבחר ראש ממשלה או שר אוצר כשמכירות הבירה בתקופתו נופלות בכמותן במדינתו וזה מה שקורה היום כשמכירות הבירה יורדות דרמטית ולכן הפאבים נאלצים להתמודד עם הצעות מפתות לשתייה בלתי מוגבלת כדי לשרוד ואף על פי כן על פי כן הצריכה יורדת, מה שמעיד על צריכה כלכלית פרטית יורדת חזקה במדינה ועל מצב רוח עסקי גרוע ביותר ומכירות הבירה הן אינדיקציה מצויינת למחזורי כל העסקים הקטנים במדינה .

כשאתם רואים את הגאונים מהאוצר שכמו" בני בורבון"  לא למדו דבר ולא שכחו דבר " תזכירו להם את הרשימה החלקית הזאת של המיסים ששכחו שהטילו  על הציבור וכך הקטינו  את הגרעון.

נהנית ספר לחברך ועשה לנו לייק

ניתן לפרסום בחינם בכל מקום תמורת קרדיט ולינק

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

3 Comments

 1. לא יישאר ממי לקחת.
  החילונים המשכילים שהיו מוכנים והיתה באפשרותם לרדת מהארץ, ירדו, יורדים ויירדו.
  הדתיים הלאומיים בחלקם משכילים מאוד ולא ירדו מהארץ.
  מי נשארים ומתרבים?
  ערבים שחלקם משכילים מאוד וסובלים מאפלייה קשה בתחום העבודה ובעיקר החרדים.
  לא לשכוח את עשרות אלפי הבדואים בדרום שלא תורמים הרבה ויהפכו למאות אלפים בקצב הריבוי הנוכחי.
  נראה את שר האוצר שיצליח למסות כראוי את הבדואים, חלק מהערבים והחרדים!
  חלקה של האוכלוסיה החילונית והיצרנית בישראל יישאר יציב בישראל בעשורים הקרובים, מי יישלם את המסים??

 2. עד שלא יישאר יותר ממי לקחת. אז אולי יתחילו לזוז פה דברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.