0

העוני בישראל מקובע במכוון דרך שכר המינימום בהסכמת מפלגות הימין והשמאל

כל ממשלות ישראל מהקמתה דאגו לייצר עוני מכוון שנשלט דרך גובה שכר המינימום שהוכתב על ידי הכנסת ולרגע לא היה הבדל בין ממשלות השמאל והימין במשך 68 שנים בנושא תשלום שכר המינימום לעובדים החלשים במשק.

תפקיד העובדים הזולים בישראל מקבלי שכר המינימום, הוא להעשיר את הטייקונים תוך ניצול אנשים בתנאים הקרובים לעבדות פיזית ורוחנית .

מקום המדינה רוב מוחלט של חברי הכנסת היו משרתיהם של טיקונים , ובמיוחד החברתיים שבינהם שדואגים לעניים שאותם במיוחד הטייקונים נוהגים להריץ ולטפח .  . כדי להסיר מעליהם אשמה  או חשיפה לניצול עובדים  והםן מתמרנים את העניינים והפוליטיקאים מאחור לצרכיהם .

הפוליטיקאים במפלגות השמאל והימין בשירות הטייקונים .

אם למשהו נדמה לרגע כי קיים איזה הבדל בין המדיניות הכלכלית של מפלגות הימין או השמאל בישראל הוא טועה לחלוטין ולמעשה אותה מדיניות של ניצול אנשים (שיטות הקולחוז והסובחוז שהיום נקראים פריפריה ) לא פסקה החל מהקמת המדינה , באותה שיטה בדיוק של קיבוע שכר מינימום נמוך בכל מחיר ( נמוך ב 40 אחוז שכר המינימום באירופה ואמריקה ) זאת כדי למנוע כל מוביליות חברתית  או שינוי מעמדי בקרב המעמדות הנמוכים ולספק כוח אדם זול לטייקונים .

המדינה באמצעות  חברי הכנסת רואה בשכבות רחבות של החברה הישראלית כגורם ייצור נשלט,  פלסטלינה אנושית ולא כאזרחים  שווי זכויות ,  והיא עושה בחייהם כבשלה לצרכיה ולצרכי הטייקונים, תוך רמיסת חיי  האנשים הנמצאים כבר 4 דורות שלמים בעוני,  ללא קשר לממשלות הנמצאות בשלטון או לאידיאולוגיה הסוציאליסטית או ליברלית שהן משדרות לתומכיהן במסריהן המעובדים.

עסקה סגורה מראש בין מפלגות הימין השמאל התעשיינים  וההסתדרות

מצביעי הימין שחלקם  במספר מקבלי שכר מינימום גדול מאד אך  הם  מצביעים למפלגה עם חזון ליברלי , לא מבין ששכר המינימום בישראל מפוקח ומונמך במכוון ונקבע בעסקה מראש בין צמרת מפלגות הימין לצמרת מפלגות השמאל וההסתדרות,  וכל זה קורה בכל פעם שהמשק חורק מעט והכלכלה נבלמת והטייקונים בלחצים כספיים.

אז נזרקים במשותף על ידי הטייקונים והמדינה פרורים לשכבות העניות שאינן יכולות לחסו, רק כדי להניע את עסקי הטייקונים שנבלמים עקב המחסור בכסף או שחיקת השכר, וכך מקבלי שכר המינימום  כ 800,000 איש  יקבלו העלאת השכר בעיקר מורלית מנטלית שתנתן בקמצנות וכמובן תבלע מייד בהעלאות מחירים יזומות  על ידי הטייקונים ולא תביא לשום מוביליות חברתית  או מוביליות כלכלית אלא רק לתמרוץ עסקי הטיקונים .

איך נקבע שכר המינימום בישראל ?

למעשה המדינה לא הציגה מעולם נוסחה או חישוב כיצד היא מחשבת את שכר המינימום?  ומה ההגיון במספר הנוכחי של 4300 שקלים למשל, אבל העובדות מוכיחות כי המספר הזה מהווה סל קיום בסיסי מינימלי לאדם המספק רק צרכים פיזיים מינימלים כמו במאה ה18 , ללא סל תרבות, סל חינוך,  סל הבראה או סיכוי למוביליות חברתית , מוביליות מוטורית או מוביליות מקצועית  והאנשים ומשפחותיהם יהיו תקועים לכל החיים באותה נקודה בה החלו את החיים .. ושם יסיימו את חייהם  כי הם נולדו להיות חומר בידי היוצר.

וכך כל מטרתו המרכזית של  שכר המינימום הוא לקבע אנשים למקום כאמצעי ייצור ל 30-40 שנה  בתור סוג של צמית של שכר המינימום .

השיח הלאומני מסתיר את ברית שכר המינימום בין מפלגות הימין השמאל התעשיינים וההסתדרות

החלוקה הפוליטית לימין שמאל בישראל והשיח הלאומי -לאומני הוא גורם משפיע ביותר בדיכוי שכר המינימום והנמכתו, משום שבוחרי הימין אינם מסוגלים לבחון בעיניים ריאליות וביקורתיות שום החלטה כלכלית  של ממשלת ימין ולבקר אותה למרות שהיא פועלת כלכלית בגלוי נגדם – משום שהם חיים תחת תחושה של דיכוי רגשי של השמאל בישראל ( הרגשה או אמיתה שאינה נכונה לחלוטין)  אבל היא כיסא המפלט דרכו בוחרי הימין משתכרי שכר המינימום משקרים את עצמם ונותנים לגיטימציה לממשלה שדופקת אותם  תוך תשלום מחיר כלכלי לכל החיים- אין מחיר לרגשות ולתאוות נקמה .  .

בוחרי הימין משלמים מחיר כבד על כשהם מסרבים להכיר בדיכוי הכלכלי של ממשלות הימין שפועלות במכוון נגדם, כדי למנוע מהם כל מוביליות כלכלית או חברתית על ידי בלימת שכר המימום בכל פעם שבו מובע הרעיון להעלותו.

מלכוד שכר המינימום מימין ומשמאל

לבעייה הזאת או לוואקום בשכר המינימום נכנסים התעשיינים הטייקונים ובעלי השכר הגבוה בישראל  שמנצלים את הבעייה הרגשית של מצביעי הימין לצורך הגדלת רווחיהם בחזירות רבה ,  ומכיוון שמפלגות השמאל בישראל מזוהות כלכלית עם השכבות העשירות והמעסיקות במדינה, שהוא  חלק ניכר ממצביעיהן , הרי שלא נותר להם לקבל כפרי בשל את אי העלאת שכר המינימום לערכו הריאלי  או לברך על העלאתו המינימלית כדי להגדיל את רווחי בוחריהם , וליישר קו עם מפלגות הימין  בהנחתת שכר המינימום ככל האפשר משום שפחדו הגדול של הימין הוא ממוביליות חברתית בפריפריה שתעביר מצביעים לא מתוסכלים למפלגות אחרות  .

סוף דבר

, אף על פי שגוש הימין כבר גדול כמעט פי 2 מגוש השמאל  ויכול לשלוט בעצמו ולהעלות את רמת חייהם של מצביעיו על ידי העלאה דרמטית של שכר המינימום הוא לעולם לא יתן  להעלות את רמת החיים בפריפריה ולגדוע את העוני בישראל שמייצר לו מצביעים .

ובכך הוא משתלב באגנדה של התעשיינים טיקונים ולהנחתת הוצאות התעסוקה ושכר עובדים של מצביעי מחנה השמאל שהם רוב המעסיקים בישראל .

נהנית ספר לחברך  ועשה לנו לייק

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.