0

הממשלה מחליטה : אך 90 אחוז מהחלטותיה ביום א לא מתבצעות משום שהן ספינים (פוליקר צדק)

המילה מחליטים : מופיעה בראשה של כל החלטה ממשלתית בדיון בישיבת הממשלה ביום א, אבל 90 אחוז מההחלטות אינן מתבצעות, אולם הספין כמובן עובר לעיתונות ומשם מגיע לציבור, ואילו דף ההחלטות של הממשלה נזרק בסוף יום העבודה  לזבל, או מתוייק בארונו של איזה  תועמלן או ספינר ממשלתי לשימוש חוזר כשהתועמלן (לוביסט) שכבר יקבל על הרעיון הגאוני שלו עוד 40,000 שקל מקופת המדינה ריטיינר (דמי שרות) .

זה התשלום על כך שבמחי כמה משפטים חסך למדינה עשרות מיליונים מתקציבה ויצר בציבור תחושה בציבור (באזז) שהממשלה בקשה להעביר ולנטוע, והוריד את הלחץ מכתפי הממשלה לאפשר לה להתעסק עם הדברים האמיתים שלשמם התכנסה באמת, כמו עזרה לטייקונים, מקורבים ומחוברים.

יום ראשון את יודעת – תעמולת הממשלה עובדת במודל להקת בנזין

הממשלה כבר הבינה כמו יהודה פוליקר ויעקב גלעד שהעם ביום ראשון בדיכאון, ולכן היא באה בכל יום א עם החלטות שייטיבו עם העם לפחות על הנייר, ולכן נבחר יום א ליום הישיבות הרשמי של הממשלה, בשעה שארגונית אין גוף אחר במשק שמבצע ישיבת החלטות  ועבודה בתחילת השבוע אלא כולם החל מצה"ל מכינים את השבוע בישיבות ביום ד או ה שלפני כן, ואיש אינו מספר את תוכניותיו שעל הנייר בקול ישראל בראיונות מתוקשרים.  השיר למטה באדיבות  אתר שירונט

יום א הוא יום טוב לספינים משום שהציבור בילה בשישי-שבת ,קצת נרגע קצת היה במסיבות קצת עשה ספורט " מחטא יבלות, ומרים משקולות, משחרר כיוצים, ומותח קפיצים "  ואז כשמוחו נקי  זה הזמן להשחיל לו את התוכניות הגרנדיוזיות של הממשלה כשהוא עוד עירני וקשוב, משום שביום שני הוא כבר עצבני,  ויום שלישי לא נגמר, רביעי מיותר, ורק ביום חמישי ,המצב רוח חופשי .

אבל יש בעייה כי ביום ה מתחילה נטישה מאסיבית של כל  ההשקשה והשימוש באמצעי התקשורת כולל הפייסבוק והציבור לא מקשיב לכלום ולכן אין טעם לישיבות או ספינים ביום ה,  ואילו ביום שבת אחרי הצהריים הציבור כבר משועמם אחרי שקרא עיתונים  ודיבר על בעיות ועניינים ומחכה לשמוע משהו מעניין, כי אין לו לאן לברוח ,ואז באה המכה  הממשלתית.

האוצר :מחליטים כדי לא לבצע

כל החלטה ממשלתית עולה בין 5 מיליון שקלים למאות מיליונים, והאוצר דואג בדרכיו למסמס כל החלטה ממשלתית שהתקבלה בניגוד לרצוהו, שהאוצר אינו מעוניין לקדם החלטה היא לא תקודם , וכך אלפי החלטות ממשלתיות נמצאות על נייר המכתבים היפה של הממשלה ו"ברשומות"  עיתון הממשלה אולם הן אות מתה לדורות, וגם חברי הכנסת חובבי התקשורת מבינים שההחלטות שלהן הן על הנייר כמו ההחלטה האחרונה להוזיל את מחירי כלי הרכב החדשים ב20 אחוז, בשעה שמיום הקמת המדינה מחירי הרכב לא ירדו בשקל אחד והמדינה בניגוד לרמי לוי בחובות עתק, ולא יכולה אפילו למכור עוף בשקל בהנחה מתקציבה תשאלו את הרעבים והעניים.

ההחלטות המפורסמות שלא התבצעו

חוק כנוביץ1961  לפני 52 שנה היה בכנסת רופא ילדים בשם ד"ר כנוביץ שהעביר חוק נגד זיהום אוויר וטיפול בסביבה, ורק ב 5 השנים האחרונות החוק נכנס בהדרגה לפועל רק בגלל גרעונות הממשלה שהפכה את הסיגריות וזיהום כלי הרכב לאוייב ולמקור הכנסה עצום עבורה זאת הסיבה היחידה, אחרת כנוביץ היה ממשיך להתהפך בקברו .

חוק חינוך חינם –  חוק חינוך חינם נחקק בשנת 1984  אבל במשך עשרות שנים נדחה בחוק ההסדרים על ידי פקידי האוצר, ולולא פתחה דפני ליף במחאה הוא היה נשאר על הניר ורק מורא הממשלה מהמחאה גרם לה להפעיל את החוק – שוב אותה שיטה של הפעלת חוקים מחוסר ברירה.

חוק דוברת  חוק שנחקק ב2005 כדי להעלות את ההשקעה במערכת החינוך ולבצע רפורמות מהותיות בשעות החופשה ובגמול מורים נשאר במגירה עד היום, ולמעשה שימש כספין מול גזירות המדינה בתקציב משרד החינוך ב2003 ועד היום לא יושם.

חוק הדיור הציבורי – נחקק לקראת בחירות 1998  לצורך מתן אפשרות לדיירי עמידר לרכוש את בתיהם ולמעשה תוך גרירת רגליים ובעיטות מפקידי האוצר ביצוע החוק כווץ למינימום כשחוק הסדרים מייצר הגבלות על המכירה או קניית דירות חדשות בתמורה למרות שהחוק עבר בכנסת.

אלפי חוקים בעלי משמעויות פחות רחבות ותודעתיות לכל הציבור שוכבים במחשבי הממשלה ובעלוניה או בקלסרי  היחצני"ם והתועמלנים ולמעט כריתת  חלק מעצי האמזונס לצורך הדפסתם לא קרה עימם דבר ולא יקרה.

וכך הממשלה מעבירה ברשמיות את הצעת המחליטים : אבל פקידי האוצר, או משרדי הממשלה השונים ,או הרשויות הממשלתיות השונות מטרפדים כל חוק ולפעמים בבחינת תתפסו אותי שלא אשתולל ומאפשרים לממשלה להעביר ספינים לציבור בחינם וללא עלות  ועכשיו חכו לירידת מחירי כלי הרכב החדשים ב 20 אחוז

יום שישי
בנזין
מילים: יעקב גלעד
לחן: יהודה פוליקר
קיימים 2 ביצועים נוספים לשיר זה

אקורדים
השבוע מתחיל
מאוחר כרגיל
אין לי כח לקום
אין לי חשק לכלום
יום ראשון דיכאון
יום שני עצבני
יום שלישי לא ניגמר
רביעי מיותר
וביום חמישי
מצב רוח חופשי
זה כבר סוף השבוע
ומחר יום שישי
יום שישי את יודעת
יש בעיר מסיבה
נשארים כל הלילה
עד הבוקר הבא
יום שישי את יודעת
והיום במיוחד
אם תירצי כל הלילה
הוא שלנו לבדאז אני מטלפן
מתכנן מתכונן
מתקלח שעה
מתבונן במראה
מחטא יבלות
ומרים משקולות
משחרר כיווצים
ומותח קפיצים
כשהראש מסודר
לא איכפת שום דבר
יום שישי כבר מגיע
השבוע נגמריום שישי את יודעת…כשעובר יום שבת
והזמן זז לאט
אני שוב מיובש
עוד שבוע חדש
בעיות, עניינים,
חדשות, עיתונים
והכל שגרתי
שיעמום אמיתי
אז עכשיו אני כאן
מעביר את הזמן
אין לי דרך לברוח
לא יודע לאןיום שישי את יודעת…

נהנית ספר לחברך עשה לנו  לייק  או SHARE  והצע לנו חברות

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.