2

הלוביסטים בכנסת אחד הגורמים לגרעון העתק של ה30 מיליארד בתקציב המדינה

תוך 4 שנים צמח מספר הלוביסטים  הרשומים בכנסת מ50 ל 260  מאות חברות גילו שתיקוני חקיקה יעודיים הם השיטה המהירה לפטור ממיסים או מתחרות ולהתעשרות מהירה, והאוצר נאלץ להעמיס את הפטורים ממס שניתנו לחברות השונות על כתפי הציבור הדקות, או כתפי המעמד הבינוני ,במיסוי עקיף כמות השדלנים או המאכרים שמסתובבים שם ואינם רשומים אינה ידועה, וגם הם חופרים בורות בתקציב המדינה.

חברי הכנסת רבים שיתפו פעולה עם הלוביסטים של החברות אולי מתוך חוסר הבנה, אולי מלחץ נפשי מתון, ואולי מ "אפקט נוחי דנקנר"-התחכחות בעשירים ומפורסמים, ואולי בגלל הבטחות שוחד כספי לסוגיו בצורות שונות ומגוונות, ומישהו צריך לבדוק כל הטבה או פטור שניתנו בכנסת ב4 השנים האחרונות לחברות השונות שהפעילו שרותי לובינג, ולבדוק את ההגיון הכלכלי שמאחורי כל חקיקה במבט לאחור.

הבוננזה הזאת של ההתרבות ההיסטרית של הלוביסטים בכנסת ב450 אחוז ב4 שנים, היתה צריכה להדליק אור אדום גדול במערכת המשפטית, והיא מזכירה את הנהירה לאלדורדו -ערי הזהב המוסתרות בגונגלים, שבהן הכל היה זהב, או את הנהירה המטורפת לקליפורניה בעקבות גילוי הזהב בערוצי הנחלים, רק להתכופף ולמלא את השק בזהב ולחגוג בלי שום מאמץ אמיתי.

וכאן גילו הלוביסטים את תקציב המדינה הפרוץ שאינו שייך לאיש OPM-OTHER PEOPLE MONEY, ואת ההפקרות הכספית שהתנהלה סביבו, ואת חולשת התנהלותם וחוסר השכלתם של חברי הכנסת, ופשוט שדדו את קופת המדינה לטובת שולחיהם, לא על ידי אקדחים או רובים, אלא על ידי הכנסת סעיפים קטנים בחוק ובתקנות לחקיקה בכנסת במזיד בהחבא ומכוון, יתכן שבחלק מהמקרים חברי הכנסת בכלל לא הבינו את המשמעות  הכלכלית של הסעיפים ותת הסעיפים השונים שהם הצביעו עבורם, או את הנזק שנגרם לקופת המדינה או לציבור הרחב, מה שברור הוא שבראייה ראשוניתשל תקציב הכנסת ניתן לזהות בפירוש עשרות סעיפי חקיקה במיליונים ומיליארדים שגרמו נזקי עתק לציבור ולמדינה, ולא שום סיבה הגיונית או כלכלית לתמוך בחוקים אלו.

450 אחוז צמיחה  בענף הלוביזם ב 4 שנים !!!

אין שום הסבר כלכלי-מדעי להיתרבות הלוביסטים בכנסת ב450 אחוז ב 4 שנים מ 50ל 260, ולמעשה הלוביזם היה הענף העסקי הצומח ביותר בישראל ב 4 השנים האחרונות, ובמקביל גם כנסת ישראל תפחה בהיקפיה בכ100 אחוז ב8 השנים האחרונות, כשכמות כוח האדם המועסקת בה עלתה בעשרות אחוזים, ותקציבה עלה ב100 אחוז צמיחה מרשימה,כלומר גם הטפיל וגם המטופל התנפחו על חשבון הקופה הציבורית המדולדלת, והחשבון מוגש היום לציבור בדמות גרעון של 30-40 מיליארד לשנה שרובו מפטורים במס ומתחרות שהושגו על ידי הלוביסטים, על חשבון קופת המדינה והמעמד הבינוני.

מה היקף הפטורים שניתן לחברות בעקבות פעילות הלוביסטים ?

כשראש הממשלה ושר האוצר מדברים על המשבר באירופה או בארצות הברית כגורם לגרעון שנוצר כאן, אולי ראוי שיתנו הסבר ראוי לפרוספריטי הדמיוני שהיה כאן בצמיחת הלוביסטים בכנסת?, ומה באמת חפשו בכנסת 260איש שאינם שייכים לבניין ואינם מחוקקים ,וכנראה מספר דומה של מאכרים לא רשומים שמסתובבים שם באופן חופשי,וגם הם שותפים לתעשיית הלובינג  כשמספר חברי הכנסת עומד על 120 בלבד, כלומר על הראש של כל חבר כנסת  ישבו בממוצע  3-4 לוביסטים ומאכרים , וטחנו לו את הראש שעות לטובת האינטרסים של החברות שהם מייצגים, זה בשעה שבחקירות שב"כ ומשטרה מורכבות לא יושבים לנחקר 3-4 חוקרים על הראש ומנסים לשנות את דעתו ,או לשכנע אותו להודות, והלוואי שלשב"כ ולמשטרה היו כאלו היקפי כוח אדם למשימות.

אולי שר האוצר וראש הממשלה יספרו לציבור מה היקף הטבות המס שניתנו לחברות השונות בעקבות פעולת הלוביסטים בכנסת ? ולהערכתי המספר מגיע לעשרות מיליארדים שקלים, והוא המקור האמיתי לחלקו הארי של הגרעון.

בשיטה שבה הכנסת עובדת ומחוקקת הרי שהמצב היה חמור יותר מהמתואר, משום שכשעברו החוקים והתקנות השונות בהצבעות בוועדות, מספר חברי הכנסת שהתייצב להצבעות בחלק ניכר מההצבעות היה קטן מהותית מכמות הלוביסטים שהתייצבו לראות האם החוק או האינטרס שלהם עובר, וגם המנעות של חבר כנסת מלהגיע להצבעה, היא סוג של הצבעה שמאפשרת העברת חוקים רצויים ללוביסט.

האסון האמיתי למעמד הבינוני-מימון תחליף הפטורים וההטבות

האסון הגדול שקרה כאן למעמד הבינוני הוא שעל כל סעיף חקיקה שעבר לטובת החברות השונות, האוצר לפי חוק תקציב המדינה היה צריך למצוא מימון חלופי, והמימון החלופי נפל כרגיל על כתפי המעמד הבינוני , בדמות מיסוי עקיף שהתנפח מידי שנה ללא שום הסבר ראוי לציבור, כדי למנוע גרעון בקופה הציבורית.

עתה רק נותר לקחת את רשימת החברות שהפעילו לוביסטיסטים בכנסת ולבצע מה שנקרא "הנדסה הפוכה", ולהבין את היקף הנזק שהלוביסטים גרמו לכלכלת ישראל ולמעמד הבינוני, ולראות מי הצביע איך, מה שיחשוף את האמת על מבנה  הגרעון שנוצר בקופה הציבורית ,ועל חלקם של הלוביסטים בנזק האדיר ובהרחבת הגרעון הממשלתי.

ובדרך עוד יתגלו המיליארדים שנלקחו בעושק  בחקיקה, מה שיאפשר את החזרתם לקופת המדינה והודת הנטל מהמעמד הבינוני

נהניתם ספרו לחבריכם  שתפו ועשו לייק – נשמח אם תשתפו ותציעו חברות

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

2 Comments

 1. פוסט לא רע רק עדין מדי לטעמי. ובאמת חסרה דוגמא, אז הנה דוגמא.
  צחי סמייה היה עוזר פרלמנטרי של ח"כ איתן כבל, דהיינו, הכשרתו וקשריו מומנו ע"י הציבור. סמייה הבין איפה הכסף הגדול נמצא ופרש מתפקידו והפך ללוביסט בשכר בחברת הלוביסטיקה "פוליסי" שבעליה הוא בוריס קרסני.
  בין לקוחותיה הגדולים של "פוליסי" היו תאגידים רבים ביניהם תנובה,אסם,בנק הפועלים,סלקום,נשר,אל-על,דואר ישראל, תע"ש,טמפו,קשת,פלאפון ועוד ועוד….
  סמייה הגיש תביעה נגד קרסני ונג ח"כ לשעבר אפי אושעיה. סמייה בעצם היה איש הקשר בין הון (לקוחות "פוליסי") לשלטון (אפי אושעיה שכיהן כח"כ וכיו"ר מפלגת העבודה).
  במקום מסוים בכתב התביעה סמייה מציין שהוא "חסך" ללקוחות החברה כ-190 מיליון שקל, ולנו נותר רק לנחש על חשבון מי נעשה ה"חיסכון" הזה…
  סמייה חושף כי הגמול הכלכלי שהוא זכה לו ב-12 החודשים האחרונים להעסקתו אצל בוריס קרסני הסתכם ב- 592,913 שקל.
  מדובר על לוביסט בשכר ולא בראש חברת לוביסטים.
  בכתב התביעה סמייה דורש מקרסני עוד 5 מיליון שקלים, שלטענתו מגיעים לו.
  מעניין לציין שמר אפי אושעיה עם פרישתו הפך למנכ"ל חברת "פוליסי".

  הדוגמא הזו היא רק טיפה בים. הלוביסטים (בשכר) הם אנשי צללים הפועלים מאחורי הקלעים שהשפעתם רבה גם על הציבור ראו ערך יבוא היצף.
  הנה קישור לעצלנים:
  http://www.themarker.com/markets/1.1626423

  התשקורת (מיינסטרים) ממשיכה להעלים הכל מעיני הציבור ולהמשיך לסמם את ההמון עם הבלים. הפוסט הזה עדין מדי.
  רבותיי, החכ"ים השרים והפקידות הבכירה – מושחתים ומשוחדים, עסוקים רק בטובות הנאה כספיות או בסידורי ג'ובים.
  זה מה שצווח הנביא ישעיה:
  "איכה הייתה לזונה, קריה נאמנה;
  שרייך סוררים, וחברי גנבים–כולו אוהב שוחד, ורודף שלמונים."

  מילא הכסף, עם ישראל ישן, נוחר, בזמן שגנבו לו את המדינה!
  בקרוב המציאות….

 2. כתבת:
  עתה רק נותר לקחת את רשימת החברות שהפעילו לוביסטיסטים בכנסת ולבצע מה שנקרא "הנדסה הפוכה", ולהבין את היקף הנזק שהלוביסטים גרמו לכלכלת ישראל ולמעמד הבינוני, ולראות מי הצביע איך, מה שיחשוף את האמת על מבנה הגרעון שנוצר בקופה הציבורית ,ועל חלקם של הלוביסטים בנזק האדיר ובהרחבת הגרעון הממשלתי.

  קדימה, תביא דוגמאות או לפחות דוגמא

  נשמח לדעת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.