19

15,000 תושבי מרכז תל אביב הם הקורבנות האמיתים של הסכם "השמיים הפתוחים"-היכונו לגירוש הגדול

15,000 תושבי מרכז תל אביב ייאלצו לפנות את דירותיהם השכורות  בשנים הבאות כש300 בנייני מגורים  בבעלות פרטית  יוסבו במהירות למלונות בוטיק ומלונות רגילים לתיירים, רובם בלב " העיר ההסטורית ", ומלונות אלו יקלטו את רוב גל התיירות שיגיע לישראל בעקבות הורדת מחירי הטיסה וכניסת הסכם "שמיים פתוחים" לתוקפו בעוד שנה.

זה לא יהיה גרוש תושבים אלים ולאומני מהבית עם נשק כמו בימי הטורקים בשנת 1917  שבו גורשו תושבי תל אביב , אלא רק  "גנטריפיקציה" סילוק-גרוש על בסיס סוציו- אקונומי-כלכלי בשנת 2014  סטייל.

ואל-על כבר תסתדר באיזה קומבינה נוספת עם המדינה כי חתולים תמיד הולכים עם חתולים כי השמנת תמיד לידם.

 

תוכנית "עיר עולם"  למלונאות יוצאת דרך

את הבניין המגורים-משרדים הזה בשדרות רוטשילד כל תושב תל אביב וישראל מכיר(הבנין המצולם בישראל),  גם הוא הפך למלון בוטיק לאחרונה בגל הראשון של 50 מלונות בוטיק שכבר הוקם בשקט ברחבי העיר בסיוע מאסיבי של העירייה מתחת לאפם של התושבים, כשהתב"ע העירונית שונתה בחתימת מהנדס העיר והיא מאפשרת הסבת כל בניין מגורים -משרדים למלון ללא צורך בשום רישוי או התנתיות או רשיון.

אל מלון רוטשילד יצטרפו תוך שנתיים עוד 250 מלונות בוטיק שיוקמו רובם באיזור "העיר הלבנה וההיסטורית"  בגבולות נהר הירקון בצפון – הים התיכון במערב -דרך אילת בדרום ואבן גבירול במזרח, והם יספקו את ההיצע מול הביקוש שייצור "הסכם שמיים פתוחים" , ומי שהתפלא מדוע מחיר הבניינים במרכז העיר  עולה כל כך, והביקוש גדול הרי  זו התשובה.

כמוהו בדיוק, רובם המוחלט של המלונות החדשים, יוקמו על בסיס בנייני מגורים קיימים, ובסך הכל כ5000 דירות מגורים  מושכרות כיום במרכז העיר יהפכו בקרוב לחדרי מלון ודירות שרות ותפעול עבור תיירי  הבוטיק והמלונאות הזולה שתגיע במסגרת "השמיים הפתוחים" , כשהתוכנית הממשלתית-עירונית מדברת על הסבה ראשונית מיידית בשל מחסור חמור בחדרי מלון של כ300 בניינים קיימים ל5000 חדרי מלון  (16-20  חדרי מלון לבניין)  וזאת רק התחלה, לפני התיאבון הגדול, כיום 8500 חדרי מלון נמצאים כבר על שולחנות התכנון בעיריה, ו3600 כבר עברו וועדות  עירוניות בדרך לביצוע והסבה – לא ידעתם  ואת גם הסיבה להפשרת המגרשים המאסיבית בגוש הגדול .

כרגיל הציבור לא מודע לתוכניות

התוכנית הזאת של עיריית תל אביב בשיתוף ממשלת ישראל  מעולם לא הוצגה במלואה לציבור תושבי תל אביב כמיטב המסורת של הסתרת תוכניות בעלות משמעות מעיניו, (ע"ע תוכנית קריית ספר, ובניית הטיילת הצרפתית), ותוכנית זאת מתסנכרנת ישירות  עם תוכנית "שמיים פתוחים"  שמהווה את המשפך שיביא את התיירים לתל אביב.

אבל תוכנית הזאת היא הגדולה מכולם בהיקפה האדיר ומשמעויותיה הדמוגרפיות, והיא הולכת להעיף ממרכז תל אביב " בנחישות ורגישות " 15,000 תושבים, זוגות צעירים עם ילדים, צעירים שחלמו על מגורים תל אביב, סטודנטים, אומנים, יוצרים, ורבים אחרים שגרים במרכז תל אביב בגלל האווירה והיא תפורר את כל המרקם החברתי במרכז תל אביב.

התוכנית גם משרתת את ענייניה הכספיים של עירית תלאביב שטוענת כמו שאר העיריות שאחזקת תושב רגיל עולה לה פי 5 מטיפול במלון, משרד או מפעל, משום שהתושב צורך גנים, בתי ספר, מורים, ספריות, חוגים פעילות תרבותית, פינוי אשפה, ניקוי גינות, שירותי סעד ורווחה, ושאר שירותים יקרים שהעירייה נאלצת לתת, ואינם מעניינים תיירים שמחפשים מסעדות, מועדונים, בארים וזונות וסמים ונעלמים אחרי שבוע.

התוכנית הגדולה -להעברת המלונאות מחוף הים למרכז העיר

בבסיס "תוכנית עיר עולם"  בתחום המלונאי ,המשלימה העירונית  לתוכנית "השמיים הפתוחים"  עומדת החלטה עירונית-ממשלתית להעביר את רוב המלונאות בתל אביב משפת הים-רחוב הירקון לעבר מרכז העיר כדי להתמודד עים עונת החורף, שבו ההסתובבות באיזור חוף הים אינה נעימה מפאת הרוחות, ומכיוון שרוב בתי המלון כבר בני 20-30 שנה ושיפוצם יקר,לכן חלק מהמלונות בחוף הים יוסבו לדירות סגורות לעשירים שרוצים לראות את הים מחדרם, ומאידך כדי לספק את המחסור האדיר בחדרי מלון שנאמד כרגע ב4000 – 6000 חדרי מלון בעיר במהירות, ניתן על ידי הסבת בנייני מגורים למלונות, בדרך שבה עלויות ההקמה יהיו נמוכות, ומכיוון שרוב הבניינים קיימים, המדינה לא תצטרך להשתתף כספית בהקמת מלונות חדשים, ולתת מענקים יקרים.

מקהים את המכה על ציבור הצעירים -לפני הבחירות

כדי לשכך את המכה איומה שתיפול על תושבי מרכז תל אביב ברובם צעירים סטודנטים, ובעלי משפחות צעירות, החליטה העירייה בדיון חסוי לתת מענק של 9600 שקל לשנה לכל צעיר או סטודנט  משפחה שישכור דירה בשכונות הדרומיות בעיר ויעבור מדירה ממרכז תל אביב, זאת כדי למנוע לחץ פוליטי בעת זיהוי התופעה על ידי הציבור בדיוק לפני שנת הבחירות המתקרבת, מה שיכול לפגוע  אלקטורלית .

ובמקביל הקימה העירייה את "בית הצעירים"  ברחוב מאזה 9 עם עשרות חוגים ופנים אל הצעירים בתל אביב כדי לטשטש את העובדה הקטלנית שרוב הבאים למרכזי הצעירים יצטרכו לעוף ממרכז העיר תוך שנה עד שנתיים, מייד לאחר הבחירות כשפרטי התוכנית ידלפו ויסתבר שהמהלך העירוני -ממשלתי סילק את רוב הצעירים בעלי המשפחות, והסטודנטים שחיים בדירות שכורות ממרכז תל אביב דרומה.

האנשים הצעירים שעוד ישארו כאן יזכו לבחור בפעם האחרונה לעיריית תלאביב לפי שיועפו דרומה לאחר הבחירות, כשמועד הכניסה של "השמיים הפתוחים " יהיה ינואר 2014  3 חודשים לאחר הבחירות, זמן מספיק כדי לארוז ולהעלם ממרכז העיר, מה גם שחלקם השתתף במחאה וזאת הזדמנות לנקמה קטנה על ידי מינסטוריון העיריה .

ההפסד הצורב בבחירות

לב העיר הוא האיזור היחידי שבו רון חולדאי הפסיד בבחירות הקודמות בתל אביב, ומבחינת העיריה הוא "קן צרעות " שראוי להדבירו ולחסלו ולפוררו לפני המחאות הבאות שיגיעו, מה גם שהוא המקום המושקע ביותר בעיר כספית על ידי  העירייה, והיהלום שבכתר העיריה, ולעירייה לא אכפת שתיירים שתויים ומסוממים יגורו במלונות החדשים שיקומו, ויחליפו את הצעירים שמצביעים נגדה בקלפי .

ולחברת אלעל אין מה לדאוג, כי היא תמיד היתה חלק מכל קומבינה ממשלתית ותמיד תיפול על הרגליים.

נהנית ספר לחברך או עשה לנו לייק וshare

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

19 Comments

 1. בטח בטח שהתיירים יציפו את הארץ. המחירים בארץ מגרשים תיירים! תיירים נוסעים למקומות זולים והם לא ישראל. אפילו ישראלים נופשים בחוץ לארץ בגלל המחירים.

 2. אני דווקא חושבת שאם כבר צריך חדרי מלון אז עדיף להסב בניינים קיימים לכאלה במקום לבנות מלונות חדשים על קו החוף!!
  ואין לכל זה בכלל קשר לשמיים פתוחים…

 3. אבי – אני אשמח לדעת, כי הנושא באמת מעניין אותי: מאיפה אתה משיג את הנתונים האלה?
  (ולא אני לא שייך לקבוצת המתרעמים כאן למעלה או לקבוצת אינטרסים זו או אחרת)

  • גם אני אשמח לדעת..כי אני בניגוד לאלפים מרגישה את הגירוש!!!

 4. אתה חי בסרט קונספירציה מופרך.
  הנתונים לא מתחברים לכלום ואתה רואה רק חלק מהתמונה

 5. לא ברור כיצד "השמים הפתוחים" יהפכו את תל אביב ליעד תירותי. הרי גם היום השמיים פתוחים, וכל חברות התעופה נוחתחת כאן. יש צרטרים וחברות ממדינות הגוש הקומוניסטי לשעבר, עם מטוסים מהמאה הקודמת. למרות זאת המחרים משתנים לפי העונה והביקוש, גם כך יש תחרות אפילו בין החברות הישראליות. גם המצב הביטחוני לא מועדד תירות. כמו כן מחירי הדירות והשכירות בת"א לא יעדדו את בעלי הדירות להפוך אותן למלונות בוטיק. קהל היעד אשר אמור להגיע בגלל הוזלת טיסות בכמה דולרים מעטים. הוא לקהל אשר ישלם את יוקר המחיה בת"א.

 6. הבעיה האמיתית היא לא שבונים מלונות, זה מעולה דווקא, אלא שלא בונים גם בנייני מגורים ולמה לא? בגלל עיכובי תכניות וחוסר באישורים.

  תנו לבנות בשקט!

 7. נשמע קשקוש מהתחת.
  אני גר במרכז תל אביב – אשמח מאוד אם יזמים/ העירייה יקנו ממני את הנכס בבעלותי במחיר מופקע כדי להקים מלון. מה רע בדיוק? בפריז, ניו יורק, רומא ואלפיים מטרופולונים לפחות העיר היא שילוב של מלונות ומגורים ופאבים וזונות – איפה הבעיה בדיוק?

 8. מישהו לא לקח את הכדור היום?…

 9. מי שכתב את הכתבה הזאת לא נראה לי גר בכלל בתל אביב בשנים האחרונות,גם היום מסתובבים בתל אביב כל היום מסוממים ושתויים ישראלים ולא תיירים,ההחלטה שמחיר של כרטיס טיסה זול יביא רק תיירים זולים ולא אנשים חכמים שיראו הזדמנות לראות מדינה יפייפיה היא החלטה סובייקטיבית לחלוטין ולגמרי מושפעת מדעות קדומות ולא הגיוניות,מה ששכחת לפרסם זה שעוד מלונות משמע עוד עבודות,עוד בתי עסק משמע עוד עבודות לסטודנטים,אין ספק שיש גם דברים רעים מהתוכנית ושגם העשירים מרוויחים מזה,אבל הבעיה האמיתית היא לא אף אחד חוץ מהאוכלוסייה עצמה,אם אנשים יפסיקו לחשוב שלגור בדיזינגוף או שינקין או רוטשילד זה כל מה שחשוב,אולי באמת יתחיל להיות פה תוכן אמיתי…. מה שיש היום בתל אביב זה ממש לא אמנים וסטודנטים וזוגות צעירים… איזה היגיון יש לזוג צעיר לגור בעיר כל כך יקרה ומלוכלכת? עם כל כך הרבה צעירים שתויים ומסוממים?

 10. היי אבי
  מאיפה כל האינפן?
  התהליך של תל אביב עיר לעשירים התחיל מאז גורד השחקים הראשון וקורה כל יום

 11. היי אבי,

  אני גיל ואיציק מעוניינים לדעת מהיכן הנתונים.

  תודה

 12. אה, אז תן לי להבין. הסיבה שהררי התיירים שיגיעו עוד שנתיים לא מגיעים לכאן כרגע זה כי הטיסות יקרות מדי ב-50 דולר??

 13. זה לא חדש שעיריית תל אביב שונאת את תושביה.
  אני גרה ברוטשילד במשך שנה וחצי, וזאת היתה התקופה הגרועה בחיי. במשך חצי שנה החנייה הפרטית שלי בבניין נחסמה לגמרי בגלל עבודות ברחוב, ואילצו אותי לשלם 100 שח בחודש לחניון ציבורי שנמצא מרחק של רבע שעה הליכה מהבית שלי.
  במשך כל הזמן הזה, עבדו ברחוב עם רעשים שמילולית הרעידו את הבית במשך כל הלילה. התקינו פנסי רחוב כל כך בהירים, שנדמה בלילה שיש אור יום בחוץ.
  ועכשיו מדי פעם הם שוב ממשיכים עם העבודות באמצע הלילה.
  אין ספק שחולדאי רוצה להעיף אותנו מהעיר, ולצערי זה עובד.

  • מי אמר שמגורים במרכז תל אביב מחייבים החזקת רכב.אפשר לגור בפרוור ולהחזיק 2 רכבים, אבל למרכז העיר את את חוקי המשחק שלו. מספיק להתבכיין

 14. קראתי, התרשמתי מהידע והנתונים
  אבל אני לא מוצא בעייה בתוכנית
  זה לא גירוש, זאת התייעלות

 15. אתם חייבים להחליף את הפונט ולעשות עריכה לפני הפרסום.

 16. למה רווחתם של תושבי מרכז תל אביב עדיפה על פני רווחתם של נותני השירותים בענף התיירות?

  בסופו של דבר אלה אזרחים ואלה אזרחים. זה לא מעניינו של אף אחד לתעדף אזרח אחד על פני השני. אם אנשים מוכנים לשלם עבור דירה כדי שתשמש אותם כחדר מלון יותר מאשר מה שאחרים מוכנים לשלם עליה כדי שתשמש אותם כחדר מגורים, אין סיבה להעדיף אדם אחד על פני השני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.