1

האם יבחר שוב נגיד אמריקאי שיסתיר כמו סטנלי פישר את המצב האמיתי כאן ?

סטנלי פישר ידע כבר בתחילת שנת 2007 שקיימת ודאות לסטייה אמיתית במתווה גביית המס בישראל שתכניס את המשק לגרעונות עתק, אבל הוא שתק כי השלטון דאג במכוון לפנק את הנגיד היהודי העולה חדש מאמריקה בחום רב שהתבטא בהזמנות אין סופיות לקוקטיילים, אירועים, כיבודים, קונצרטים, והופעות בבימה ותיאטרון ירושליים, הכל כנראה ולכאורה בחינם, אבל אין ארוחות חינם בישראל .

הרחצה בביצה החמימה של עולם האירועים והקוקטיילים אפשרה לו התחכחות בלתי אמצעית עם הזוהר האנושי של כל שועי הארץ, והזוהר כאן מסנוור מאד, וכך מולכד סטנלי פישר (היהודי המאומץ מאמריקה )וסונוור במכוון על ידי הילת הטייקונים, מגייסי האשראי ,הבנקאים, והתעשיינים בעבותות של חיבה ומחוייבות רגשית שמנעו ממנו בהמשך להביע קול עצמאי כנגזר מתפקידו האחראי.

האימרה הראשונה שכל חייל שומע בגיל 18 מהמפקד שלו היא " לא אכלנו מאותו מסטינג" והיא מאפשרת למפקדו להביע מדיניות עצמאית והטלת מרות על החייל, וסטנלי פישר אכל הרבה מאד לא ממסטינג אלא מהקייטרינג המעולה של מזל טלה  ופוד ארט ואחרים שהוגשו לו חמים בכוסיות סופלה  בשולחן עם הטייקונים הלווים והמאכרים הגדולים וכנראה פי היה מלא, ולא יכל לשאת ולצאת נגד שותפיו לחפלות מחשש שלא יוזמן יותר ויתפס כמעכיר מסיבות (אשראי) .

סטנלי פישר הגיע לישראל לסיים את הקריירה שלו בשמש החמימה של של אביב -מיאמי, וניהל את בנק ישראל ברמת מציל בבגד ים בחוף תל אביב, כשעד היום עדיין  לא הבין מה קורה בכלכלה הישראלית, ועתה שנתיים לפני הסיום המקורי של תפקידו הוא עוזב כמו אותם אנשי השגרירות האמרקאית שהצטופפו על גג  "בבריחה מסייגון ".

שנת 2005 -שנת האפס

בתור בנקאי  עם שם עולמי היה סטנלי פישר אמור להבין שחלוקת כסף להשקעות מכספי קופות הפנסייה והגמל ללא בטחונות  (ועדת בכר ) משמעותה כמו פיזור הכסף מהליקופטר על שבט רעב באפריקה, משום שהכלל הבנקאי הבסיסי אומר שהלקוח חייב ל"שרת את החוב הבנקאי  במלואו" כלומר לפרוע אותו בעת שהבנקאי קורא לחוב, וללא ערבויות ובטחונות מוצקים למלווה ,איש לא מחזיר כסף לבנקים (כך קרסה חברת קווי אשראי ) והוא איפשר הפלייה בבטחונות בין קופות הגמל והבנקים ולא התריע בקול על הבעייתיות, למרות שהצמרת הבנקאית כולה הזהירה אותו בצורה מדוייקת וגלוייה על הצפוי לכספי החוסכים- אבל סטנלי שתק ומעניין מדוע ?

כבר ב2007 בעת שהאוצר החל ב"תוכנית רב שנתית "להעלאת מחירי החשמל, והמים, והדלק, ללא צביעת הכסף להשקעות מדוייקות, אלא לתשלום גרעונות ובזבוזים בהשקעות שונות ומשונות ללא כסף וודאי חזוי בקופה , סטנלי פישר היה אמור להתפטר, משום שכבר אז היה ברור שמתוכננת סטייה מהותית מתקציב המדינה שתעמיס נטל ענק על המעמד הבינוני  ישיצטרך לממן את ההשקעות הבזבזניות, אבל סטנלי פישר שתק ואפשר את העברת "מתווה המיסים העקיפים  הרב שנתי "של האוצר שהביא תוך 6 שנים לעליה ברורה של 70 אחוז במחירי החשמל, המים, והדלק, מה שכיום פוגע מהותית בצמיחה ויוצר מחזסור עתק במיסים .

כבר בשנת 2008 כשהחל לקנות את 80 מיליארד הדולר ולתמוך בדולר הוא ידע בבירור כי "חוק השקעות הון " שהעביר האוצר פגום לחלוטין ומשבש את כל גביית מערכת המס של ישראל,  ואין גביית מס בצידו ,והוא משרת בעיקרו את 5 החברות הבין לאומיות  ישקר, טבע, כיל, אינטל, ונייס המחזיקות   28 מיליארד של "רווחים הכלואים" , ולמעשה ירידת שער הדולר רק פגעה "ברווחיהן הכלואים " בשעה שאינן רוצות לשלם מס  עד היום .

והתמיהה היא מדוע צריך בנק ישראל לתמוך בסרבניות מס ולמנוע את ירידת הדולר על ידי קניית כמויות עתק של דולרים בריבית אפס ולמנוע את הוזלת היבוא לכל אזרחי ישראל, בשעה שהמשק גולש למיתון כמקובל בכל העולם,  אבל סטנלי פישר לא הסביר מדוע תמך בחברות מפרות הסכמים ,ולא בכל כלכלת המדינה שנהנית מייסוף המטבע ומייבוא זול .

על הצלחתו בריסון הנדל"ן לא נדבר היום, משום שמורו ורבו היה אדריכל מפולת הנדל"ן הנגיד האמריקאי אלן גרינשפאן ,ועל סטנלי פישר נאמר כמו על בני בורבון "לא למדו דבר ולא שכחו דבר" מהעבר  .

ראוי היה שסטנלי פישר יסביר את הצעדים הכלכלים התמוהים שביצע אולי בספר שיכתוב פעם, ויתכן שהוא יודע דברים שאנו איננו יודעים, ואם כך המצב, הרי ששוב יבחר נגיד אמריקאי יהודי מהגולה ,שיסתיר את המצב האמיתי  של המדינה מהציבור, ושיבצע מהלכים תמוהים שלא נבין לעולם, ושמו של הנגיד יתבהר בקרוב ונראה  מי יהיה?.

שלום חבר, ותודה על המאמצים וההקרבה עבור אזרחי ישראל

נהנית ספר לחברך ועשה לנו לייק   SHARE

ניתן לפרסם את התכנים באתרים אחרים  תחת שמי רק להודיע לי במייל    ZELINGER@inter.net.iL

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. לא יודע מי אשם אבל ברור לחלוטין שמשנת 2007 החלה עליה בלתי נתפשת כמעט ביוקר המחיה כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.