32

בית הנשיא שלא הכרתם ולא דווח מעולם בכלי התקשורת, מרכז קולינרי ופוטו-אופ לאומי

הציבור בישראל לא מודע למשתאות האקסטרווגנטים שניהל שמעון פרס בבית הנשיא, שום צילום או תיאור השפע לא הופיע מעולם בעיתונים או בטלויזיה, ושתיקת המשתתפים באירועים והמקורבים לנשיא נקנתה באוכל משובח ויין חינם על חשבון הקיסר, ומי לא אוהב ארוחות חינם? ויפתח את הפה על הבזבוז?.

כל עיתונאי או פוליטיקאי שנכנס לרשימת התפוצה של בית הנשיא מוזהר ומתודרך  כבר בפגישה הראשונה שלו לא לצלם את החלק הקולינרי של האירוע כדי שהציבור בישראל לא יבין איך מבוזבז כספו (66 מיליון בשנה ) .

למעשה אבטחת אי נראות החלק הקולינרי של הארועים הגסטרונומים היא המשימה החשובה בבית הנשיא, כדי שלציבור הרחב הרעב והצמא שהנשיא מודאג ממצבו הכלכלי  והבריאותי, לא ידלפו תמונות מהשולחנות העמוסים במיטב תבשילי העולם  מתאבניו ויינות העולם, בשעה שהנשיא מספר השכם והערב על תערובת כוס מיץ הלימון ועלי הפטרוזילה שהוא שותה כל בוקר .

תפריטים מיוחדים, שאינם מביישים את מיטב מסעדות היוקרה בתל אביב הודפסו לחלק מהאירועים, מפיות איכותיות , חברות קייטרינג שמשרתות את האלפיון העליון ואת חברות הייטק  מוזמנות להגיש את התקרובת, סידורי פרחים יוקרתיים ושאר אביזרים פירוטכנים, שאינה מביישת שום חתונה של טייקונים.

הכסף בבית הנשיא נשפך כמים, להרשים את האורחים ולהאדיר את שמעון פרס המארח רחב הלב והשמועה על המשתאות המפוארים הגיעה לקצווי עולם והתור למשתאות המפוארים בחינם על חשבון הציבור רק התארך מיום ליום.

מהיכן נובעת עוצמתו של בית הנשיא – הקרב על ההזמנות לאירועים היוקרתיים ?

מעולם לא ראיתם חברי כנסת בוכים בתחנונים עבור העניים והמסכנים שבחברה,  אבל רבים מחברי הכנסת  בכו, יללו, התחננו על חייהם הפוליטיים, בפני סגל לשכת שמעון פרס, רק ככי שיצרף אותם לאיזה סופה של פגישה עם השגריר האמריקאי או הצרפתי, כדי שצלם בית הנשיא יצלם תמונה משותפת של הפוליטיקאי המתחיל עם שמעון פרס, שגריר ארצות הברית, או שגריר צרפת,.

הכל בכדי שהפוליטיקאי המיוזע מהפריפריה יוכל להראותה בעיתון הארצי או המקומי ולשים בגאווה בלשכתו ולספר לחבריו שנקרא ל" פגישת ייעוץ דחופה  " עם הנשיא כדי ליעץ לו בענין סודי  באזרביגן סודן תימן.

גם העיתונאים הפוליטים שמוזמנים תדיר לחאפלות במשכן הנשיא או לראיונות אישיים כדי לסקר את הנשיא  ולאכול את ארוחת ערב הטובה בעיר  ב" מסעדת שמעון פרס ",  ובקיאים בכל פרט בחיים הפוליטים ונואמים נגד הבזבוז והשחיתות , מעולם לא העיזו לתעד בצילומים או בכתבות צבעוניות בעיתונים את השפע והפאר והבזבוז שמומטר ונשפך על המוזמנים -כאן זה לא הוליווד שמשדרת עושר וגאה בו, אלא " קפיטליזם חזירי " עטוף בסוציאליזם רך.

וזאת מפאת פחדם שלא יקבלו הזמנה לאירוע נוסף, אם יחשפו את החגיגות ולכל עיתונאי יש תחליף, והם עדיין מוזהרים בתחילת כל אירוע על ידי צוות בית הנשיא שלא לתעד את העושר והשפע שמוגשים לשולחנות ולבופטים , כדי שהעם לא יראה את השפע והבזבוז וישנה תדמית על הנשיא וימשיך לחשוב שהנשיא חי על מיץ לימון וכרפס ותמונה אחת של סלמון ברוטב שקדים יפנים שוה אלף מילים.

עובדים עלינו עבודה עברית

מי שחושב שחברי הכנסת שנמצאים באמצע השבוע במלון בירושליים ועובדים עד חצות עבור הציבור בכנסת, קצת מתבלבל,  הם עסוקים בקרבות רחוב ומרדף אחרי ההזמנות לארועים בבית הנשיא ורובם מחכה בנימוס ברשימת ההמתנה לחאפלות הנערכות מספר פעמים בשבוע בבית הנשיא ואיש אינו מדבר על כך, כדי שלא יודר מהחאפלות שעוברות באיכותן כל מסעדת גורמה .

בית הנשיא הוא מקום אסטרטגי לטוות קשרים עם משלחות ממלכתיות המגיעות מחו"ל, וזה רוב עיסוקם של חברי הכנסת-  דייג הזמנות לנסיעות לחו"ל, בכדי לטוות קשרים אישיים בין לאומים, ליציאה למשלחות חו"ל ולקדם עסקים פרטיים לעצמם לאחר הפרישה במסווה של פעילות פוליטית, כי רק  בבית הנשיא ימצאו גורמי חו"ל רגועים בקוקטייל מפואר כשהנשיא מציג אותם בגאווה כדמויות ציבוריות חשובות והופך אותם לחיילים ממושמעים .

" שיטת המחסור  "הקומוניסטית עובדת

כמו כל סוציאל-קומוניסט המאמין ב" שיטת המחסור" לשליטה בנתינים המתחרים מולו מול המחסור וזקוקים לפרוטקציה, שמעון פרס מבסס את עוצמתו הנשיאותית על " המחסור  במקום " לכל המוזמנים בפוטנציה המעוניינים להשתתף בארועים ובקוקטיילים שהוא עורך כשרובם : חברי כנסת, חברי סגל א של המדינה,ראשי המשק  ומוזמנים יעודיים, והוא מייצר במכוון דרך " המחסור במקומות ישיבה "  באירועים,  תחרות ענקית של חנופה כלפיו וכולם נזהרים בכבודו ואינם מדברים על המגלומניה של האירועים בכסף ציבורי .

כך מושג קשר השתיקה על המתרחש בבית הנשיא דרך מנגנון הסלקצייה בהזמנות , ומכאן נובעת עוצמתו של הנשיא ושליטת ובחברי הכנסת ובכתבי התקשורת ובתקשורת הארצית שאינם מדווחת דבר על הבזבוזים הענקים והשחיתות האדירה  בבית הנשיא .

הנשיא פרס הוא בסך הכל אמרגן האירועים הגדול בישראל עם תקציב לא מוגבל של 66 מיליון שקלים, הניצב במרכזה של רשת קשרים ענקית בין לאומית, בתוקף תפקידו כמחליפו של ראש הממשלה באירוח משלחות מהעולם בתחומים שונים שראש הממשלה אינו יכול לקבלן ואיש מכל קבוצות מקבלי ההזמנות לא יעביר בדל ביקורת כשהוא יודע שיחסם בתור נקמה לכניסה לבית הנשיא בטענה רשמית של " מחסור " במקום בארוחת הערב החגיגית עם שגריר או משלחת עסקית מבוקשת ולא יזכה לפוטו-אופ  .

מדוע החכי"ם לא רוצים מועמד ממכון וייצמן ?

ברור לחלוטין כי אם ייבחר המועמד המדען שכטמן מהטכניון , הרי שלצורך הלגיטימציה החברתית שלו ולמען העלאת רמת הדיון בבית הנשיא, הוא יתחיל להזמיןאת אנשי הטכניון  גם את אנשי מכון וייצמן, אנשי האקדמיה מהאוניברסיטה ואנשי חינוך ומדע, ואלו יתפסו חלק ניכר מההזמנות שכבר נמצאות "במחסור מכוון  " שמגיעות כרגע ברובן לחברי הכנסת מצד שמעון פרס " הנשיא הפוליטיקאי " ,וגם עליהם התחרות גדולה מאד.

ברור שכל אנשי  המחקר והאקדמיה יגיעו בריצה לארועים היוקרתיים והמפנקים, משום שהם היו כבר בסרט הזה ,והם המילייה שסולק מבית מבית הנשיא לאחר תום הקדנציה של הנשיא אפריים קציר והמעבר לבחירת חברי כנסת כנשיאים בפועל,  ובכנסת זוכרים כיצד הנשיא קציר ייבש את חברי הכנסת בהזמנות יוקרתיות להשתתפות בארועים  ממלכתיים כשהייה נשיא  אקדמי.  .

נשאלת השאלה איזה דיון או שיחה יכול מדען ממוצע ממכון וייצמן לנהל עם חבר כנסת ממוצע שנמוך ממנו בממוצע ב50 אי קיו, ולמעשה כל שיחה בקוקטייל על מדע או תרבות או נויטרונים או מולקולות או פרס נובל , תשתק מהשיחה כל חבר כנסת שרגיל לדבר על ערבים, לאומנות, וספורט  עניים וגזענות, שנאה ימין ושמאל ,נושאים הרחוקים מכל נשיא מדען והמילייה שלו .

סוף דבר

אי לכך חברי הכנסת יצביעו למי שיחלק להם הזמנות לארועים וקשרים ופוטו -אופ ויפתח להם דלתות בעולם לנסיעות לחו"ל ויהיה אמרגן טוב לחייהם הפוליטיים, ועכשיו הבנתם מדוע מדענים מפחידים את חברי הכנסת ומסוכנים לקריירה שלהם והם אוהבים אותם מרחוק .

נהניתם ספרו לחבריכם ועשו לייק  ו SHARE

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

32 Comments

  1. ממש לא קישקוש, שמעון פרס מושחת נהנתן גדול וזה ידוע מזה עשרות שנים רק למקורבים. במקרה אבי היה שומר הראש שלו וראה את הדברים מקרוב. לזכותו/חובתו יאמר שהוא יודע לשמור על זה בסודיות ולכן לא שומעים.