2

ארבעה מיליארד שקל מוחבאים בכספי הפנסיה של חברת החשמל – איפה הכסף

בקרוב מאד משרד האוצר ( בעל מניות חברת חשמל) ימשוך לצורך כיסוי הגרעון הממשלתי למעלה מ 4 מיליארד שקל מקופת הפנסיות של עובדי חברת חשמל, זאת לאחר שהתקבלה החלטה פוליטית שערורייתית של יו"ר רשות ניירות ערך שהכריזה על שוק אג"ח עמוק בישראל.

הכרזה זו מאפשרת לשנות אקטוארית – חשבונאית את שיטת חישוב הפנסיות בישראל (הנחות ריבית וסיכון) ולשערך אותן כאילו יש בהן יותר מדי כסף  או פחות מדי סיכון ( שיטת נוחי דנקנר ו IFRS)  כך נוצרו 4 מיליארד שקל עודפים בקופת הפנסיה  לכיסוי הגרעון.

זוכרים שספרו לכם שחברת החשמל אוטוטו קורסת  והניהול גרוע  – אז קמפיין ההסתה של האוצר הופסק  זמנית  לצורך משיכת הכסף מהקופה  .

 מהו שוק אגח עמוק?

רוב הציבור אינו מבין מהו שוק אג"ח – אגרות חוב עמוק , אך שמדובר בהנחה פשוטה שבה אין הבדל בתשואות בסיכון, וביכולת הפדיון, והסחירות  בין האג"ח הקונצרני (חברות פרטיות ) לאג"ח מדינה  ( ברור שיש הבדל -אבל משקרים כדי לממן את הגרעון ) ואי לכך גוייסה רשות ניירות ערך למשימה המלוכלכת ( ראש הרשות תפקיד פוליטי)  והוא קיבל את ההחלטה השערורייתית שתאפשר למדינה למשוך כסף ( 4 מיליארד שקל)  למימון הגרעון מכספי הפנסיה של עובדי חברת חשמל , דרך החלטה רגולטורית שערורייתית  שיש בישראל שוק אג"ח עמוק .

ניהול שמרני ומעולה

בחברת חשמל כבר הבינו לפני שנים שקיימת בעייה של תזרים ריבית משתנה ותזרים סיכון משתנה על אגרות החוב השונות שנקנות לפנסיה ומוחזקות ומניבות ריבית המגדילה את הפנסיה, ולכן הפרישו בצורה שמרנית אקטוארית  כסף לפנסיה מתוך הנחה שהריבית צפוייה לרדת, ומכיוון שהריבית ירדה  ועתה קשה להשיג תשואות ריבית  גבוהות החברה נמצאת במצב מעולה ולא נפגעה מירידת הריבית במשק בניגוד לכל הגופים האחרים המנהלים כסף – שספרו לכם שהם יודעים לנהל כסף  אבל טעו לחלוטין.

איפה טעו חברות הביטוח ?

החברה פעלה ביעילות  הרבה יותר גבוהה מכל חברות ביטוח שגובות דמי ניהול ענקיים שמנהלת לכם את הכסף שטעתו ופדו אג"ח מיועדות של המדינה שהנפיק להם האוצר עבור הגנת הפנסיות שלכם ( תביעה ייצוגית ) לצורך עסקאות ארביטרז זמניות על ריבית גבוה שהייתה במשך תקופה קצרה במשק, ועתה הן צריכות  להפריש מאות מיליונים בשנה עבור הבטחת ריבית ותשואה לפנסיות שלכם, עקב ירידת הריבית ואי החלפת האג"ח – גם כאן יבואו קיצוצים בפנסיות בחברות הביטוח עקב סכנת התמוטטות חברות ביטוח ,והבטחת תשואה בחברות ביטוח הופסקה..

המדינה גילתה את הניהול המעולה של כספי הפנסיות של חברת חשמל, ועתה רוצה לשנות את שיטת החישוב ולקחת 4-5 מיליארד לכיסוי הגרעון התקציבי,  תוך מתן התחייבות שאם יהיה חוסר כספי בקופת הפנסיה עקב השינוי האקטוארי והכרזת שוק עמוק , המדינה כבעלת מניות עיקרית בחברת חשמל תשלים את החוסר בקופה על ידי העלאת תעריפים  – אתם תשלמו את החוסר כרגיל

קרן הפנסיה של חברת חשמל חסכה 35 אחוז תשואה רק בדמי ניהול רגילים

בניגוד לכספי הפנסיה המנוהלים על ידי הטייקונים שמוטל עליהם  "מס טייקונים" של 35 אחוז " דמי ניהול"  הכסף הזה נשאר בקופת חברת חשמל ולא חולק לטייקונים כדמי ניהול ( אבל הסיתו אותכם נגד החברה והניהול בה) קרן הפנסיה של עובדי חברת החשמל שהיא " פנים מפעלית "  נוהלה למופת ( הטובה במדינה )  וגם שלמה דמי ניהול שהם מאית  ( 1 אחוז) ממה ששילם כל אזרח ממוצע שהוסת נגד חברת חשמל והניהול בה .

סיכום

גם אחרי שילקחו 5 מיליארד שקל לכיסוי הגרעון בתקציב ,עדיין תשאר מחויבות מדינה על הסכום הנלקח שאתם תממנו בחשבון החשמל ולמזלה של המדינה בניגוד לשקרים על ניהול כושל, הרי שהניהול כאן היה למופת יותר טוב מכל חברות הביטוח ,הבנקים  והטייקונים ואתם האמנתם לליכלוכים  שעכשיו עוזרים בעצם למדינה לממן את הגרעון העצום .

נהניתם עשו לייק וספרו לחברים

גילוי נאות – בניגוד לשקרים המופצים על ידי האוצר, חברת חשמל הרוויחה השנה מספר מיליארדים ומאזניה מזויפים ,כי האוצר מתכנן לקחת את הכסף דרך מיסים כמו "מס הפחם  העקיף : בסך 2 מיליארד שהוטל אתמול על החברה למרות ש 82 אחוז מהייצור הוא בגז )

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

2 Comments

  1. ברור שאנחנו נשלם בריבית דריבית. השאלה כמה עוד נוכל לשלם על מעלליה המופקרים של המדינה הזו ועד מתי תמצוץ את דמינו עד שייבש. לילדים כבר יש דרכון זר, זו הנחמה היחידה שלי

  2. אין על המסוי בארץ – באמת יושבים שם גאונים באוצר אשר מוצאים בהצלחה את כל הדרכים לעשוק את האזרחים – מדהים!
    חולה על המדינה הזו!!! אבל מת לעזוב |:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.