3

אל תצביעו למועמד שלא יתחייב לפוצץ את "בועת הנדלן" באופן מיידי -ראו הוזהרתם

לבועות הנדל"ן יש מוניטין בדוק ומוכח של משמידת כלכלות מדינות ומפילת ממשלות, כי הבועה גדולה בהיקפיה מכל האמצעים המוניטרים של כל ממשלה או בנק מרכזי בעולם.

ובשלב מסויים כשכל הגופים הרשמיים האחראים מאבדים שליטה על הבועה ועל הכלכלה ואז מתחיל שלב התירוצים ומגיעים הגרעונות האיומים שמוטלים כרגיל על כתפי הציבור.

השועל יוצא מהכרם

ולבסוף באיחור רב כל ממשלה כושלת שמכחישה את הבועה במשך שנים בגלל ההתלהבות מההכנסות הקלות בגביית מיסי נדל"ן, נאלצת מחוסר ברירה ועקב גרעונות עתק במיסים אחרים לפוצץ את הבועה בשיא המיתון כדי להציל את הכלכלה ולהתניעה מחדש.

ההיסטוריה מוכיחה ששום המשק בעולם עוד לא יצא ממיתון כל עוד בועת הנדל"ן מתנפחת וצורכת את רוב האשראי הפרטי הניתן במשק-  הלא הן המשכנתאות (ראה אמריקה), וכך יהיה גם בישראל מדינתנו.

 חשוב להבין בכלכלת מאקרו

כל מועמד לראשות ממשלה שלא מבין את הקשר הישיר בין בועת הנדל"ן למיתון בישראל, לגרעון העתק במיסים ולקשיים הגוברים לנהל עסקים קטנים ובינונים בישראל, פשוט חופר לעצמו את הבור שיקבור אותו פוליטית, וזה יקרה מהר יותר מכפי שהוא חושב משום שכלכלת ישראל נשענת על עסקים קטנים שנשענים על נזילות המשק, וללא אלו אין פה כלכלה ואין גביית מיסים.

כל מועמד שלא יפוצץ את בועת הנדל"ן אינו מבין מה קורה במשק  והבועה תבלע גם אותו במהירות יחד עם המשק, זאת משום שבועת נדל"ן פשוט מייבשת כלכלות שלמות מנזילות כספית, ולבסוף מייבשת גם את מערכת המס שקורסת, ומביאה לקריסת הכלכלה.

בועת הנדלן הנושא העיקרי בבחירות

בועת הנדל"ן תהייה לבסוף הנושא המרכזי  בבחירות, למרות שכל המפלגות בורחות כמו מאש מפתרון אמיתי של חיסול בועת הנדל"ן, משום שהיא כרוכה בהטלת מיסים כבדה על החזקים לצורך מימון תחליפי המס המגיעים מהבועה.

מועמד שלא יצהיר ש"יפוצץ את בועת הנדלן ", מייד עם כניסתו לתפקיד, ולא יביא תוכנית מסודרת לפיצוץ מיידי של הבועה ולטיפול במשמעויות הפיצוץ, אלא יצהיר רק על "תוכנית להורדת יוקר המחייה"  ל 10 שנים, או פיצוץ הבועה בהדרגה, לא רק שלא יפתור את הבעייה של מחירי הדירות המנופחים, אלא יתרום באופן ישיר להגדלת הבועה המתנפחת ולהמשך עליית המחירים, כפי שקרה  ב4 השנים האחרונות.

זאת מכיוון שלא תהייה לו תוכנית פעולה מוגדרת, מה שיחריף את המיתון החריף במשק שיוצרת בועת הנדל"ן, שמחסלת בעקביות את העסקים הקטנים בישראל, על ידי יצירת מצוקת נזילות כספית במשק.

המצב יחריף מייד לאחר בה 01 לינואר 2013  משום שהמדינה עוברת לניהול החשב הכללי  לפי כלל  ה1:12 תקציב מרוסן לחלוטין שיפגע גם בעסקים הבינונים, העושים עסקים עם הממשלה.. והעסקים הקטנים נסמכים על נזילות העסקים הבינונים.

ממשלת ישראל  עומדת מאחורי בועת הנדלן שמייצרת מיסים לקופה 

מאחורי בריאתה של בועת הנדל"ן אצלנו עומדת לא אחרת ממשלת ישראל ומשרד האוצר שמצאו באופן זמני שיטה קלה למלא את קופת המדינה במיסים על חשבון הזוגות הצעירים משפרי הדיור, ותושבי חוץ, כשבשלב הראשון 2007-2010 העסק עבד, אבל מחנק הנזילות הכספית התחיל לגרום נזק גדול יותר מהכנסות המדינה ממיסי נדלן ולכן החל הגרעון לעלות.

מודל המשכנתא מנפח את מחיר הדירה באופן מלאכותי

למעשה 60 אחוז מערך כל דירה חדשה הוא מס נדל"ן הזורם לקופת המדינה, והמיסים ממומנים כמובן על ידי  מתן המשכנתא שניתנת בממוצע  גם גם היא  ניתנת עד 60 אחוז משווי  הדירה, ולכן המשכנתא מממנת את שלל המיסים העוטפים את קניית הדירה, המע"מ, מחיר הקרקע, ומיסי רכישה, ואם מוסד המשכנתא לא היה קיים הרי שמחירי הדירות היו נופלים ב 60 אחוז בלילה והמדינה לא היתה גובה שקל מס נדל"ן  על דירות.

פיצוץ בועת הנדלן = הטלת מיסים תחליפיים

כל מועמד לראש ממשלה שיציע לפוצץ את בועת הנדל"ן ולוותר על חלק מהכנסות המדינה ממיסי נדל"ן, יצטרך להציע מקורות תקציביים ותחליפיים אחרים למיסי הנדל"ן הזורמים כמו שעון לקופת המדינה מידי חודש.

מדובר בסכומי עתק של מיסים חדשים שהמדינה תצטרך להטיל על קבוצת אזרחים זו או אחרת  מקורבת לשלטון, או סקטורים מקורבים שיממנו את החוסר, וכאן ראוי לציין כי המדינה נמצאת כעת במשבר מיסים חריף עם התחייבות לקיצוץ בתקציב בהיקף של 20-25  מיליארד שקל מיד עם בחירת הממשלה החדשה, כלומר הגרעון במיסים גדול יותר מהכנסות המדינה הנוכחיות ממיסי נדל"ן,.

כל ממשלה שתוקם כאן או לחילופין ממשלת אחדות או חירום, תצטרך דבר ראשון לסגור גרעון תקציבי אדיר, לפני שתוכל לתת שקל אחד הנחה על מחירי הדירות לאזרחים, מפני שפוליטיקאי חברתי  עולה הבטיח  הטבה כזאת .

ולכן כל מי שמבטיח להוריד את מחירי  הדירות, או להוריד מיסים צריך לבוא עם רשימת מכולת שתראה מאיפה יבוא הכסף להבטחות, ועל חשבון איזה סקטור מוגן בחברה הישראלית אחרת יקלע למארב שמכינים לו פקידי האוצר  שיקחו אותו בשבי ויעשו בו שימוש לצרכיהם ולצרכי הטייקונים כמו פלסטלינה.

 כל מועמד שלא יתחייב לפוצץ את בועת הנדל"ן אינו מבין בכלל באיזה מצב מסובך נמצאת כלכלת ישראל

 נהנית עשה לנו LIKE או SHARE   נששמח שתציע לנו חברות

נהנית ספר ושתף את חבריך

כתבתי ספר באמצעות אתר HEADSTART  ואשמח אם תתמכו בו  או תעשו לייק

http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=6779

 

 

 

 

 

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

3 Comments

 1. קודם כל, אין מיתון בישראל יש צמיחה. אפילו צמיחה יפה( לא ידע לגביך אבל אני החלפתי עבודה והעליתי את השכר שלי ב 15% השנה).
  אין בועת נדלן כי רוב הנדלן בישראל עדיין נרכש לשימוש עצמי ולא להשקעה.
  מה שיש זה מחסור בדירות ואתו ניתן לכסוץ באמצעות בניית דירות. הרבה דירות באיזורי הביקוש, שימכרו במחיר מלא לכל מאו דבעי ובהטבה מסויימת לרוכשי דירה ראשונה (אישית אני מעדיף שהמדינה תיתן מענק לכל רוכש דירה בגובה נניח 60 אלף שקל על כל שנה של שירות צבאי או לאומי ככה נרויח שני דברים במכה אבל גם מעמ 0 יעשה את העבודה).

  במקרה שמחירי הדירות יורדים בנניח 15-20 אחוז ומספר הדירות שנמכרות בשנה יגדל ב 30-50 אחוז, מס הרכישה שהממשלה גובה ישאר דומה.
  אבל בשביל זה צריך לייצר היצע הרבה יותר גדול.

 2. אבי אתה יודע איזה מפלגות נותנות פתרון וראוי שתגיד מיהם – כי לא לכל הקוראים יש ידע כמו שלך
  למיטב ידיעתי המפלגה היחידה שדנה באופן רציני בתחום הכלכלי ויש לה פתרונות מאיפה לקחת את הכסף היא מפלגת העבודה – בראשות שלי יחימוביץ

 3. ברשימת המפלגה לכנסת מופיעים אנשים שנלחמו שנים למען דיור בר השגה.
  הצביעו "צק" למפלגת צדק חברתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.