1

איפה הכסף ? אצל שר האוצר שמבצע בפועל את סדרי העדיפויות הפוליטים במדינה

איפה הכסף ? שר האוצר הוא היחיד שיודע !!  והוא הקובע היחיד אם יגיע לאוניברסיטת אריאל, או להטבות דיור למעמד הביניים, או הקלות מס לטייקונים, הוא האיש היחידי שבאמת מבצע בפועל את סדרי עדיפויות של הממשלה, והוא היחיד בעל ההשפעה האמיתית על הקורה במדינה באון ליין, כי בלי כסף כלום לא קורה ולא יקרה, ומי שרוצה באמת להשפיע  על אופייה ודמותה של המדינה צריך לקפוץ ראש לקבל "חמרמורת קשה" לשכוח מהמשפחה, ולשבת במשרד האוצר מבוקר ועד ערב, כדי לממש את רעיונות המפלגה שלו או הממשלה שלו, או את הבטחות הבחירות שלו, ולמנוע במו ידיו ההעברות כספיות עלומות לאינטרסים של אחרים, שאינם משרתים את מדיניות הממשלה, הכל מתבצע בלחיצת כפתור, כי  הכסף אצלו בכף היד.

איפה הכסף ? לכל מי ששואל איפה הכסף? הוא מרוכז בשורות במשרד האוצר,  זה התפקיד הקשה בממשלה, פי כמה יותר מראש ממשלה, כי הוא אמיתי ושוחק, וזה משחק באש על הצלחת כלכלת ישראל על ידי התווית מדיניות כלכלית נכונה, ואתה צריך להתמודד עם אלפי בקשות לתמיכה מכל העולם ואשתו, ואתה קובע גורלות של עסקים ואנשים בחתימת צק, ואין זמן לשתות ויסקי, לעשן סיגרים, ולטייל  בחו"ל או ברחבי ישראל, וכאן צריך זיכרון טוב והבנה בתהליכים כלכלים, כי כאן התפקיד הוא התפקיד היחיד שבאמת דורש אחריות מכל תפקידי השרים בממשלה.

כל שאר השרים הם  בסך הכל מריונטות ובובות מדברות הם לא יודעים איפה הכסף? או מה מצב הקופה?, והם יכולים להצהיר הצהרות עד הודעה חדשה ללא כיסוי, כי  משרד האוצר הוא היחידי המקציב כסף לכולם, ובולם כל שר שאינו פועל בהתאם למדיניות האוצר או הממשלה, ולכן מי שרוצה להשפיע באמת צריך לשבת רק במשרד האוצר ולא למנות יועצים ומומחים מטעמו שיעשו את העבודה המלוכלכת, כי אדם אחר ישרת אינטרסים אחרים, ואין עליו שום שליטה בסבך  העצום הזה שנקרא משרד האוצר, וטעות שלו תרסק את הממשלה ואת כלכלת המדינה (ע"ע מקרה שטייניץ) ולא תזרים כסף למקומות הנכונים.

איפה הכסף ? הוא רק במשרד האוצר, הכל מרוכז במחשב P/C והשר שולט על העברה של כל אגורה החוצה  מהקופה, ומדינת ישראל לא קונה בורג אם שר האוצר אינו מסכים, או זה אינו משרת את האידיאולוגייה שלו, וכך הוא שולט על התקציב וקובע אם אוניברסיטת אריאל תקבל כסף או סמינר בחיפה או סמינר הקיבוצים  או המחלקה לממשל בבאר שבע ,לחילופין הוא קובע מי יקבל הטבות לדיור(חרדים), מי יקבל שטחים מוזלים לתעשייה (טייקונים), מי יקבל תקציבי פיתוח ציבוריים (עיירות הליכוד), ואת מי  מהמקורבים יסבסדו בלי שאיש יידע  (הרווחים הכלואים), מי יקבל מימון לכבישים וגשרים (תושבי ההתנחלויות), ועם איזה סקטור בחברה הישראלית להיטיב, ואת מי לייבש והכל בלחיצת כפתור (המחאה).

איפה הכסף ? מי שרוצה להשפיע באמת, צריך לקום מוקדם כל בוקר ולשבת על הקופה ( כמו בעל מכולת) עד הלילה ולקדם בפועל סדרי עדיפויות עבור בוחריו, וזה התפקיד המסריח בממשלה הקשה והתובעני, אבל היחידי שמשפיע באמת, כי אם "אין כסף -אין תורה" ואין בנייה, ואין שינוי סדרי עדיפויות, ואין הקצבות לכלום.

כל מי ששואל באמת "איפה הכסף " לא בתור ססמת בחירות, צריך להיות מוכן לקפוץ לתוך הגהינום הנקרא תפקיד שר אוצר ולסובב את הספינה במו ידיו, אחרת זה לא יקרה, כי אלפי שועלים מחבלים בקופה הציבורית יום יום -,כשהחתול לא שומר על הקופה, אלא מסתובב בשכונה ושואל איפה החלב?.

נשמח אם תשתף את הכתבה ותעשה לנו  SHARE  וLIKE   או תציע לנו חברות  – תודה

נהנית ספר לחבריך

Avi-Zelinger

גר בתל אביב 57, מתעניין בנושאי כלכלה, מדינה, הסטוריה, בורסה שוק ההון ועוד. חושב קצת אחרת, משתדל להנות מהחיים כמה שאפשר. טכנולוג, מייקר, מפתח פטנטים, מכונת קריאה אנושית, מומחה לטכנולוגיית מידע, כריית ואיתור מידע, ארכיונים, מומחה למשימות מיוחדות ופרוייקטים מיוחדים. מומחה להסטוריה של יהודי תימן ואחרים. מומחה לסלטים יהודיים/ בלקנים למינהם, מפתח מוצרי מזון ושיטות שימור. מפתח הטרפז ואימון קומנדו לחיזוק הגוף, הסיבולת, הנשימה, והשרירים . אוהב גבינות, יין, נקניקים, בשר, חמוצים אלכוהול, קפה, ואת כל החטאים ומסיבות, וכל מה ששובר שגרה ומעניין.

One Comment

  1. זלינגר טועה ומטעה.
    מי שקובע תמיד זה ראש הממשלה הנבחר.
    מי שבהגדרה לא קובע ולא יכול לקבוע זה שר האוצר אשר ראש הממשלה אחראי למינויו.
    שר האוצר מחוייב לראש הממשלה ,ומי שאחראי לצרות שלנו זה ביבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.